Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane II 1.4 16v check injection, brak iskry na 1 i 4 cewce

23 Sep 2011 00:10 4988 6
  • Level 9  
    Witam wszystkich Forumowiczów. Mój problem z megane wygląda następująco. Wczoraj w trakcie normalnej jazdy megi zaczęło trząść i strasznie ją zamuliło doczłapałem się do garażu, przeczesałem forum a dziś zabrałem się za nią. Zacząłem od sprawdzania cewek. 2 ,3 były ok na czwartej brak iskry no to myślę jestem w domu kupie cewkę i będzie ok ale, na 1 cewce też brak iskry, trudno kupie dwie. Niestety:( Zamieniłem cewki miejscami tzn 1 z 2 a 3 z 4 okazało się że na każdej jest iskra tzn gdy podłącze cewki pod 2 lub 3 cylek każda daje iskrę. Dodam, że autko ma instalację gazową i, że od momentu wyświetlenia tego komunikatu nie palią się kontrolki od gazu. Prosze o jakąś podpowiedz gdzie leży problem?
  • Level 42  
    Brak iskry , to skutek , a przyczyna to brak sterowania nimi / na 1 i 4 cylindrze/.
    Sprawdź kluczowanie tymi cewkami!
  • Moderator of Cars
    Uwalony sterownik od gazu blokuje kluczowanie np.
  • Level 9  
    Sprawdziłem autko na kompie i oto wyniki:
    P0300,"Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów w cylindrach"
    P0351,"Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej A - usterka"
    P0354,"Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej D - usterka"
    p0638 Sterownik przepustnicy zakłucenia działania
    Mechanik stawia na ecu. Myslisz żeby odłaczyć ten sterownik od gazu??
  • Level 43  
    Sprawdź instalacje między ecu silnika a cewkami AiD(cewki są w szeregu), jak tam ok to odłącz gazownię
  • Level 16  
    sugestie jak koledzy wyżej, typ kodów wskazuje na zasilanie (15) cewek i przepustnicy. Kluczowanie pewnie będzie ale najlepiej sprawdzić np. diodówką
  • Level 9  
    Koledzy padnięte było ECU.