Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRI53E05EU ciągle pobiera wodę z jednoczesnym odpompowaniem

23 Wrz 2011 07:43 6070 5
 • Poziom 9  
  Jak w temacie,po właczeniu zaczyna pobierać wodę.Po chwili zświeca się wskażnik kontroli dopływu wody a woda nadal leci. W momencie zadziałania pływaka maksymalnego poziomu chwiliwo włącza się pompka odpływowa i tak cały czas.Sprawdzone wszystkie sitka,węże i układ wodny,wszystko jest drożne.Podejrzewam że uszkodzony jest czujnik przepływu na zasilaniu wody,prawdopodobnie nie daje sygnału o przepływie do sterownika (takie same objawy przy podłączonych przewodach jak i bez podłączenia). Może ktoś miał podobny przypadek,może jest sposób na sprawdzenie tego czujnika,aby mieć pewność uszkodzenia(turbinka się kręci przy dmuchnięciu).
 • Poziom 20  
  MARK2008 napisał:
  Jak w temacie,po właczeniu zaczyna pobierać wodę.Po chwili zświeca się wskażnik kontroli dopływu wody a woda nadal leci. W momencie zadziałania pływaka maksymalnego poziomu chwiliwo włącza się pompka odpływowa i tak cały czas.Sprawdzone wszystkie sitka,węże i układ wodny,wszystko jest drożne.Podejrzewam że uszkodzony jest czujnik przepływu na zasilaniu wody,prawdopodobnie nie daje sygnału o przepływie do sterownika (takie same objawy przy podłączonych przewodach jak i bez podłączenia). Może ktoś miał podobny przypadek,może jest sposób na sprawdzenie tego czujnika,aby mieć pewność uszkodzenia(turbinka się kręci przy dmuchnięciu).  uszkodzony czujnik przepływu
 • Poziom 21  
  spróbuj wymienić sam kontaktron
 • Poziom 26  
  Arcus1977 napisał:
  spróbuj wymienić sam kontaktron


  Przecież ten przepływomierz nie jest rozbieralny.
 • Poziom 9  
  Ten czujnik jest nierozbieralny,zamówiłem nowy ,nie jest bardzo drogi.Jak zamontuje i sprawdzę to napiszę . Dziękuje za pomoc.
 • Poziom 9  
  Wymieniłem przepływomierz i zmywarka działa poprawnie ,temat uważam za zamkniety.