Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hydraulika siłowa analiza schematów.

23 Sep 2011 08:29 9188 8
 • Level 17  
  Hey

  Czy jest jakiś użytkownik forum który potrafi "czytać" schematy hydrauliki siłowej?, potrzebuje przeanalizować dwa schematy.

  fafiks
 • Helpful post
  Level 22  
  Umieść fragment schematu.
 • Level 17  
  Witam

  Oto schematy:

  A: http://imageshack.us/photo/my-images/339/hydraulika002.jpg/

  B: http://imageshack.us/photo/my-images/23/hydraulika001.jpg/

  C: http://imageshack.us/photo/my-images/846/hydraulika.jpg/

  Schemat A lub B jest prawdopodobnie "oryginalny" sporządzony przez producenta urządzenia, natomiast otrzymaliśmy także schemat C , i nie bardzo wiem czy jest to ta sama instalacja tylko przedstawiona w inny sposób czy może są wprowadzone jakieś istotne zmiany /uproszczenia, ulepszenia/. Na 100% schemat C jest wykonany kilka lat później.

  Jeżeli masz chwilę zerknąć na to ... to bardzo proszę :)

  fafiks
 • Helpful post
  Level 19  
  Schemat A i B jest podobny ale nie taki sam wygląda na zasilacz hydrauliczny ze skokową regulacją ciśnienia i odciążeniem układu. Schemat C wygląda na zasilacz z jedną nastawą ciśnienia.
 • Level 17  
  zastanawiam się na tym czy firma która sprzedała nam urządzenie dostarczyła nam stary zasilacz a nowy po modyfikacji zostawiła sobie /schem C/. Analiza tych schematów może to potwierdzić. Dlatego wrzuciłem temat na forum. Czy instalację C można zastąpić instalację A lub B a jeżeli tak to czy daje to jakieś korzyści

  fafiks
 • Level 19  
  A czy ma pan niepodłączone elektrozawory.
 • Level 17  
  Nie bardzo rozumie pytanie. Cała stacja jest kompletna zawory itd. tylko jest odłączona od maszyny w tej chwili, tylko jak już pisałem zastanawiam się czy nie "zbudowano" nowej stacji /zasilacza/ po pewnym czasie ale nam sprzedano urządzenie z tym starym. Dlatego chcę porównać schematy , czy schemat C to jest to samo rozwiązanie co A tylko inaczej przedstawione.

  fafiks
 • Level 19  
  Liczba elektrozaworów pomiędzy A i C jest różna wiec jeżeli miał być agregat C a jest A to cewki elektrozaworów były by niepodłączone.
 • Level 22  
  Witam. Do produkcji przewodów hydraulicznych potrzebne są 3 urządzenia tj. prasa, przecinarka i okrawarka. Na naszym rynku ostatnio rozprowadza się dużo tych urządzeń niemieckiej firmy Unifleks. Proponuję prasę profesjonalną np. z serii HM. Szczegóły u dystrybutorów. Przy zaciskaniu przewodów nie określa się siły zacisku, tylko średnicę tulejki po zaciśnięciu. Siła nawet dla tej samej średnicy wewnętrznej węża przedstawia się różnie i zależy od średnicy użytych tulejek do zacisku i ilości oplotów stalowych węża. Pozdrawiam.