Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie duża wiertarka dobrej jakości.

23 Wrz 2011 12:44 4366 12
  • Poziom 16  
    Witam
    Potrzebuje do prac przydomowych wiertarkę. Wiercenie w metalu betonie nie dużych otworach (od tego mam młot i wiertarkę stołową) ale czasem do wywiercenia czegoś nie dużego potrzebuje właśnie czegoś takiego, czasem posłuży jaka wkrętarka. Chciałbym aby posłużyła mi jak najdłużej i była w miare nie zawodna. Cena jaka chce poświecić to ok 300 zl. Tak wiem ze to nie duzo ale jak pisałem potrzebuje jej do drobnych prac.Co polecacie ? O to moje typy:

WIERTARKA UDAROWA BOSCH 600 W Niebieski

MAKITA HP1640 WIERTARKA UDAROWA 680W

Wiertarka udarowa 650 W DeWalt Najbardziej mnie kusi dobre parametry i najlepsza cena ;)

HITACHI Wiertarka Udarowa 16mm / 550W \

Jeżeli macie jakieś swoje propozycje będę ogromnie wdzięczny. Z gory dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Mam ta Makitę od paru lat . Zero problemów. Używana amatorsko,tak jak u Ciebie.
  • Poziom 21  
    A ja mam inny pomysł, rozważ go. Masz jakiś młotek do wiercenia w betonie, zrezygnuj z udaru w nowym zakupie. Na to miejsce weź z przekładnią 2 biegową. Na przykład Celme PRCr 10_6AEO - mam jej poprzedniczkę, jeszcze zieloną i bez lewych obrotów i w warunkach pracy warsztatowej spisuje się naprawdę dobrze. Jeżeli pracowałeś dwu biegową to wiesz o czym mówię, jeśli nie popytaj ludzi może mają i dadzą ci spróbować. Cenowo się zmieścisz spokojnie a zyskujesz na przykład solidne łożysko na wrzecionie wiertarki, i normalne zachowanie przy użyciu jako wkrętarka na pierwszym biegu.
  • Poziom 14  
    małek napisał:
    Na przykład Celme

Popieram, wiertarki Celmy wyglądają muzealnie, ale konstrukcja solidna, przekładnie metalowe, łożyskowanie solidne, dostęp do wszystkich części i serwis. Widziałem w TVN Turbo film pokazujący proces produkcyjny w tej firmie ( "Polak Potrafi"), naprawdę robi wrażenie. Skośnoocy mogą się schować. No i uczucia patriotyczne znacznie się wzmocnią :-)
  • Poziom 21  
    clipper7 napisał:
    małek napisał:
    Na przykład Celme

Skośnoocy mogą się schować. No i uczucia patriotyczne znacznie się wzmocnią :-)

Uczucia patriotyczne mam głęboko w...... Niebyłbym również taki pewien czy przy produkcji skośnookie nie maczają łapek. Za to w tej cenie i przy tej klasie wykonania - a jest niezła i niema co się oszukiwać nie przychodzi mi na myśl nic co w warunkach pracy warsztatowej wytrzymałoby tyle czasu. No i oczywiście dwu biegowa przekładnia - chyba niema w tej klasie nic podobnego, w większej są bosch-e i inne cięższe narzędzia. Przy obecnej technice tak naprawdę niewiem do czego potrzebny mechaniczny udar - przez to dużo gorsze łożyskowanie (a wręcz tuleja nie łożysko) na wrzecionie i wydajność pracy taka że szkoda gadać.
  • Poziom 14  
    małek napisał:
    Niebyłbym również taki pewien czy przy produkcji skośnookie nie maczają łapek

Z tego, co widziałem na wspomnianym filmie, wszystkie części mechaniczne i silnik wykonywane są na miejscu (mam na myśli klasyczne wiertarki Celmy), montaż też wykonują "nasi". Obudowa wygląda jak z muzeum techniki, ale jest bardzo ergonomiczna i tworzywo nie do zdarcia. Trochę inaczej wygląda sprawa z narzędziami z aku, np. mając dużą rękę nie sposób chwycić modelu WAK 14. Z kolei WAK-Li 3,6 do złudzenia przypomina z kształtu Boscha, a WAK-Li DB i WAK-Li 18DD - wyroby Makity (kształt i charakterystyczny zatrzask aku).
    Z innych wyrobów, świetna jest piła DBRCc 67, na pewno nie kupi się lepszej w tej cenie. Warto jednak sprawdzać ceny w różnych źródłach, są duże różnice.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Elektrotechnika
    Wiertarka Celmy PRCr 10 była produkowana na licencji Boscha
  • Poziom 15  
    PRCR10/6 jest bdb ale ona nie ma udaru. Jak kolega chce uniwersalną wiertarkę do domu to MAKITA HP1640 będzie idealna. Do prac typowo majsterkowych moc wystarczająca, maszyna jest mało awaryjna. Na pewno posłuży długie lata.
  • Poziom 9  
    Jeżeli chodzi o wiertarki i wkrętarki, szlifierki, pilarki itp. itd. to tylko i wyłącznie Celma. I nie chodzi o to, że to polskie narzędzia i jako patrioci powinniśmy wspierać nasz rynek. Celmy są po prostu nie do zdarcia. Nigdy nic mi się Celmy jeszcze nie zepsuło, poza tym tanie są to narzędzia, tańsze niż „markowe” produkty, które psują się na potęgę.
  • Poziom 9  
    Też używam Celmy i przyznaję, że za tą cenę nie da się kupić niczego lepszego. Celma nie pakuje w reklamę przez co może obniżyć cenę za sprzęt. Poczta pantoflowa na dobrym sprzęcie itak zrobi swoje...
  • Poziom 13  
    W pełni popieram wybór Celmy dwubiegowej jako dobrej wiertarki. Jednobiegowa z udarem mechanicznym jest do wszystkiego, a jak jast do wszystkiego to do niczego - ani dobry udar (słaby udar), ani dobre wiercenie w stali (za duże obroty). Celma + wiertarka z udarem pneumatycznym + wkrętarka = łatwość wykonania każdej pracy. Do własnych potrzeb nie muszą być markowe.