Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę wpisać danych do plików pdf.

bartekb24 23 Wrz 2011 14:51 13310 10
  • #1 23 Wrz 2011 14:51
    bartekb24
    Poziom 18  

Mam pliki formularzy w pdf ( powiedzmy jakaś umowa do wypełnienia )
    Do tej pory wszystko mi działało i nagle przestało ;/ Pojawiają się następujący komunikat:

Ten dokument włączył funkcje rozszerzone w programie adobe reader. Możliwość korzystania z funkcji rozszerzonych wygasła. Poproś autora dokumentu o jego najnowszą wersję.

Ma ktoś jakiś pomysł? Odinstalowałem już acrobata i zainstalowałem od nowa, przeskanowałem dysk czy nie ma wirusów i też nic ;/
    Na innym komputerze pliki uruchamiają się bez problemów, można w nich zapisywać formularze, a także zapisać zmieniony plik.
    Dzieje się tak z każdym plikiem który miałem na swoim komputerze jak również na plikach które na innych komputerach chodzą.

Z góry dzięki za pomoc.

0 10
  • #2 23 Wrz 2011 19:41
    Matuzalem

Poziom 43  

Współczujemy i tyle naszego skoro u Ciebie wszystko jest tajne, to porównaj zasoby i ustawienia oprogramowania Twego komputera z tymi innymi.

0
  • #4 23 Wrz 2011 20:02
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

AR73K: gdzie jest ten program i jak się nazywa?

0
  • #5 23 Wrz 2011 20:14
    serwisor
    Poziom 29  

Ale on nie chce zmieniać tego na Word-a tylko miał wcześniej jak by to nazwać Otwartego PDF-a, otwartego w sensie że mógł wpisać dane i dopiero zapisać lub wydrukować.

0
  • #6 26 Wrz 2011 07:49
    bartekb24
    Poziom 18  

Dokładnie, chodzi mi o to co napisał serwisor.
    A najciekawsze jest to, że dotychczas na komputerze wszystko działało.
    A obecnie jest tak, ze na jednym komputerze z windows XP mi nie działa, na komputerze z windows 7 też, a na 2 innych komputerach na których sprawdzałem wszystko jest ok, czyli dalej mogę zapisywać.
    Zauważyłem, że na komputerach na których nie mogę zapisywać mam inne zabezpieczenia.
    W polu wypełnianie pól formularzy mam ustawioną opcję " nie dopuszczalny".
    Tyle tylko, że ja żadnych opcji nie zmieniałem i na innym komputerze ten sam plik działa.

0
  • #7 26 Wrz 2011 13:51
    marek003
    Poziom 40  

To znalazłem w pomocy do adobe acrobata i readera (minuta w google):
    Ostrzeżenia dotyczące rozszerzonych zabezpieczeń
    Jeśli jest włączona funkcja rozszerzonych zabezpieczeń, programy Acrobat i Reader wyświetlają ostrzeżenia w sytuacjach, gdy dokument próbuje przeprowadzić jakąkolwiek z następujących operacji.

Wczytywanie danych z niezaufanej witryny
    To ostrzeżenie pozwala zapobiec pobieraniu danych z witryn internetowych przez szkodliwe dokumenty. Takie operacje są dozwolone tylko w przypadku dokumentów znajdujących się w położeniach uprzywilejowanych w oknie rozszerzonych zabezpieczeń.
    Jeśli dokument jest zaufany, można dodać go do położeń uprzywilejowanych, otwierając okno dialogowe Preferencje i zaznaczając pozycję Zabezpieczenia (rozszerzone) po lewej stronie.

Wstawianie danych do formularzy
    Jeśli funkcja rozszerzonych zabezpieczeń jest włączona, programy Acrobat i Reader wyświetlają ostrzeżenia w sytuacji, gdy niezaufane źródło próbuje dodać dane do pliku PDF. Plik FDF może na przykład próbować dodać dane do formularza PDF. Organizacje mogą używać tej funkcji do usprawniania obiegów pracy. Jednak ta funkcja może być także stosowana do dodawania szkodliwych danych do pliku PDF. Jeśli dany plik źródłowy jest zaufany, należy dodać go do położeń uprzywilejowanych w oknie rozszerzonych zabezpieczeń. Dzięki temu będzie można dodawać dane do pliku PDF lub FDF.

A to fragment z innej strony (pit.pl):

w oknie dialogowym Adobe Reader Preferencje (z menu Edycja) należy wybrać opcję "Zabezpieczenia (rozszerzone)" w oknie "Kategorie" po lewej stronie. Następnie w prawym oknie należy na czas wysyłki dokumentu odznaczyć opcję "Włącz rozszerzone zabezpieczenia" i zaakceptować przyciskiem OK. Po wysłaniu dokumentu należy przywrócić poprzednie ustawienia.

Zalecane jest aby rozszerzone zabezpieczenia były włączone, gdyż zwiększa to poziom bezpieczeństwa systemu użytkownika w sytuacji korzystania z PDF innych niż udostępnione

W tym samym miejscu można tez dodać plik do położeń uprzywilejowanych
    Nie mogę wpisać danych do plików pdf.

1
  • #8 26 Wrz 2011 14:16
    bartekb24
    Poziom 18  

Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Ale ja tylko uruchamiam plik, który już był na dysku i wtedy komunikat wyskakuje.
    Nie zdążę wpisać ani jednej litery. Więc nie bardzo wiem jak mi to może pomóc ;/

0
  • Pomocny post
    #9 26 Wrz 2011 14:21
    marek003
    Poziom 40  

bartekb24 napisał:
    Ten dokument włączył funkcje rozszerzone w programie adobe reader. Możliwość korzystania z funkcji rozszerzonych wygasła. Poproś autora dokumentu o jego najnowszą wersję.

Nie da się wyłączyć funkcji rozszerzonych (tak jak na fotce dodanej przeze mnie wcześniej) lub dodać go (plik lub folder z plikami) do położeń uprzywilejowanych?

0
  • #10 26 Wrz 2011 14:57
    bartekb24
    Poziom 18  

Dziś już nie dam rady sprawdzić czy to zadziała bo nie mam komputera przy sobie, ale jutro dam znać czy coś to pomogło.
    Jeszcze raz dzięki, bo siedzę dziś nad tym już kilka godzin i nerwy mi puszczają ;/

0
  • #11 27 Wrz 2011 14:13
    bartekb24
    Poziom 18  

Już wszystko działa. Problem tkwił w złej dacie w Windowsie ( miałem rok 2035).
    Jak zmieniłem datę na poprawną wszystko wróciło do normy.
    Dzięki wszystkim za pomoc

0