Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-46XL2E - migające diody od power i opc

23 Wrz 2011 17:19 4449 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Czy mógłby mi ktoś pomóc w rozszyfrowaniu usterki w lcd jak w temacie na podstawie migających diód od power i opc. Poniżej podaję link z filmikiem:

http://www.youtube.com/watch?v=Q9yIQSbFDEQ

Objaw w lcd jest taki, że po podłączeniu jego do prądu migają naprzemiennie diody, jak to ma miejsce na filmiku i nic z telewizorem nie można zrobić. Kupiłem go jako uszkodzony, a powodem uszkodzenia miałbyć układ zasilający poszczególne elementy lcd, ale w zaprzyjaźnionym serwisie stwierdzili, że układ zasilający wydaje się być sprawny, a uszkodzeniu uległa płyta główna, gdyż jest zasilana napięciem 5V, ale nie podaje informacji do układu zasilającego, aby układ ten pozałączał odpowiednie elementy telewizora.

Czy mógłby mi ktoś pomóc w zdiagnozowaniu usterki, gdyż jeżeli mój opis jak i filmik wskazywałby na uszkodzoną płytę główną, to znalazłem na ebay zagranicznym identyczną płytę, a nie chciałbym wyrzucać darmo pieniążków w błoto? Z góry dziękuję.
  • Poziom 43  
    Tak, kupuj, bardzo prawdopodobne.
    Reklamacji w razie czego nie przyjmuję, bo nauka kosztuje.
  • Poziom 10  
    A czy jest jakiś sposób, aby wykasować błędy z pamięci lcd, pomimo tego, że nie można wejść w tryb serwisowy?
  • Poziom 43  
    Jest, wyrzucić pamięć i włożyć nową. Może zadziała.