Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

syrena alarmowa a moduł komfortu passat 3bg

ronuch 23 Wrz 2011 19:31 2630 2
  • #1 23 Wrz 2011 19:31
    ronuch
    Poziom 11  

Witam! Nie działa mi syrena alarmowa w passacie z 2001r. Włącza sie alarm ale syrena milczy. W module komfortu jest błąd brak komunikacji z syrena h12 po skasowaniu i ponownym wysterowaniu alarmu błąd jest od nowa. Ja w samochodzie co jest najlepsze posiadam syrenę h8 czyli zwykły klakson. Klakson sprawdziłem i działa potem podałem plus 12V na kabel bezpośrednio z wtyczki na module i klakson tez działa wiec wiązka tez jest ok! sprawdziłem w module i dzwięk alarmu jest ustawiony na resztę europy. moduł suchy bez zimnych lutów. Nr modułu:1co 959 799B kodowanie 00259

0 2
  • #2 24 Wrz 2011 00:21
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Ustaw sygnał akustyczny alarmu z "reszta europy" na "niemiecki" i włącz sygnał "piknięcie" przy zamykaniu i otwieraniu auta. Jeżeli to nie pomoże wyjmij moduł komfortu i pod mikroskopem warsztatowym przyjrzyj się pinom złącza i połączeniom lutowanym.
    Luty standardowo pękąją a złączki utleniają się od wilgoci (która kiedyś była).

Syrena z podtrzymaniem , której (chyba nie masz koło akumulatora) ma oznaczenie H12 a klakson w bagażniku ma oznaczenie H8.
    W module komfortu sprawdź, czy syrena (której nie masz) jest aktywna czy nie.
    Jaki numer błędu odczytujesz i czym?

0
  • #3 24 Wrz 2011 08:31
    ronuch
    Poziom 11  

Piknięcie przy zamykaniu i otwieraniu mam włączone wiec jeszcze zmienię na niemiecki i zobaczę! Koło akumlatora nie mam syreny ani kabli że miała by tam być. Mam w bagażniku pod lewą tapicerką klakson.
    Dokładnego numeru błędu nie pamiętam ale pisało brak komunikacji z syreną h12, sprawdzałem vag comem 311.2
    Jak sprawdzić czy syrena jest aktywna i która h8 czy h12?

tak jak kazałeś ustawiłem kraj na niemcy i włączyłem bip przy zamykaniu i otwieraniu auta - syrena dalej milczy i pojawia się błąd syreny
    syrena alarmowa a moduł komfortu passat 3bg

0