Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

syrena alarmowa a moduł komfortu passat 3bg

23 Wrz 2011 19:31 2792 2
 • Poziom 11  
  Witam! Nie działa mi syrena alarmowa w passacie z 2001r. Włącza sie alarm ale syrena milczy. W module komfortu jest błąd brak komunikacji z syrena h12 po skasowaniu i ponownym wysterowaniu alarmu błąd jest od nowa. Ja w samochodzie co jest najlepsze posiadam syrenę h8 czyli zwykły klakson. Klakson sprawdziłem i działa potem podałem plus 12V na kabel bezpośrednio z wtyczki na module i klakson tez działa wiec wiązka tez jest ok! sprawdziłem w module i dzwięk alarmu jest ustawiony na resztę europy. moduł suchy bez zimnych lutów. Nr modułu:1co 959 799B kodowanie 00259

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  Ustaw sygnał akustyczny alarmu z "reszta europy" na "niemiecki" i włącz sygnał "piknięcie" przy zamykaniu i otwieraniu auta. Jeżeli to nie pomoże wyjmij moduł komfortu i pod mikroskopem warsztatowym przyjrzyj się pinom złącza i połączeniom lutowanym.
  Luty standardowo pękąją a złączki utleniają się od wilgoci (która kiedyś była).

  Syrena z podtrzymaniem , której (chyba nie masz koło akumulatora) ma oznaczenie H12 a klakson w bagażniku ma oznaczenie H8.
  W module komfortu sprawdź, czy syrena (której nie masz) jest aktywna czy nie.
  Jaki numer błędu odczytujesz i czym?
 • Poziom 11  
  Piknięcie przy zamykaniu i otwieraniu mam włączone wiec jeszcze zmienię na niemiecki i zobaczę! Koło akumlatora nie mam syreny ani kabli że miała by tam być. Mam w bagażniku pod lewą tapicerką klakson.
  Dokładnego numeru błędu nie pamiętam ale pisało brak komunikacji z syreną h12, sprawdzałem vag comem 311.2
  Jak sprawdzić czy syrena jest aktywna i która h8 czy h12?  tak jak kazałeś ustawiłem kraj na niemcy i włączyłem bip przy zamykaniu i otwieraniu auta - syrena dalej milczy i pojawia się błąd syreny
  syrena alarmowa a moduł komfortu passat 3bg