Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Portico - tablet z rozszerzoną powierzchnią dotykową i dwoma kamerami

exti 23 Wrz 2011 19:47 1474 0
  • Portico - tablet z rozszerzoną powierzchnią dotykową i dwoma kameramiTablet Portico jest dziełem trzech informatyków z Intela, Microsoftu i University of Washington. Ma on 12-calowy dotykowy ekran, ale i dwie kamerki na rozkładanych wysięgnikach, które śledzą ruchy rąk i innych obiektów także poza obrębem ekranu. W rezultacie uzyskuje się 26-calową powierzchnię dotykową - coś w rodzaju przenośnego Microsoft Surface.

    Na filmie demonstrującym działanie tabletu można zobaczyć przykładowe gry uruchomione na Portico - piłeczka toczona po stole, na którym leży tablet uderza w jego krawędź i kontynuuje swój ruch wirtualnie na ekranie. Z kolei w grze typu arcade steruje się statkiem latającym obracając jego model leżący obok tabletu. Oczywiście zastosowania nie ograniczają się jedynie do prostych gier.

    Wersja Portico z dwoma kamerami na wysięgnikach służących do określania pozycji i wysokości, na jakiej znajdują się obiekty, to jedynie prototyp. Zostanie on zaprezentowany na sympozjum UIST w przyszłym miesiącu. Planowane są modyfikacje w postaci przypinanych do krawędzi tabletu kamer lub prostego wirtualnego pulpitu tworzonego przez pikoprojektor.

    Źródło:
    http://www.slashgear.com/portico-spreads-tablet-touch-beyond-the-screen-23182315/