Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor laserowy RGB 5W

23 Wrz 2011 19:49 21768 31
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto napisał 0 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 1978 roku.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pablozamek
    Poziom 11  
    No moc lasera w moich warunkach wręcz przeraża. Też się zabieram za zwiększenie mocy. Diody NICHIA są mi znane poniekąd ale pyt. Skąd posiadasz diodę 635 nm 500mW oraz jakim prądem ją zasilasz? podzielisz się schematem drivera?
    inne Pyt. jak upchnąłeś 2 diody 445 nm w obudowie od chińskiego modułu 473nm ? podzielisz się zdjęciem tego wynalazku? jestem ciekaw zastosowanego rozwiązania w tej obudowie. Przydał by się też jakiś schemat drivera dla TEC'a ;)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    69837030
    Użytkownik obserwowany
    Witam.
    Mam pytanie w sprawie ceny ile cię wyszło za takie cacko??
    Cała sumka:)
    skaktus
    Poziom 37  
    c4r0 napisał:
    Może jakieś ładne zdjęcia optyki i laserów? :)

MR_OVERCLOCK napisał:
    dopiero co obudowę skręciłem a na prawdę ciężko się ją rozbiera, może kiedy indziej :P

No to trochę nie tak...Szkoda też że foto takie niewyraźne i ciemne. Niewiele na nim widać a wystarczyło zrobić foto przy lepszym oświetleniu. Do tego brak foto najważniejszych elementów projektu...

Jak z mocą lasera na imprezach, nikt nie dostanie za mocno po oczach ?
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Ale to w końcu te czerwienie są w TO czy C-mount?.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    bolek
    No to daleko temu do 5W, Zbieżność masz teraz w miare dobrą bo masz diody TO, tyle że mocy nie ma. Max pewnie dasz dwie diody i zsumujesz na polaryzatorze.
    Jak wstawisz diodę C-mount to zdziwisz się plamką i w sumie na jeden czort wyjdzie czy dasz 2W z C-MOUNT czy 1 z TO
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    bolek
    MR_OVERCLOCK napisał:
    dam 4 diody :P lustrami ustawie żeby wiązki były koło siebie a resztę zrobi beamsplitter :P

Nie zmieści Ci się na galvach
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Pokrentz
    Poziom 21  
    A co dzieje się z okiem członka publiczności jak dostanie po źrenicy takim laserem o mocy 1W? Bo na filmie widziałem, że wiązki sobie lataja po ludziach dowolnie.
    A poza tym konstrukcja niczego sobie. Pytanie, czy Ty jestes bogaty z domu, czy Twoja uczelnia za to wszystko płaciła? Bo podejrzewam, że kwota zwaiłaby niejednego z nas z nóg.
    Chyba, że masz po prostu pozytywnego świra na tym punkcie i możesz nie jeść przez 3 miesiące i mieszkac pod mostem, ale projektor zrobić musisz.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mongoł2000
    Poziom 18  
    Ładny projektor , choć jak zawsze bezpieczeństwo pozostaje w tyle.
    Chcieliśmy kiedyś wykorzystać projektor made home na publiczny pokaz, ale właśnie brak oficjalnych atestów nam na to nie zezwolił.
    Wg, mnie w tak potencjalnie niebezpiecznych urządzeniach , którę moga doprowadzić do kalectwa najważniejsze jest bezpieczeństwo.
    Nie myślałeś o zastosowaniu shuttera?
    Odpowiedni układ elektroniczny podłączony pod detektory pozycji galva + jako element mechaniczny przesłona od aparatu.
    Pozdro
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mongoł2000
    Poziom 18  
    Fakt, trochę już lat minęło od złożenia ostatniego projektora...ale :
    1. Masz racje shutter to w sumie przeżytek jeśli chodzi o zabezpieczenie i zrobić to tak jak napisałeś.
    2. Wyobraź sobie sytuacje kiedy spali się jeden z wzmacniaczy mocy/operacyjnych (lub inny element) na driverze galwa , drugie galwo może być sprawne ale akurat w animacji będziesz miał je unieruchomione ...laser działa z pełna mocą na czyimś oku.
    Wbrew pozorom nie jest to wcale jakiś ekstremalny przypadek, można sobie jeszcze kilka sytuacji wyobrazić.

Nie wiem dlaczego tak się chwalisz tym przetwornikiem, on akurat jest o wiele mniej narażony na uszkodzenie niż driver galw.
    bolek
    O czym wy dyskutujecie?
    "Podkręcony", jeśli kupisz jakikolwiek przetwornik dostępny w handlu to po wyjęciu z USB pokaże co najwyżej język, a nie statyczną plamkę. Jeśli zrobisz go sam, to będzie tak jak go sobie zrobiłeś...
    Mongoł dobrze prawi, elementem ograniczonego zaufania jest układ odchylania, już tam nie tyle że zdechnie jeden kanał ale np padnie zasilacz. I uwierz mi, takie rzeczy się zdarzają.

Co do jakiś atestów do wykonania pokazów... pierwsze słyszę, to nie pirotechnika i nie jest to w PL regulowane. A jak dasz ciała, to i tak będziesz miał skromnie mówiąc przerąbane.

A shutery są bardzo ok, możesz sobie zamknąć to co chcesz. Np robisz masz jeden box i 3 projektory z których jeden ma działać tylko na grafice.
    Zamiast sejfi karty też może być, jest znacznie tańszy...
    gbd.reg
    Poziom 21  
    Od tego jest właśnie SAFETY CARD. Jeśli dostanie od któregoś galva info, że jest non stop w jednym miejscu, chociaż powinien się poruszać, albo nie dostatnie sygnału o pozycji to odcina zasilanie od laserów.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pablozamek
    Poziom 11  
    U mnie już raz miałem sytuacje w której padł zasilacz galv. Jednak cała sytuacja odbyła się w domu z mojej winy. Co do zabezpieczeń z Safetycart oraz shutterem - to się nie bawię bo dla moich celów to nie potrzebne mi. Takie rozwiązania muszą najpierw mieć sens choćby pod większą publikę oraz projektor musi na siebie zarobić. Mam zabezpieczenie podobne do Twojego czyli kluczyk+przekaźniki zasilające moduły i to wszystko. Nie miałem nigdy jakiś dziwnych sytuacji lub problemów. Poza np zawieszającym się konwerterem ale w takiej sytuacji lasery po prostu gasną samoistnie lub pozostają w ostatniej ramce. Bynajmniej tak jest u mnie a sprzęt nie jest najwyższych osiągów oraz klasy :D.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    slam
    Poziom 13  
    bardzo mizerne wykonanie jak na projektor o takiej mocy idac dalej , klejone dichra na klej to nie to ,uchwyty mozna wykonac samodzielnie niskim nakladem finansowym z katownika aluminiowego. Na filmach widac ze wiazki nie sa idealnie polaczone tutaj ustawiamy laser da kata dichra a nie odwrotnie duzo by pisac ale wypadalo by poprawic cala konstrukcje i zamiescic ja ponownie na forum. Niech moc bedzie z wami :)

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić!
    DJpopak;)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    satanistik
    Poziom 27  
    Witam
    Ja mam pytanie odnośnie samych galwo skanerów - w jaki sposób zmierzyć rzeczywistą prędkość skanowania w kpps?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    jarek_uk
    Poziom 13  
    Witam jaka jest waga tego Lasera.