Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 Pytanka - konfiguracja komputera...

30 Lis 2004 16:34 1732 15
  • Poziom 11  
    Mam 2 pytanka.
    1.Mam kompa Siemens Nixdorf na plycie Nixdorf D983 i procem Pentium PRO 200mhz.Ram 64mb DIMM[ale na ukladach edo :/ takie "cudo" techniki :/].Karte graf Matrox Mistique 4mb PCI + Akcelerator 3D VooDoo 4mb.System Windows 98.Komp ma takie bajery jak USB[:D] i PS/2[:P].Mysle ,ze to wystarczy do stwierdzenia faktu ,czy na tym bedzie sie dalo w jakish sposob ogladac filmy :)
    2.Bardzo potrzebuje schematu do kabla palaczeniowego Karty graf. z VooDoo.Jeśli nie schemat to chociaz wyjasnienie , jak mam palaczyc dany pin w karcie graf z pinem w VooDoo.Z gory THX
  • Spec od komputerów
    hm co do filmow to mozesz sprobowac QuickView pod dosem:
    http://www.multimediaware.com/qv/
    Ale nie wiem jak to bedzie dzialac.
    A kabel laczacy voodoo z karta graficzna jest chyba 1 do 1.
  • Poziom 18  
    1. Zmień system na Windows 2000
    2. Powyłączaj niepotrzebne usługi
    3. Zainstaluj kodeki ffdshow
    2. Ustaw dla fimów tryb fulscreen 640x400 16bit

Powinno dać radę z Divx, co do Xvid to musisz sprawdzić.

Co do pyt. 2 to kabelek taki można qpić na Allegro za 4zł. poza tym do czego ma służyć to VooDoo? I tak już w nic się nie pogra na tym, a na filmy nie ma wpływu. No chyba, że masz na nim tv-out i chcesz przez niego puszczać filmy na tv :D
  • Poziom 11  
    No to tak poco voodoo?.Fakt nie powiedzialem do czego ma byc ten komp.Komp ten będzie w domu letniskowym jako dodatek na dlugie wieczory i na zabicie nudy.Poco voo doo.Zeby pograc np w rollcage,Unreal,GearHead Garage,Q2.Tomb Rider2 itd.
    Co do QVP to fajnie ,ale ja mam problem z konfiguracja karty muz.
    W pomocy technicznej mint napisaly ,ze ta karta nie jest stworzona do pracy w srodowisku DOS ,choc na plycie sa sterowniki do tego systemu :(.VooDoo 1 na 1 ,ale czy dokladnie.Wiem ,ze kabel kosztuje 4-5 zł +5 przesylka ,co daje 10 ,a ja mam tylko 20zł kieszonkowego miesiecznie i 2karty voodoo + 1 kabel kupilem za 10,50 :/.Jednym slowem dusigrosz ze mnie i np za 10zł wole dolozyc sobie wiecej ramu[32mb] ,niz kupic kabelek ,ktory mozna czyms zastapic :(
  • Spec od komputerów
    :arrow: Formell
    To jest zwykly kabel z wtyczkami vga 15pin:
    http://www.hardwarebook.net/connector/av/vga15.html
    Wiec wystarczy kupic dwie wtyczki meska i zenska koszto okolo 2zł? sam kabel z jedna wtyczka mozna
    odciac z jakiegos starego zepsutego monitora jak bys akurat taki mial ;-)
    A co do karty dzwiekowej to moze napisz o niej cos wiecej, co to za model itd :-)

Ps. Rade o zainstalowaniu Windows 2000 potraktuj chyba jako zart ;-)
  • Poziom 11  
    No dobra.Co do Windows 2000 ja mysle ze to wcale nie byl zart
    .Czytalem duzo info o Pentium PRO.Ten procy byly specjalnie tworzone pod system Windows NT i na nim pracuja nawet kilka razy szybciej niz na NP Win 95 czy 98.Jak wszyscy wiemy Windows 2000 ma w sobie bardzo dużo z Nt ,przy czym jest latfiejszy w konfigu.Jeszcze sie nad tym zastanowie.W koncu mam 3,5GB dysku :).Co do kabla.No to tak:
    Kiedys robilem kabel Karta bez TV-out -TV.Nie dzialalo ,wiec dawce wtyczki do karty juz mam.
    Desperacko przeszukujac szafke natknalem sie na kilka kart graficznych i oswiecilo mnie ze mam juz 2 wtyk[ wymontowany z karty ]:-> ]
    Teraz jeszcze pytania:
    Ktore piny w tych wtykach sa aktywne tzn.Co z czym palaczyc ,zeby wszystko gralo.Ile żyl ma miec kabel.Czy ma być ekranowany[przypomne chodzi o odcinek kabla gora 20cm].Prosz o jakish schemat polaczen we wtyczce VGA.
  • Spec od komputerów
    Nawet na stronie minta jest napisane ze karta dziala pod dosem wiec reszta to kwestja instalacji i ustawienia, a co do windows 2000 to na 64MB ramu to chyba marnie Ci to bedzie chodzic, do tego marnowac 1GB miejsca jak mozna miec 95 na 50MB i napewno bedzie lepiej dzialac.

W poprzednim poscie podalem Ci zly opis pinow, ma byc tak:
    http://www.hardwarebook.net/connector/av/vga15.html
    15 pinowy wtyk, kabel 15 zylowy ekranowany polaczenia pinow
    maja byc 1 do 1 czyli 1 do 1, 2 do 2 itd, ktory jest ktory masz opisane
    na stronie.
  • Poziom 11  
    No tak.Ale ja pisalem pytanie do Mint ,czemu nie ma instrukcji instalacji karty pod Dosem.I chyba z laski odeslali ,ze ta karta nie pracuje pod dosem :/ straszne ulomy tam pracuja :/.O lol 15 pinowy..Z kad ja wezme taki kabel.Nawet jesli bym mial rozwalony monitor to czarnobialy ,a on ma tylko 9 pinów :(
  • Poziom 14  
    ostatnio robilem z trzech kompow trzy ale dwa mialy dzialac w miare a jeden byc slabszy i powiem ci ze 64 MB powinny starczyc przy minimalnej
    instalacji 98 SE 4 megowa karta to zalezy widzialem jak filmy chodzily na 2 MB a jak przerywaly na TNT64 32MB martwi mnie bardziej ten proc u mnie na PII 300MHz przerywalo a na celeron 400MHz chodza elegancko przy tym samym sprzecie
  • Poziom 17  
    Jeżeli chodzi o kabel do połaczenia to musisz mieć 6-7 żuł ( luminacja chrominacja rgb i coś jescze ) tylko niepamietam na których pinach występowały te sygnały a co do obsługi pentiawki proponuje linucha a nie winde bo filmy na Xvida benda ci sie zacinać pod przepięknym produktem ;)
    wujka billa wiem to z wlasnego doswiadczenia ( płyta k5mvp3 lucky star + k62/350 fsb 100 mhz + riva tntm64/32 + 64 mb simm 60 ns kingston + dysk 60 gb maxtor ) i 7 klatek obrazu na sekunde
  • Spec od komputerów
    :arrow: Formell
    Nie wiem o jaka instrukcje instalacji Ci chodzi, ale pod dosem uruchamiasz install.exe i powinno sie wszystko zainstalowac i dodac odpowiedni wpis do autoexeca i/lub configa, a jak nie to trzeba bedzie samemu i tyle :-)
  • Poziom 11  
    Of corz 64mb ramu na paczatek.Mysle ze do lata uzbieram dosc kasy i uda mi sie skapletowac 128mb ramu.Co do linuxa , wszystko fajnie , tyle ,ze ten komp nie ma byc odtwarzaczem filmow ,tylko kompem na domek letniskowy ,czyli glownie do zabicia czasu grajac w gry ,a stare gry nijak beda chodzily pod Linuxem :/.Co do proca.Filmy pod Dosem chodzily mi juz normalnie nawet na K6-166&200mhz z ramami simm[96mb] i karta cirrus logic 5480 4mb.Jedynym problemem byl dzwiek ktorego nie bylo :(.
  • Poziom 14  
    jesli chodzi o linuksa to sa wersje chodzace z plyty bootowalnej
    bezinstalacyjne i tak okrojone ze tylko do filmow wiec mozesz miec winde do gier a jak chcesz filmik to zrzut na hdd potem restart i boot cd linuksa
  • Poziom 11  
    Wszystko fajnie ,ale ja juz mam filmy nagrane na CD'kach[Of corz z oreginalnych DVD :P] .Zeby miec linkusa na plycie z filmem musialbym nagrywac wszystko od nowa :/.Chyba ,że masz/jest coś takiego ,że Progs do ogladania filmow na Dyskietce.Co do Knopixa to wiem ,mam jest beznadziejny :P.Teraz jeszcze pytanie .Jaka karta jest lepsza :
    Colorgraphic Evolution2 na Chipstetach Cirrus logic 5480 i z 8mb ram[dzielone na 2 bo karta jest 2 monitorowa] ,czy
    Matrox Mystique ,chyba MGA200 z 4mb ram

A no i jeszcze ,jaka platforma jest lepsza do Gier/Filmów ?
    Pentium Pro 200 Mhz BEZ MMX.czy
    AMD K6 166&200 mhz z MMX ?
    To w końcu ktory schemat bedzie mi potrzebny do zrobienia przewodu laczacego Karte graf. z VooDoo[9pin czy 15pin ?]