Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Metoda Synchronizacji Kluczyka Renault Megane Coupe

23 Wrz 2011 19:52 18496 5
  • Poziom 8  
    Szukałem na forach i nie znalazłem więc mam pytanie, jaka jest poprawna metoda synchronizacja kluczyka bo wklepuje kod klikam na centralny trzymając go aż dekoder otworzy i zamknie drzwi, a następnie co? Znalazłem parę metod np. tą

"Zwolnienie przycisku jest potwierdzeniem pierwszej cyfry kodu. Powtórzyć czynności A i B w celu wprowadzenia kolejnych cyfr kodu.
    -wyłączyć stacyjkę
    -nacisnąć na przycisk centralnego zamka, zamki powinny zamknąć się i
    otworzyć, dekoder jest przygotowany do wprowadzenia kodu pilotów.
    -nacisnąć dwa razy pierwszym pilotem, zamki powinny się otworzyć i
    zamknąć
    -nacisnąć dwa razy drugim pilotem zamki powinny otworzyć się i
    zamknąć.
    Jeżeli synchronizacja nie powiedzie się z którymś z pilotów tzn. że
    jest on zły. Kod możesz próbować wprowadzać 3 razy, potem dekoder się
    zablokuje na 15-20 minut."

ale ona mi nie działa, czy może centralny trzeba trzymać razem z PLIPem w kluczyku czy jak? Jeśli ktoś dobrze zsynchronizował kluczyk z autem to proszę o szczegóły. Zastanawiam się że to może być problem z odbiornikiem w podsufitce ale nie wiem jak to sprawdzić, słyszałem że za pomocą diody świecącej, ale nie wiem za bardzo o co komuś z tym chodziło, prosiłbym o wyjaśnienie tej metody.
    Kluczyk jest seryjny, kod działa bo pali, ale kluczyk nie chce się zakodować, a mam tylko jeden kluczyk a dioda w kluczyku miga (ta z aparatem też).
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Jak sprawdzić czy odbiornik w podsufitce działa, ta i inna metodą?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Dzięki za pomoc wypróbuje. Dołączam jeszcze inne metody których próbowałem.

1. Przekręcasz kluczyk w stacyjce (lampa immo mruga szybko)
    2. Naciskasz klawisz centralnego i trzymasz (lampka immo gaśnie i zaczyna mrugać w tych samych odstępach czasu - każde mrugniecie to kolejna liczba - czyli czekasz az mrugnie 1 raz i puszczasz klawisz.
    3. Naciskasz klawisz centr. ponownie i czekasz aż mrugnie 2 razy, puszczasz klawisz.
    4. Naciskasz klaw. centr. i czekasz aż mrugnie 3 razy, puszczasz.
    5. Naciskasz klaw. centr. i czekasz aż mrugnie 4 razy, puszczasz.
    6. Wyciągasz kluczyk ze stacyjki, naciskasz klawisz centr., czekasz aż zamek centr. otworzy się i zamknie (jedno po drugim) i wtedy przy odbiorniku szybko naciskasz 4 razy kluczykiem (usłyszysz takie pikniecie no i zadzialanie w koncu pilota) a następnie drugi kluczyk i tak samo: 4 razy przy odbiorniku (skierowany kluczyk wprost na niego) aż usłyszysz pikniecie - oczywiscie przycisk centr. trzymasz caly czas. Po drugim kluczyku puszczasz przycisk centr. i sprawdzasz czy dzialaja oba kluczyki

When you have the 4 digit emergency
    1- hold central locking button down red immo light flashes slowly count number of 1st digit of immo code and release.
    2- hold down central locking button and count 2nd digit and release
    3- repeat for 3rd and 4th digits
    4- when all numbers entered, ignition off and hold down central locking button immo lights remains constant, press key on/off quickly towards interior mirror. Hopefully plip will resynch.
    Once immo light starts flashing -ign on/off and hold c/l button down again until red light remains constant and try again,may take a few goes.
  • Użytkownik usunął konto