Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ducato 2.8 jtd 2005 Nie działa kierunkowskaz

23 Wrz 2011 21:49 6503 7
  • Poziom 2  
    Mam nst. problem. Lewy kierunek nie działa (nie słychać przerywacza) lecz prawy chodzi normalnie. Wina przekaźnika czy może przełącznika (ale co wtedy miałby on wspólnego z awaryjnymi, u których też chodzi tylko prawy)? Wcześniej zanim padł całkowicie zawieszał się. Gdzie ewentualnie w tym modelu znajduje się skrzynka z przekaźnikami?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Nie, też tylko jedna strona
  • Poziom 27  
    podmien panel z przelacznikami od awaryjnych
  • Poziom 14  
    Witam, mam podobny problem. Też nie działa lewy kierunkowskaz, nie słychać przerywacza, wcześniej raz działał, raz nie działał, jak dopchnąłem lewy kierunkowskaz to zaczynał działać. Natomiast awaryjne świecą z obu stron, z prawym też nie ma najmniejszego problemu.
    Czy winny jest przełącznik czy przerywacz ?
  • Poziom 14  
    Dodam jeszcze, że po przejechaniu ok. 20km dotknęłem przerywacza i był dość ciepły, czy to normalne ?
    Nie wiem czy zamawiać przełącznik w ciemno, czy winny może być przerywacz ?
  • Poziom 12  
    Uszkodzony przekaznik w panelu tam gdzie przycisk od awaryjnych.Osobny na lewa oraz prawa strone.Czesta usterka
  • Poziom 17  
    Sorki za odkop , ale mam ten sam problem najpierw czasami zawieszał się lewy kierunkowskaz , teraz jest cud jak uda mu się raz mrugnąć .
    Oczywiście niema znaczenia czy włączam kierunkowskaz , czy też awaryjne , dlatego zakładam że to wina modułu zabudowanego w panelu ogrzewania .
    Z ciekawości dziś to rozebrałem i okazało się że są tam 4 przekaźniki , ciężko określić który z nich tyka a który nie bo wibracje przechodzą na wszystkie .
    Zauważyłem że 3 z przekaźników mają te same oznaczenie , a 4 inne , tak ma być czy może ktoś już coś tam wymieniał ?
    Swoją drogą to jest szansa że wymiana tych przekaźników pomoże , czy raczej szukać gdzie indziej przyczyny ?
    Ma ktoś może jakiś schemat tego ustrojstwa żeby wiedzieć który przekaźnik za co odpowiada ?