Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk gazowy neckar N19E

Leniwiec_2006 24 Sep 2011 00:08 9571 8
    Leniwiec_2006
    Level 9  
    Witajcie mam problem z piecykiem gazowym :/.Mianowicie nie wiem w jakich okolicznosciach przestał dzialac (wprowadzilem sie i tak juz bylo), wymienilem baterie i piecyk nie daje oznak zycia nie pala sie diody od baterii nie dzieje sie nic nie wazne czy wode odkrecam i jak ja odkrecam nie dziala. Urzadzenie zachowuje sie tak jakby tych baterii w ogole nie bylo . ma ktos pomysl co to moze byc ?
    goldi74
    Level 43  
    Pod klapką jest włącznik zasilania. Sprawdź czy jest wciśnięty.
    Leniwiec_2006
    Level 9  
    sprawdzalem:/
    Bobbo
    Level 22  
    Wypnij mikrowyłącznik i wtedy piecyk powinien dawać znaki życia .Jeżeli nie to napisz.
    Leniwiec_2006
    Level 9  
    jest tak ... wypialem mikrowylacznik i nic sie nie dzialo absolutnie kiedy wode odkrecilem . po ponownym podpieciu piecyk zaczal podawac iskre ( wczesniej tego nie robil w ogole ) ale niestety dalej nie odpadla:/

Dodano po 2 [minuty]:

acha i najwazniejsze "odkrycie" podaje iskre ale tylko raz w sensie "cyka" iskra kilka razy a pozniej musze odlaczyc mikrowylacznik i podlaczyc jeszcze raz zeby znowu podal iskre
    Bobbo
    Level 22  
    Wymień mikrowyłącznik prawdopodobnie jest mokry, sprawdż czy nie kapie na niego woda z zespołu wodnego.
    Leniwiec_2006
    Level 9  
    Zauwazylem metoda prob i bledow ze dodatkowo podgrzewacz nie puszcza gazu bo teraz tak mikrowylacznik jest zepsuty ale kiedy podaje iskre moze mi sie wydaje wtedy powinnien podac tez gaz i piecyk powinnien sie uruchomic. mikrowylacznik nie dziala jak powinnien w sensie podaje iskre kiedy go podlacze przez chwile obojetnie czy woda jest odkrecona czy nie ,ale piec powinnien chyba podac gaz czyli koniec koncow w momencie odkrecenia wody powinnien poleciec gaz i wtedy podlanczajac mikrowylacznik piec powinnien sie uruchomic. Czy ja dobrze mysle?
    Bobbo
    Level 22  
    Bardzo dobrze. Jak stwierdziłeś że nie leci gaz?
    Leniwiec_2006
    Level 9  
    nie czuć :) myslalem ze moze iskra mala czy cos to chcialem odpalic zapalniczka i tez sie nie udalo .oczywiscie podstawy typu odkrecony zawor sprawdzilem . Zaczyna mnie ten piecyk coraz bardzij irytowac :P

Dodano po 6 [minuty]:

żeby tego bylo malo chyba streownik zaplonu tez wysiadl ( dziłą ale chyba nieprawidlowo) ja juz z tego zaczynam rozumiec niewiele:/, mikrowylacznik cyka jak go podlanczylem a jak wylanczylem zasilanie na sterowniku zaplonu i wlanczylem spowrotem odpialem mikrowylacznik i podpialem to juz nie cykal. nie wiem juz z tego piecyka czy cos wykinknie niby nowy na allegro 600 zl ale do 10 daleko:/