Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk gazowy neckar N19E

Leniwiec_2006 24 Sep 2011 00:08 9091 8
    Leniwiec_2006
    Level 9  
    Witajcie mam problem z piecykiem gazowym :/.Mianowicie nie wiem w jakich okolicznosciach przestał dzialac (wprowadzilem sie i tak juz bylo), wymienilem baterie i piecyk nie daje oznak zycia nie pala sie diody od baterii nie dzieje sie nic nie wazne czy wode odkrecam i jak ja odkrecam nie dziala. Urzadzenie zachowuje sie tak jakby tych baterii w ogole nie bylo . ma ktos pomysl co to moze byc ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    goldi74
    Level 43  
    Pod klapką jest włącznik zasilania. Sprawdź czy jest wciśnięty.
    Leniwiec_2006
    Level 9  
    sprawdzalem:/
    Bobbo
    Level 22  
    Wypnij mikrowyłącznik i wtedy piecyk powinien dawać znaki życia .Jeżeli nie to napisz.
    Leniwiec_2006
    Level 9  
    jest tak ... wypialem mikrowylacznik i nic sie nie dzialo absolutnie kiedy wode odkrecilem . po ponownym podpieciu piecyk zaczal podawac iskre ( wczesniej tego nie robil w ogole ) ale niestety dalej nie odpadla:/

Dodano po 2 [minuty]:

acha i najwazniejsze "odkrycie" podaje iskre ale tylko raz w sensie "cyka" iskra kilka razy a pozniej musze odlaczyc mikrowylacznik i podlaczyc jeszcze raz zeby znowu podal iskre
    Bobbo
    Level 22  
    Wymień mikrowyłącznik prawdopodobnie jest mokry, sprawdż czy nie kapie na niego woda z zespołu wodnego.
    Leniwiec_2006
    Level 9  
    Zauwazylem metoda prob i bledow ze dodatkowo podgrzewacz nie puszcza gazu bo teraz tak mikrowylacznik jest zepsuty ale kiedy podaje iskre moze mi sie wydaje wtedy powinnien podac tez gaz i piecyk powinnien sie uruchomic. mikrowylacznik nie dziala jak powinnien w sensie podaje iskre kiedy go podlacze przez chwile obojetnie czy woda jest odkrecona czy nie ,ale piec powinnien chyba podac gaz czyli koniec koncow w momencie odkrecenia wody powinnien poleciec gaz i wtedy podlanczajac mikrowylacznik piec powinnien sie uruchomic. Czy ja dobrze mysle?
    Bobbo
    Level 22  
    Bardzo dobrze. Jak stwierdziłeś że nie leci gaz?
    Leniwiec_2006
    Level 9  
    nie czuć :) myslalem ze moze iskra mala czy cos to chcialem odpalic zapalniczka i tez sie nie udalo .oczywiscie podstawy typu odkrecony zawor sprawdzilem . Zaczyna mnie ten piecyk coraz bardzij irytowac :P

Dodano po 6 [minuty]:

żeby tego bylo malo chyba streownik zaplonu tez wysiadl ( dziłą ale chyba nieprawidlowo) ja juz z tego zaczynam rozumiec niewiele:/, mikrowylacznik cyka jak go podlanczylem a jak wylanczylem zasilanie na sterowniku zaplonu i wlanczylem spowrotem odpialem mikrowylacznik i podpialem to juz nie cykal. nie wiem juz z tego piecyka czy cos wykinknie niby nowy na allegro 600 zl ale do 10 daleko:/