Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestaw kolumn do marketowego kina domowego

-PaN- 24 Wrz 2011 01:51 621 0
  • #1 24 Wrz 2011 01:51
    -PaN-
    Poziom 9  

Witam wszystkich.

O głośnikach jest już mnóstwo wątków na tym forum, wiele przeczytałem. Punktów widzenia jest jednak tak dużo jak i producentów, no i oczywiście zależą od przeznaczenia głośników. Postanowiłem więc sprecyzować pytanie.

Chcę wymienić telewizor, więc i kino domowe (nowe standardy - odtwarzanie 3D, WiFi, HDMI 4 itp.). Zależy mi na systemie kompaktowym, z wielu powodów o których nie chcę się rozpisywać - jest to decyzja przemyślana więc proszę nie namawiajcie na skompletowanie z różnych modułów.
    Problem w tym, że w 'gotowych' zestawach (Sony, Panasonic itd.) nie można dobrać kolumn, a ja nie mam miejsca na duże stojące. Poza tym jest to zwykle badziew, 3Ω, często jeden głośnik w każdej kolumnie itd.

Postanowiłem więc kupić osobno głośniki, aby moduł odtwarzacza/amplitunera móc swobodnie dobrać a w przyszłości wymienić w razie potrzeby.

Kryteria:
    - przednie kolumny będą stały na półkach po bokach TV, więc nie mogą być duże
    - muszą 'pasować' do różnych amplitunerów ze standardowej oferty marketów RTV (jak Samsung, Panasonic), więc pewien zapas mocy wskazany ale bez przesady z watami - systemy które oglądałem dawały około 125-150W na jeden przód, 200-280W subwoofer
    - pokój ma 20m2, sam prostokąt rozstawienia kolumn 11m2 (2,3 x 4,7 m), sporo mebli (czyli 0 akustyki)
    - ze względów estetycznych (żonka ;) ) musi być jednolity design (więc wszystko z jednej serii i firmy)
    - nowe (gwarancja)

Cena:
    Zgodnie z zasadą najsłabszego ogniwa (i zdrowym rozsądkiem), nie chcę wydawać 3-5 tys. na kolumny jeśli sam sprzęt kosztuje 1500 zł. Idealnie byłoby coś powyżej 1000 zł, ale nie wiem czy to w ogóle zagra. Z drugiej strony, mam pewną elastyczność finansową i nie ma problemu żeby dołożyć kilkaset zł jeśli ma to dużo zmienić.

Przeznaczenie:
    Wiem już że nie ma 'kleju do wszystkiego', więc umówmy się że do filmów. Aczkolwiek muzyki też czasem lubię posłuchać. Nie jestem melomanem (co pewnie już widać z treści :) ) ale też nie ignorantem - nie biorę pod uwagę komputerowych 'pierdziawek'.

Bardzo proszę o radę osoby, które miały okazję posłuchać różnych głośników. Sam nie mam dość wiedzy i czasu, żeby przebijać się przez ogromną ofertę różnych producentów. Ma fajnie grać ale nie być drogie. Znalazłem na przykład Harman Kardon (16 lub 20), ale chętnie poznam inne opcje.

Dzięki i pozdrawiam

0 0
  Szukaj w 5mln produktów