Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio typu medion z układem SA9259 - wysuwa płyte

Jakubek123 24 Wrz 2011 09:33 1748 3
  • #1 24 Wrz 2011 09:33
    Jakubek123
    Poziom 20  

Witam, problem jest następujący, w radiu NO NAME coś ala medion,gdzie jest mechanizm który na wejściu płyty jako czujniki ma 2 razy fotodiody,układ wykonawczy to SA9259, objaw jest taki że po włożeniu płyty na wyświetlaczu pojawia sie load a za chwilkę eject i wysuwa płytę, nawet jak płytę włoży się do końca, chwilę pokazuje load i jedyny ruch to wysunięcie, napięcia 5v i 8v prawidłowe,przelutowałem układ, zakładam że czujniki są sprawne ponieważ reagują na włożenie płyty. Jakieś pomysły? Spotkał się ktoś z takim problemem ? Nie mam niestety tego układu skąd podstawić, dlatego będe wdzięczny za wszelkie sugestie :)
    Pozdrawiam Jakubek123

0 3
  • Pomocny post
    #2 24 Wrz 2011 10:27
    rybeh
    Poziom 26  

To nie sprawa czujników.
    Laser nie widzi płyty.
    Czyszczenie lub wymiana lasera.

0
  • #3 24 Wrz 2011 10:37
    Jakubek123
    Poziom 20  

No niestety to nie to ponieważ mechanizm w ogole nie podnosi się do góry,znaczy laser nawet nie ma okazji "zobaczyć" płyty, silnik ładowania wykonuje tylko zwrotny ruch,tylko tyle. Na bank jest poskładany poprawnie,ponieważ podłaczenie silniczka do zasilacza powoduje prawidłowe zamknięcie mechanizmu. Więc musi być coś ze sterowaniem.

Jak wrócę do domu to zrobię fotke płytki i wrzucę, może to przyblizy temat

0
  • #4 24 Wrz 2011 21:46
    Jakubek123
    Poziom 20  

Temat rozwiązany, dodaję poglądowe zdjęcie mechanizmu:

A tutaj przyczyna problemu,fabrycznie nie przylutowane dwa piny taśmy, przypadkowo zauważyłem:

0
  Szukaj w 5mln produktów