Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można zalogować się do routera

24 Wrz 2011 09:36 1571 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jeśli był taki wątek to bardzo przepraszam, ale niestety z nerwów nie miałam głowy do szukania podobnego. A więc moim problemem jest to, że nie mogę zalogować się na router. Wczoraj zresetowałam router bo wolnym połączeniu na jednym z dwóch korzystających z niego komputerów. Zmieniła się nazwa sieci (czy może routera? Sieć lokalna jest jako nazwa stara) oraz sieć nie jest zabezpieczona. Mam adres IP, połączenie przez kabel, ale gdy wpisuje adres w IE to wyskakuje "Nie można odnaleźć sieci Web" i podobne komunikaty na innych przeglądarkach.
    Model routera to WL-5460AP .
    Jestem naprawdę zielona w tych sprawach i prosiłabym o szczegółową instrukcję.. Dodam jeszcze, że adres wzięłam z nmd.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 35  
    Taylorx3 napisał:
    Dodam jeszcze, że adres wzięłam z nmd.

A co to jest?
    Taylorx3 napisał:
    Model routera to WL-5460AP .

Spróbuj ustawić adres IP statycznie i wtedy spróbować się połączyć z routerem.
  • Poziom 2  
    Chodziło o ten wiersz polecenia, coś mi się poplątało. ;))
    Jak ustawić statycznie?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Taylorx3 napisał:
    Jak ustawić statycznie?

Chodzi o wpisanie adresacji (IP, maska, brama, dns) do karty sieciowej komputera. Sam ovislink nie jest routerem więc nie nadaj adresacji. Adres ap-ka po resecie to 192.168.100.252
  • Poziom 2  
    Niestety adres 192.168.100.252 również nie działa, trochę poładuje i wyskakuje błąd strony.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Adresację wpisałeś do karty sieciowej? np. IP 192.168.100.2