Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra A C14nz nie mozna zapalić

Yahoo 30 Nov 2004 17:26 5471 14
    Yahoo
    Level 20  
    Witam
    Mam problem z opelkiem tak jak w temacie
    Otórz nie moge go zapalić (normalnie kręci)
    Po podłaczeniu Euroscana ver ANGIELSKA wyrzuca mi błedy:

ECU Defective

Mysle ze to uszkodzenie związane jest z komputerkiem
    Czy to coś takiego się daje naprawiać ??

Yahoo
    chrisi
    Level 16  
    Ma ten model computerek czy tylko trnzystorowy uklad zaplonowy.To cos pod cewka zaplonowa.
    Yahoo
    Level 20  
    Komputerek to asterka ma
    A pod cewką jest jakaś hybryda przykręcona do radiatora cewki

Asterka kreci ale nie moze zapalić - Euroscan - urządzenie do diagnozy silników pisze że jednym kodem jest ECU DEACTIVE

Yahoo
    User removed account
    User removed account  
    Yahoo
    Level 20  
    Ok
    Wprowadzam poprawkę

Rocznik 93 silnik C14NZ

Objawy wszystko dziala ale nie ma iskry - krecić kręci, paliwem pachnie, lampka kompa się pali non stop ale po zwarciu w złaczu testowym wywala kod 12 i nic więcej - po podłaczeni Euroscana wywala że uszkodzony jest ECU

Samochód ma Immobilaizer dokladany w postaci pastylki ale to dziala prawidłowo

Yahoo
    Yahoo
    Level 20  
    Dodatkowo świeci się dziwna kontrolka
    w kółku znak !

Co to jest za kontrolka?

Yahoo
    User removed account
    User removed account  
    Yahoo
    Level 20  
    a gdzie jest ten moduł zapłonowy pod cewką??
    yahoo
    User removed account
    User removed account  
    Yahoo
    Level 20  
    ok
    sprawdze dzieki za pomoc
    napisze co sie dzxiej dalej

Yahoo
    marcin6405
    Level 2  
    wszystko jest jasne, jezeli podczas krecenia rozrusznikiem słychać pompe paliwa to znaczy ze uszkodzony jest moaduł zapłonowy pod cewa zap. natomiast jezeli uszkodzony jest czujnik halotronowy w aparacie zapłonowym to brak jest iskry niesłychać przekażnika pompy paliwa naprzednim prawym słupku i pompy paliwa. Ja stawiam namoduł zap. osobiście wyleczyłem ok. 15 takich aut z tym silnikiem
    Bez tech-2.diagnoza jest prosta tak jak opisałem powyzej w tych silnikach nic innego nie psuło się
    jacekczewa
    Level 18  
    Moduł w aparacie zapłonowym a jesli go tam nie ma to jest pod cewką zapłonową koszt ok 120 - 150 złotych dobrej firmy.
    Itek
    Level 20  
    Jeżeli nie ma iskry a czuć poliwo to znaczy że impulsy idze i komputer widzi i impuls wtrysku jest inaczaj by nie było wtrysku że iskra jest czyli faktycznie jej nie ma myślę ze prawdopodobnie alatm odcina to że jej nie ma.
    erni1kawon
    Level 12  
    Panowie ta usterka w tym modelu silnika jest tak a nie jnaczej czyli o na ma byc dopiero po odpaleniu silnika ona gasnie i sie juz nie wyswietla uszkodzenie ecu nastepna sprawa czy samochód dostaje jaka wogle iskrejezeli nie to proponuje sprawdzic czy jest napiecie na cewce i na module 12V jak by cos to dzwon do mie pomoge ci 500-087-025 Ernest