Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy kabel HDMI - VGA będzie działać?

lukasz191919 24 Wrz 2011 11:12 6098 7
  • #1 24 Wrz 2011 11:12
    lukasz191919
    Poziom 12  

Witam. Zakupiłem mimochodem kabel HDMI-VGA - do czego można go użyć?
    niestety nie poczytałem przed zakupem i już wiem, że PS3 do mojego starego LCD bez HDMI nie podepne...

2 7
  • #2 24 Wrz 2011 11:30
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

HDMI to złącze cyfrowe, VGA to złącze analogowe. Więc musi tam być wbudowany jakiś konwerter sygnału cyfrowego na analogowy.
    Chyba użyteczne będzie wtedy, gdy mamy tylko do dyspozycji HDMI a monitor jest starszy i posiada tylko VGA.

0
  • #3 26 Wrz 2011 08:41
    hojlo1
    Poziom 35  

Np. do powieszenia na ścianie (jak ładny).
    (czy przywiązania sprzętu do kaloryfera).

Nie ma działających kabli HDMI-.VGA. :(

-2
  • #4 01 Lut 2016 15:02
    Roboi250
    Poziom 9  

Mam pytanie w takim razie. Do czego taki kabel może być użyty, czy one w ogóle w jakiejś sytuacji działał? Czy jest to wymysł, aby zarabiać na niewiedzy ludzi?

Chcąc podłączyć Laptop z wyjściem VGA do telwizora HDMI można to zrobić za pomocą kabla VGA-VGA -----> konwerter ------> HDMI w telewizorze. Nie ma chyba konwertera VGA-HDMI (zakupiony kabel) do konwertera z wejsciem HDMI i wyjsciem HDMI?

0
  • #5 01 Lut 2016 15:06
    LabMaster87
    Poziom 4  

Być może masz rację :) Ostatnio też takowy kabel zakupiłem i jak na razie nie mam pomysłu w jaki sposób go wykorzystać . Próbowałeś na przykład rzucić obraz z jakiejś konsoli na monitor lub coś w tym rodzaju ?

0
  • #6 01 Lut 2016 15:17
    Roboi250
    Poziom 9  

Właśnie do dziś główkuję, ale nic co sprawdzałem nie działa, dlatego pytam czy ktoś z formu może ma jakieś pozytywne doświadczenia z tym kabelkiem :D Najwidoczniej, jeśli Tobie też nie działa i też nie wiesz, to chyba bubel. :/

0
  • #7 01 Lut 2016 15:25
    LabMaster87
    Poziom 4  

Przed chwilą podłączyłem Adapter pod Xbox'a i potem kabel VGA pociągnąłem do monitora i jakoś zadziałało . Być może jakbyś podłączył kabel HDMI z adaptera pod laptopa i pociągnął kabel VGA pod na przykład telewizor bez HDMI to może by zadziałało. :D

0
  • #8 01 Lut 2016 17:19
    Roboi250
    Poziom 9  

hahaha :D możliwe, ale ja mam wyjście VGA w laptopie i wejscie HDMI w telewizorze... Może działać w Twoją stronę, w moją nie pójdzie :/ Cieszmy się jednak, że kabel ma jakiekolwiek zastosowanie! :D

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo