Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż domofonu Vektra Unifon TK6

24 Sep 2011 11:49 5720 2
  • Level 13  
    Cześć.

Muszę wymienić domofon w mieszkaniu na model "Vektra Unifon TK6"
    Z ściany/klatki idzie przewód 4 żyłowy (czerwony, biały, zielony, niebieski)

Ogólnie udało mi się podłączyć zasilanie (plus i mase) oraz słuchawkę.
    Pozostała mi kwestia mikrofonu oraz co najważniejsze (priorytetowa sprawa) zamku.

Tak prezentuje się aktualne podłączenie (5 wejście nie działa - czyli jeden niebieski kabel - nie wiem od czego jest):

> CLICK (jedynka - plus, dwójka - masa, trójka - słuchawka - działa wszystko)

> drugi screen pokazujący to co wyżej (przepraszam za jakość)

Schemat z pudełka prezentuje się następująco: CLICK (znaleziono w sieci)[/url]

Drugi screen

Stary domofon prezentował się następująco: click #1, click #2

Ogólnie ze słuchawki (stary domofon) szły 3 żyły kabli: zielony, czerwony, biały.

Więc stawiam pytanie - jak podłączyć zamek pod 5 wejście w nowym domofonie?
    Oraz jak podłączyć mikrofon pod 4 wejście?

Mając oczywiście tylko 4 kable wychodzące ze ściany/klatki.

Pozdrawiam.

Dodam: ściągnąłem miernikiem pomiary z gniazd od 1-8 i tam miernik wskazuje napięcie 17,35V - natomiast gniazda 7-8 (czyli przyciski dodatkowe) wskazują 0V
  • Level 13  
    Zmieniłem podłączenie na:
    Code:

Biały na zacisk nr 1.
    Czerwony na zacisk nr 4.
    Zielony na zacisk nr 3.
    Niebieski na zacisk nr 2.

zgodnie z tym napisanym postem => https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3721090#3721090

U mnie w mieszkaniu działa: słuchawka/mikrofon - ale nie słysze jak ktoś mówi do domofonu no i otwieranie ponownie nie działa. Grr..

A teraz najdziwniejsze: jak nacisnę (dosłownie palcem) mikrofon to słyszę dźwięk jakby dzwonka :o

UPDATE: Rozwiązano
    Rozwiązałem problem z okablowaniem. Na obecną chwilę wszystko działa, zatem zamykam.
    Nie ma sensu, abym udostępniał jaki kolor pod co podpiąłem ponieważ i tak prawdopodobnie u siebie będziecie mieć inaczej oznakowane przewody.

Pozdrawiam.