Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprogramowanie play, Huawei B970

24 Wrz 2011 12:50 21536 50
  • Poziom 10  
    Witam potrzebuje oprogramowanie sieci play do routera huawei b970 kupiłem go na allegro . Router był w sieci plus , czy trzeba zdejmować simlock czy wgrać nowe oprogramowanie ( router do mnie jeszcze nie dotarł)
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jak był dla innej sieci to chyba logiczne że trzeba.
    W oprogramowaniu powinno się dać ustawić wszystko (po zdjęciu simlocka) aby działał w innej sieci.
    Tak było przynajmniej z modemem huawei e160 z Playa - po zdjęciu simlocka Orange też działa.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Musisz zdjac simlocka i wgrac najlepiej fabryczny dashboard, a nie brandowany, do tego profilaktycznie mozesz wgrac nowe firmware do modemu
  • Poziom 10  
    Bródka napisał:
    Musisz zdjac simlocka i wgrac najlepiej fabryczny dashboard, a nie brandowany, do tego profilaktycznie mozesz wgrac nowe firmware do modemu
    Simlocka samemu pewnie się nie da zdjąć ? A mógłbyś mi powiedzieć skąd można pobrać dashboard

Dodano po 4 [minuty]:

Na aukcji koleś pisał że niby nie ma simlocka ale niewiadomo .... większość polskich sieci komórkowych juz nie zakłada simlocka na telefony nie wiem jak jest z routerami
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Simlock da sie zdjac

Dashboard: http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.php?action=showfile&fileid=48
    Firmware: http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.php?action=showfile&fileid=139

Unlocker: http://huaweitool.malindaprasad.com/download/HuaweiToolv2.2.rar?attredirects=0&d=1

Aby wgrac firmware musisz wygenerowac kod na podstawi IMEI modemu, gnerator da ci dwa kody jeden do simlocka drugi do odblokowania mozliwosci wgrywania firmware

Jak juz to modemami, play zakladal simlocki na swoje modemy ale nie wszystkie ja np mialem bez simlocka ale mialem blokade na aktualizacje firmware
    Wloz karte innego operatora ustaw polaczenie i jak bedzie dzialalo to nie masz simlocka
  • Poziom 10  
    Bródka napisał:
    Simlock da sie zdjac

Dashboard: http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.php?action=showfile&fileid=48
    Firmware: http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.php?action=showfile&fileid=139

Unlocker: http://huaweitool.malindaprasad.com/download/HuaweiToolv2.2.rar?attredirects=0&d=1

Aby wgrac firmware musisz wygenerowac kod na podstawi IMEI modemu, gnerator da ci dwa kody jeden do simlocka drugi do odblokowania mozliwosci wgrywania firmware

Jak juz to modemami, play zakladal simlocki na swoje modemy ale nie wszystkie ja np mialem bez simlocka ale mialem blokade na aktualizacje firmware
    Wloz karte innego operatora ustaw polaczenie i jak bedzie dzialalo to nie masz simlocka
    Dzięki wielkie bardzo mi pomogłeś , jak przyjdzie router to się będę bawił w ustawienia itd . Bo chce wkoncu pograć sobie online w Ps3 . Jak coś to jeszcze będę pytał

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

a ten dashboard i firmmare tez jest na huawei b970 ? bo jak wchodze w link to pokazuje ze na e160
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie, do każdego modemu jest inny firmware i dashboard
    Obyś miał w miarę dobre pingi bo net mobilny nie jest najlepszy do grania online
    Choć są osoby które graja i nie narzekają ale to zalezy od nadajnika i odległości od niego
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Teraz mam internet w play online a kartę wsadziłem do telefonu samsung wave , który służy mi jako router ping mam 110 a internet bardzo dobrze chodzi wyciąga mi 3,6 mb/s no ale żeby pograć online na ps3 juz jest problem bo mam poblokowane porty i nijak nie mogę ich odblokować . Dlatego kupiłem b970 najwyżej dokupię antenę (może zmniejszy ping) Czyli te linki co mi podałeś do b970 się nie sprawdza tylko na e160 a nie wiesz może gdzie mogę poszukać żeby pasowały do b970
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    B970 to router, wiec wystarczy go odpowiednio ustawic tzn zalogować sie na niego i przekierować porty
  • Poziom 10  
    no witam ponownie router dziś doszedł , ale nie wiem co robić jak sprawdzić czy ma simlocka jak jest wlozona lub nie karta play to router łączy się z komputerem ale nic poza tym . do internetu nie można wejść łączy sie z iplus .... No ja niewiem czy wgrywac ten cały dashboard czy próbować simlocka zdjąć .... jestem zielony
  • Poziom 39  
    Wkładasz karte do routera i włączasz go, wchodzisz na router wpisując jego adres, a jaki to trzeba sprawdzić
    W menu start wpisz cmd i w okienku ktore sie pojawi wpisz ipconfig /all
    Poszukaj z listy ktora sie wygeneruje swoja karte sieciowa ktora jest połączona z routerem i brama domyślna to adres routera i taki trzeba wpisać w przeglądarce z reszta powinieneś miec do tego routera instrukcje
  • Poziom 10  
    ok zaraz sprawdzę i dam znać

Dodano po 27 [minuty]:

wiec tak wpisalem w przegladarce adres 192.168.1.1 routera i sie zalogowalem ale dalej nie wiem co robic

Dodano po 2 [minuty]:

sim card unknow czyli zablokowana? tak mi wyswietlilo jak chodzilem po konfiguracji zreszta wszystko jest english a instrukcji nie mam
    nie wiem moze ten dashboard wgrac ale jak i skad?
  • Poziom 39  
    Daj spokój z tym dahsboardem w routerach on nie występuje, karta ma kod pin ?
    Jak tak podłącz karte pod telefon i wyłącz pin jesli nadal nie będzie wykrywana to całkiem możliwe że ten huawei ma simlocka
  • Poziom 10  
    kod pin juz sobie wczesniej wylaczylem czyli nie ma

Dodano po 1 [minuty]:

moze znajde jakis program ktory nagrywa podczas pracy komputera i wejde w konfig routera i pokaze ci wszystko co wyswietla

Dodano po 51 [sekundy]:

wszystko jest po angielsku wiec za duzo nie rozumiem

Dodano po 3 [minuty]:

zaraz nagram sciagne jakis program do nagrywania pulpitu i pokaze ci co mi sie wyswietla podczas konfiguracji routera

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

ok juz mam film

Dodano po 14 [minuty]:

za chwile wgram na forum

Dodano po 3 [minuty]:

...kurcze nie moge wgrac go

Dodano po 29 [sekundy]:

bo ma za duzy rozmiar

Dodano po 10 [minuty]:

czy tym programem moge tez sciagnac simlocka z b970?

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

• Poziom 39  
    Ustaw po przez quick setup

Play

APN: internet
    Login: brak
    Hasło: brak
    Numer dostępowy: *99***1#

DNS Play:
    89.108.195.20
    89.108.195.21
  • Poziom 10  
    tak wiec router nie ma simlocka bo pisze ze karta sim ready
    ale połączyć sie nadal nie mogę w quick steup nie moge wisac dns
    zaraz dam film
    wyswietla sie tez bandwith unknow
    nie wiem moze trzeba wgrać nowe oprogramowanie ale skąd
  • Poziom 23  
    IP zaznaczyłeś dynamicznie?
    Ustaw tez ręczny wybór sieci, powinno być gdzieś w zakładce Advanced -->Mobile Network Settings
  • Poziom 10  
    nie ustawilem statuczne zaraz zaznacze dynamic i wybiore reczny wybor sieci

Dodano po 4 [minuty]:

wiem ze jak wczesniej zaznaczylem reczne szukanie to chociaz szukalo fakt nic nie znalazlo ale szukalo no i wpisalem pin wszystko bylo ok
    wpisalem pin i wyszukiwalo ale nie znalazlo
    zaraz sprawdze i napisze jeszcze

Dodano po 22 [sekundy]:

• Poziom 23  
    Zostaw to wireless, najlepiej wyłącz,najpierw się musisz połączyć siecią. Zamiast filmu dawaj lepiej obrazki z zakładek z ustawieniami.
    Jakie sieci widzi modem? Ustawienia Preferencji 3G/2G jakie masz? ( Mobile Network Settings--> Prefeered Mode nad Band).
    Na jakiej częstotliwości masz zasięg PLay'a 2100MHz i 900MHz, czy tylko 900 MHz ( ten modem nie łapie 900MHz).
    Huawei B970 opis i instrukcja
  • Poziom 10  
    zaraz dokladnie odpowiem tylko sie jeszcze upewnie

Dodano po 7 [minuty]:

wiec jak restartuje modem i wł to pierw wpisuje kod pin wszystko ok zasięg wskakuje wtedy z zera na 5 kresek ale jak sprawdzam status karty sim to pisze unknow
    raz pisze unknow a raz karta sim gotowa do pracy ( tylko ze karta sim gotowa do pracy wyskakuje gdy jeszcze nie jestem pol z siecia )

Dodano po 3 [minuty]:

za chwile wejde w ustawienia i konfiguracje i powiem jakie sieci widzi czy wogole

Dodano po 38 [minuty]:

jak chce wyszukac sieci to sie nie da jakis error
    a preferencje ma wcmda ale z siecia sie laczy

Dodano po 7 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

no a na jakim pasmie nadaje play to nie wiem ale jesli by nadawal tylko na 900 a router tego pasma nie obsluguje to lapal by zasieg?

Dodano po 29 [minuty]:

sprawdzałem jestem w zasięgu 900 hspa i 2100 hspa :-] już sie wystraszylem ale nadal niewiem co robic
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jakie masz tam jeszcze preferencje trybu do wyboru?- odpowiedz!
    Zasięg 5 kresek, ale czy wyświetla jaka sieć?
    Numer dostępowy jak zmienisz na *99***1#, czy coś to zmienia?
    Czy możesz mienić nazwę profilu? lub czy jest dostępna opcja"dodaj nowy"?
    Ściągnij na wszelki wypadek dc-unlocker i odpal, sprawdź może ten modem ma jednak simlocka.
    Uwaga jak odpalasz, to urządzenie musi być bez karty SIM.
  • Poziom 10  
    jaka siec nie wyświetla ....a z zasięgiem jest różnie raz 5 kresek raz 2 nieraz wcale to zależy czy zrestartuje wcześniej router czy nie
    a co do numeru dostepowego to nie powiem ci dokładnie czy to coś zmienia bo nie jestem pewny dopisze jeszcze , ale możliwe ze tak bo teraz jak się router połączy z siecią i wchodzę w status karty sim to pisze unknow a wcześniej jak patrzyłem pisalo router ready może to przez ten kod dostępu
    a nazwy profilu nie mogę zmienić nie da się ani dodać nowego
    ok ściągam i sprawdzę
    dzięki
  • Poziom 10  
    tyle ze jak sprawdzam to nie ma mojego modemu w liście
    wiec nie wiem czy się da
    ściągłem ten program ale za bardzo nie wiem jak sie zabrać za to
    jak zdjąć simlock
    ?
    moze jakis inny jest program
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Cytat:
    nie ma mojego modemu w liście

To obejrzyj okno dialogowe jeszcze raz, ja go widzę szósty od góry.
    A najlepiej użyć opcji autodetect, po czym klikasz na lupę.
    Tak to powinno wyglądać:
    Jak będziemy wiedzieć czy jest simlock, bedziemy się martwić, jak zdjąć.
  • Poziom 10  
    ok a jak to sie zdejmuje simlock tym programem ?

Dodano po 56 [sekundy]:

kupilem karte sim plusa i sprawdzę czy działa?

Dodano po 42 [minuty]:

na karcie plusa narazie tak samo
    ale natrafilem na inna przeszkodę
    jak podpina router pod usb i chce go uzyc jako modem to sie nie chce polaczyc instaluja sie sterowniki ale polaczyc z modemem sie nie da

Dodano po 1 [minuty]:

jak wchodze w moj kom to pokazuje ze modem jest a po chwili znika i od nowa

Dodano po 1 [minuty]:

z tylu routera jest przelacznik mozna wybrać albo external albo internal
    nie wiem do czego to jest

Dodano po 12 [minuty]:

router nie chce sie pol z komputerem moze jest jakas plyta potrzebna zeby wgrac sterowniki czy cos
    ja kupilem to bez zadnej plyty instrukcji

Dodano po 30 [sekundy]:

• Pomocny post
    Poziom 23  
    Sterowniki zainstalowały się automatycznie ( powinny) wraz z aplikacją iPlus Manager.
    Cytat:
    z tylu routera jest przelacznik mozna wybrać albo external albo internal
    Przełącza antena zewnetrzna/wewnętrzna.
    Tych filmów nie da się oglądać. Daj screen z managera urządzeń.
    Czy instalowałeś modem przez USB na uprawnieniach administratora i robiłeś potem restart kompa?
    Czy podpiąłeś drugą końcówkę kabla USB do gniazda zasilania w modemie?
    DC unlocker, co pokazuje?podłącz przez usb bez sim, ustaw na autodetect,
    Pokaż screen z iplus > narzędzia > ustawienia.
    Link do instrukcji masz w poprzednich postach.
  • Poziom 10  
    ok zaraz poodpisuje teraz znalazlem instrukcje obslugi przeczytam ja zobacze co dalej

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

tak masz racje jest b970 ale nic nie pokazuje bo nie moze znalezc modemu
    tak podpiety jest pod wtyczke ladowania swieca sie na przemian dwie diody mode i signal
    jak podlaczam modem przez usb to sie sam chyba instaluje bo pochwili pokazuje sie na dole wtyczka z ptaszkiem ( no jak po podlaczeniu myszki pada czy pendrive) a jak na to klikam to wyswietlaja sie trzy napisy
    otworz aplet urzadzen
    huawei mobile (ale napois jest blady znaczy sie bez koloru jak by sygnalizowal ze nie jest aktywny ten modem)
    a trzeci napis to wysun stacje dyskow

Dodano po 3 [minuty]:

jedyne co instaluje to iplus menager i potem restart kompa w program iplus moge wejsc ale jak chced sie polaczyc z internet to pisze podlacz modem
  • Poziom 23  
    Odpowiedz dokładnie na pytania i wykonaj to o co proszę ( nie wykonane zaznaczyłam pogrubione w poprzednim poście), inaczej do niczego nie dojdziemy.
    Zrzut tylko aktywnego okna: Alt+Prtsc
  • Poziom 10  
    oki za chwile odpowiem na wszystkie pytania

Dodano po 4 [minuty]:

a tak poza tematem
    wielkie dzieki za chęć pomocy

Dodano po 32 [minuty]:

tak instalowalem jako admin
    scren z iplus narzedzia ustawienia nie ma sensu robic bo tam nic nie mam ustawionego
    dc unlocker nie odnajduje modemu dodam scren amodem jest podpiety bez karty do usb

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 10 [minuty]:

Oprogramowanie play, Huawei B970 Oprogramowanie play, Huawei B970 Oprogramowanie play, Huawei B970 Oprogramowanie play, Huawei B970 Oprogramowanie play, Huawei B970
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Menadżer urządzeń na podłączonym modemie 1. przez USB 2. przez Ethernet daj z rozwinięta listą: karty sieciowe, modemy, Porty (COM i LPT), kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.
    (Pokazałeś tylko z detalami wirtualna stację CD)
    I Plus - masz dać screeen, pokaże co jest domyślnie ustawione.
    DC Unlocker pobrałeś starsza wersję ma być 716.
    Aha no i jeszcze na czas tych testów wyłącz zaporę i McAfee może coś blokują.