Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co 2 minuty pojawia się czarny ekran.

24 Wrz 2011 13:56 2621 15
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem głównie z nowymi grami.Otóż jak gram,np Crysis 2 albo Dead Island to co 2 minuty pojawia mi sie na 3 sekundy czarny ekran (gra się dalej ciągnie).Nie jest to jakiś duży problem,ale to jest bardzo niewygodne gdy gram online.Nie wiem w czym polega problem próbowałem zmniejszać grafike na minimum i to niestety tylko troche pomaga, a mi zależy żeby wykluczyć ten problem całkowicie.

Mój konfig:
    -Płyta Główna- Asus P5N-T Deluxe nVidia nForce 780i SLI
    -Procesor- Intel Core2 Quad Q9300 2,50 GHz
    -Karta Graficzna- GeForce gtx560 Ti
    -Dysk Twardy- Seagate 500 GB Barracuda 7200.11
    -Zasilacz- Corsair 750 W
    -Pamięć RAM- OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz SLI Ready
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Specjalista AGD
    Jakie temperatury grafiki? To się dzieje tylko podczas grania?
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 9  
    Tak,tylko podczas grania.Temperature zaraz sprawdzę to podam.

/edit:

50 stopni.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Daj screena z HWiNFO z zakładki "temp" (czujniki temperatur).
  • Poziom 32  
    Usterka wskazuje na uszkodzenie monitora, który po wykryciu że włączona jest gra gaśnie co chwilę.

A tak na serio to problemem w tym przypadku mogą być zbyt wysokie zegary karty (jest podkręcona?), bądź temperatura grafiki.
  • Poziom 9  
    Temperatura jest w normie,karta nie była podkręcana.Jak tylko będe mógł to dodam screena.
  • Poziom 23  
    Możliwe że spalona jest grafika. Miałem podobnie. Po 5 minutach komputer wchodził w stan ,,hibernacji'' wymiana karty pomogła.
  • Poziom 9  
    O to i ss z HWiNFO:

Co 2 minuty pojawia się czarny ekran.
  • Poziom 32  
    Uruchom GPU-Z z zakładką Sensors i sprawdź temperaturę bez obciążenia i pod obciążeniem. Kartę możesz obciążyć FurMarkiem lub OCCT.
    Interesuje mnie wartość MAX.
  • Moderator - Komputery Serwis
    SIMSONS51C napisał:
    Możliwe że spalona jest grafika. Miałem podobnie. Po 5 minutach komputer wchodził w stan ,,hibernacji'' wymiana karty pomogła.

Gdy karta jest spalona to na monitorze nie ma żadnej oznaki życia,tutaj jest.
    Prędzej nie spalona a przegrzana.
    Screen z HWiNFO jest po jakimś obciążeniu komputera czy w luźnym pulpicie?
  • Poziom 9  
    Screen jest pod obciążeniem działającej w tle grze Dead Island w której występuje wymieniony w temacie problem.

Odpaliłem FurMarka ,ale po 3 minutach wyłączyły mi się sterowniki ekranu i musiałem wyłączyć program.Doszło do 76 stopni.
  • Poziom 27  
    Chlupek napisał:
    Screen jest pod obciążeniem działającej w tle grze Dead Island w której występuje wymieniony w temacie problem.

Czyli mam rozumieć, że w spoczynku twoja grafa ma 36*C, a pod obciążeniem 37*C I to przy wentylatorze pracującym z 40% mocy?? Coś tu chyba kręcisz...
  • Poziom 32  
    Jeśli po uruchomieniu FurMark'a karta traci stabilność to jedyne co pozostaje to oddać ją na gwarancję.
    Sam nic nie zdziałasz.
  • Poziom 27  
    Pomijając już te dziwne temperatury może problemem jest napięcie rdzenia karty?
  • Poziom 9  
    A to może być wina zasilacza lub procesora?
    Rok temu spaliła mi sie karta GeForce 9800gtx i kupiłem nową GeForce gtx 480 ,coś nie działało ,to zacinała mi się każda gra albo sterowniki się wyłączały.W serwisie mi powiedzieli że to prawdopodobnie procesor się gryzie z kartą więc po wysłaniu pewnego podania wymienili mi kartę na gtx 560Ti i wszystko działa normalnie oprócz na tych dwóch grach w których występuje ten uciążliwy problem.
  • Poziom 38  
    Może to być i owszem wina zasilacza, napięcia należy zmierzyć woltomierzem.
    Szczególnie +12V z wtyczki PEG 6/8-pin od karty graficznej.

A sterowniki, DirectX - sprawdzone?