Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LJ 2200DN Zacina kartki jak najęta- Nowe fakty- uszkodzony fuser

paladyn 28 Wrz 2011 18:17 6097 50
  • #31 28 Wrz 2011 18:17
    paladyn
    Poziom 15  

Wymieniłem rolkę oraz separator na oryginalne i nadal syf nie będzie drukował. Już 2 razy wyjmowałem z fusera kartkę która była zwinięta w harmonijkę.

Co radzicie dalej wymieniać/sprawdzać ? Już 60zł wydane, złom nadal nie drukuje.

• #33 28 Wrz 2011 22:44
    paladyn
    Poziom 15  

Folia jest koloru rury PCV, na krawędziach jak by czarna. Panewki wyglądają na OK, nie ma luzów. Z tego co zauważyłem docisk jest bardzo mocny. Trzeba sporo siły żeby przekręcić wałkiem, natomiast wyciągnięcie kartki siłą raczej nie jest możliwe. Potargała by się.

• #34 29 Wrz 2011 09:05
    endriuf
    Spec od drukarek

Wyczyść grzałkę i nałóż nowego smaru. Jak nie pomoże, to stawiam na folię.

• #35 29 Wrz 2011 09:25
    paladyn
    Poziom 15  

Smaru nie mam, musiał bym kupić od razu z folią. Z drugiej strony jak to jest możliwe, że z górnego podajnika drukuje bez problemów a z dolnego od razu zacina? Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że nawet gdyby folia była do bani i fuser źle pracował nie powinno zacinać papieru, skoro docisk jest na tyle mocny, że kartka nie ma możliwości zabuksować.

Zauważyłem jeszcze jedną zależność. Gdy w szufladzie są maks 2 kartki, drukarka drukuje prawidłowo. Gdy będzie tylko więcej kartek zaraz gdzieś zmieli.

Osobiście zastanawiam się nad tym trzecim wałkiem od fusera, ten gumowy odbierający kartkę. Być może on coś psuje robotę ?

• Pomocny post
    #36 29 Wrz 2011 09:52
    pitbaw
    Poziom 21  

Temat zaczyna mnie już "drażnić" - 2200 jest w sumie taka prosta w naprawie. Dzisiaj podeślę Ci fotki elementów które powinieneś dokładnie wyczyścić.

• #37 29 Wrz 2011 10:06
    paladyn
    Poziom 15  

Panowie jak by to była taka prosta usterka, to już bym sobie dawno naprawił. Przesyłam jeszcze dodatkowe zdjęcia co się dzieje po otwarciu tylnych drzwiczek.

Gdy papier idzie z dolnego podajnika drukarka sobie staje ciągle w tym samym miejscu i nie ważne czy są otwarte drzwiczki czy też nie. Gdy drukuje z górnego podajnika drukuje normalnie.

Być może jest to problem jakiegoś czujnika ? Już wyczyściłem wszystko co się dało: fuser rozebrany i czyszczony, pas transmisyjny, wałek transmisyjny, nowy separator, nowa rolka podbieraka.

Chciał bym, żeby mój przypadek można było naprawić czyszczeniem, ale wydaje mi się, że mamy tutaj do czynienia z czymś bardziej skomplikowanym. Dodam jeszcze, że drukarka ma przebieg lekko ponad 220 tys Taką już kupiłem od sprzedawczyków z allegro. Miała być jak nowa :bad-words: Sprzedawca dostał negatywa i na tym się skończyło.

HP LJ 2200DN Zacina kartki jak najęta- Nowe fakty- uszkodzony fuser HP LJ 2200DN Zacina kartki jak najęta- Nowe fakty- uszkodzony fuser HP LJ 2200DN Zacina kartki jak najęta- Nowe fakty- uszkodzony fuser HP LJ 2200DN Zacina kartki jak najęta- Nowe fakty- uszkodzony fuser HP LJ 2200DN Zacina kartki jak najęta- Nowe fakty- uszkodzony fuser

Edit:

Zrobiłem przed chwilą self test engine i nawet z górnego podajnika papier zatrzymuje się w drukarce.

• #38 29 Wrz 2011 12:31
    endriuf
    Spec od drukarek

Zrób zdjęcie folii i wstaw.

• Pomocny post
    #39 29 Wrz 2011 12:50
    Usunięty
  • #40 29 Wrz 2011 13:01
    paladyn
    Poziom 15  

Proszę:

HP LJ 2200DN Zacina kartki jak najęta- Nowe fakty- uszkodzony fuser HP LJ 2200DN Zacina kartki jak najęta- Nowe fakty- uszkodzony fuser HP LJ 2200DN Zacina kartki jak najęta- Nowe fakty- uszkodzony fuser HP LJ 2200DN Zacina kartki jak najęta- Nowe fakty- uszkodzony fuser HP LJ 2200DN Zacina kartki jak najęta- Nowe fakty- uszkodzony fuser HP LJ 2200DN Zacina kartki jak najęta- Nowe fakty- uszkodzony fuser

I jak?

Edit:

Co do diody, to mruga dioda od papieru (trójkąt)

Edit1:

Jeszcze podam kody błędów z status log: 50003,50013 Z tego co znalazłem w necie, to problem z fuserem i optyką lasera. Mam racje ?

• Pomocny post
    #41 29 Wrz 2011 21:30
    servicemen
    Poziom 27  

Kolego przy przebiegu 216tyś., bo taki odczytałem z wydruku, to możesz mieć już wytartą flagę przejścia papieru tą za rejestracją, a także mogą kleić ci się gąbki na elektromagnesach i dlatego nakłada kartki jedna na drugą. Z podajnika ręcznego jest lepiej bo był mniej eksploatowany.

• #42 29 Wrz 2011 22:00
    paladyn
    Poziom 15  

servicemen Na elektromagnesach już nie ma gąbek, grzebałem już tam i zostawiłem same blachy. Natomiast jeśli chodzi o flagę czujnika, to sprężyna odbija prawidłowo, natomiast nie znam oryginalnych rozmiarów flagi.

Mam jeszcze takie pytanie: skoro dostaje błąd fusera(status log), to jaki czujnik go generuje?
    Panowie za co odpowiadają dwa żółte przewody idące do grzałki ? Są razem we wtyczce z trzema przewodami czujnika

Edit:

Mam nowe informacje:

Gdy drukuje z górnego podajnika drukarka pracuje prawidłowo, natomiast ze strony próbnej można odczytać, że pojawia się błąd 50003 Każda nowa strona testowa przyczynia się do pojawienia tegoż to błędu.

Gdy drukuje z dolnego podajnika sytuacja jest analogiczna, każda strona testowa, to nowo wygenerowany błąd tylko, że 50013 po czym drukarka zatrzymuje się wypuszczając stronę drugą tylko do połowy.

Dodam jeszcze, że laser wyczyściłem, ale jak widać bez skutecznie.

• Pomocny post
    #43 30 Wrz 2011 21:28
    Mariunciu
    Poziom 16  

Jeśli kolego usunąłeś gąbki z elektromagnesów to musisz teraz nakleić w to miejsce oraz na rdzeń elektromagnesu co najmniej dwie warstwy taśmy izolacyjnej. Po kliknięciu elektromagnesy nadal Ci się sklejają ( magnesują ) czego dowodem jest podwójne pobieranie papieru - raz za razem.
    Pozdrawiam !

• #44 30 Wrz 2011 22:52
    paladyn
    Poziom 15  

Mariunciu Miało by to sens gdyby nie fakt, że z górnego podajnika wydrukuje 200 kartek i problemów z elektromagnesami nie mam. Zauważyłem również, że drukarka sama zatrzymuje drukowanie, gdy już druga strona ma opuścić drukarkę. Oczywiście dzieje się tak gdy pobiera papier z dolnego podajnika.

Panowie, a nie macie może rozpiski tych błędów wyżej? Osobiście już znalazłem kilka wątków na ten temat i każda osoba piszę co innego. Począwszy od rolki i separatora skończywszy na fuserze.

• #45 12 Paź 2011 11:50
    paladyn
    Poziom 15  

Panowie teraz już górny podajnik nie działa prawidłowo. Drukarka zacina z obu podajników i tak jak wcześniej pisałem jedna kartka jest pod bębnem, natomiast druga jest zacięta w fuserze.

Wiem, że ten temat już dawno powinien być skończony dlatego proszę tylko o odpowiedź na tego posta.

Drukarka ma przebieg około 216 000 wiec sporo. Rolkę i separator wymieniłem, ale nadal nie pomogło, więc zapytam: Co Wy byście wymienili profilaktycznie przy tym przebiegu? Na pewno są elementy, które przy tym przebiegu nadają się do wymiany i mogą powodować jakieś problemy.

Oraz drugie pytanie. Kiedy należy wymieniać folie na grzałce ? Jest jakaś reguła na ten temat ?

• #46 12 Paź 2011 13:40
    endriuf
    Spec od drukarek

paladyn napisał:
    Kiedy należy wymieniać folie na grzałce ? Jest jakaś reguła na ten temat ?

Odbija wydruk, czasami winna też grzałka. Nie utrwala tekstu. Jak przejedziesz palcem to rozmazuje się.
    paladyn napisał:
    Co Wy byście wymienili profilaktycznie przy tym przebiegu?

Ja bym wymienił folię i panewki wałka dociskowego.

• #47 13 Paź 2011 12:09
    paladyn
    Poziom 15  

O ile kartka papieru wyjdzie z drukarki, to wydruk jest prawidłowy więc odrzucam tutaj całkowicie fuser. Czyli do tej pory ustaliłem, że drukarka zacina się jeśli używam dupleksu oraz korzystam z dolnego podajnika. Zapewne jest to problem jakieś czujnika, bo rolka w tacy dupleksera dobrze trzyma i prowadzi kartkę. Wczoraj jeszcze dostałem się do płyty głównej i przeczyściłem dwa czujniki, ale nadal drukarka zacina się. Myślę, że nie ma sensu naprawiać tego złomu. Koszt choćby samego czujnika, to 25zł a i to nie wiadomo czy to jego wina. Nowa drukarka kosztuje 280zł niby bez dupleksu i małe obciążenie miesięczne, ale na pewno będzie, to lepsze posunięcie niż inwestowanie w części do tego złomu. Także będę używał druku jednostronnego z górnego podajnika dopóki jest taka możliwość ;)

• #48 14 Paź 2011 19:36
    paladyn
    Poziom 15  

Panowie wiele postów wymiany zdań i dziś poznałem przyczynę problemu. Drukarka przestała w ogóle drukować i zapala 3 diody. Print serwer poinformował mnie komunikatem 50 FUSER ERROR

Na jakie sugestie mogę liczyć z Waszej strony? Nowy fuser 350zł, używany 150, sam element grzewczy 70. Osobiście próbował bym opcje 3 natomiast nie mam pojęcia jak wygląda wymiana tej grzałki.

Edit:

Sprawdziłem opór grzałki i na górnej stronie- grube przewody(biały, czarny) jest opór 58,5 Ω. Z drugiej strony miernik pokazuje 0. Mam wnioskować, że grzałka jest uszkodzona?

• #49 21 Paź 2011 19:15
    paladyn
    Poziom 15  

Dziś wymieniłem fuser na nowy oryginalny. Koszt 350zł. Drukarka nadal zacina papier w fuserze. Rolka od dolnego podajnika chyba nie wie, że trzeba się zatrzymać, kręci się cały czas pchając papier jak głupi. Dupleks również nie działa.

Nadal mamy do czynienia z prostym przypadkiem? Chyba nie

• Pomocny post
    #50 22 Paź 2011 14:46
    endriuf
    Spec od drukarek

paladyn napisał:
    Rolka od dolnego podajnika chyba nie wie, że trzeba się zatrzymać, kręci się cały czas pchając papier jak głupi

Elektromagnes, ew. sprzęgiełko zatrzymujące się na nim.

• #51 23 Paź 2011 11:35
    paladyn
    Poziom 15  

Panowie faktycznie te elektromagnesy były winne, jak i fuser. Zakleiłem taśmą izolacyjną rdzeń magnesów jak i obszar w którym blaszka styka się z magnesami i drukarka drukuje idealnie. Na 440 stron, które drukowałem z dupleksem z dolnego podajnika, ani jednej nie zepsuła.

Swoją drogą już wcześniej, ktoś pisał, żeby sprawdzić elektromagnesy jednak nie dawałem wiary, że metal może się skleić z rdzeniem magnesu.

Także, muszę dać "pomógł" wszystkim wypowiadającym się w temacie.

Dzięki za pomoc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME