Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GTA IV nie włącza się- to przez grafikę??

24 Sep 2011 14:38 1399 4
  • Level 9  
    Mam problem z uruchomieniem GTA IV gdyż pojawiają się napisy i gra się wyłącza i wyskakuje błąd:

GTA IV FATAL ERROR: Unable to create render terget - Please re-install DirectX and/orinstall the latest video card driver.

Directa zainstalowałem już ze 3 razy, stery do karty graficznej mam dobre. Mam też sp3 na mój win xp.

Mój komputer to:
    *PROCEK 3.0 GHZ 2 RDZENIE,
    *2 GB RAM,
    *GRAFIKA 7300 GS 256 MB,

Mam nadzieje, że to nie przez moją karte kraficzną bo nie mam teraz kasy na nową.

Proszę o pomoc...
  • Level 32  
    To przez Twoją kartę graficzną.

Jeśli zainstalowanie 1.0.7 nie pomaga to gra Ci się nie włączy.
  • Level 43  
    Karta graficzna w tym komputerze to najsłabsze ogniwo i GTA 4 na pewno na niej nie odpalisz. Tzn gra się uruchomi ale nie pograsz. Potrzebujesz co najmniej 9600GT.
  • Level 27  
    @wariato
    Nawet jakby miał tego 9600GT, to nie pogra przyzwoicie.
    Niestety, ale Twój sprzęt jest za słaby do tej gry. Gra ma beznadziejną optymalizację i nic na to nie poradzisz, ale oczywiście zaraz pojawią się hejty i powiedzą, że im GTA lata na dużo gorszym sprzęcie w ultra hiper mega detalach i to w full hd ofc. Jak dla mnie jeżeli pasuje Ci granie z 5 w porywach 10-cioma fpsami, to możesz coś kombinować. Jest też zasadnicza różnica między "odpaleniem gry" i "przyzwoitym graniem", w Twoim przypadku należy brać pod uwagę tylko pierwszą opcję.
  • Level 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc. To niestety muszę zbierać na nową kartę graficzną. Zamykam temat.