Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka indesit witp102(eu) nie startuje silnik

rroman39 24 Wrz 2011 16:24 1720 2
  • #1 24 Wrz 2011 16:24
    rroman39
    Poziom 7  

Wyzwolił bezpiecznik w obwodzie pralki,po załączeniu pralka prała jeszcze kilka dni ,ale było czuć spaleniznę.Dokonałem przeglądu programatora, nic nie stwierdziłem.Przy silniku trochę krótkie szczotki,po włączeniu silnik nie ma siły obrócić bębna ani w funkcji prania, ani w funkcji wirowania.Silnik zachowuje się jak elektromagnes,tzn.przy ręcznym wprawieniu bębna w ruch zgodny z obrotem silnika (przy podaniu napięcia przez modół) przyciąga wirnik do stojana.Łożyska sprawne,brak oporów mechanicznych,bez zasilania silnik obraca się razem z bębnem "jednym palcem".Stawiam na uszkodzenie uzwojeń silnika,ale nie jestem pewien.

0 2
  • Pomocny post
    #2 24 Wrz 2011 17:20
    grzeg0
    Poziom 17  

Witam. Podłącz sam silnik i będziesz wiedział co jest uszkodzone. Żeby sprawdzić silnik musisz zrobić mostek na silniku. Zrób mostek między przewodem stojana i szczotki
    a 2 pozostałe podłączasz bezpośrednio pod 230v~. Masz jeszcze dwa styki do tacho ( uważaj żeby ich nie podłączyć )

0
  • #3 24 Wrz 2011 19:36
    rroman39
    Poziom 7  

Dzięki serdeczne za pomoc !Podłączyłem bezpośrednio,ledwo co rusza. Może ma ktoś namiary, gdzie znaleźć używany na chodzie HXGP2I.11 160019812.02 WELLING 30W-300W.Szukałem na allegro ,są podobne,ale różnią się oznaczeniami.

0