Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycie Łucznik 834, jak ustawić ścieg?

24 Wrz 2011 17:47 25290 9
  • Poziom 9  
    Nie mogę znaleźć instrukcji do maszyny.
    Mam ją poprzestawianą, a chciałabym ustawić podstawowy ścieg tak zwany "straight stitch", żeby był taki z przodu i z tyłu.
    Tu link do obrazka
    Udało mi się ustawić maszynę tak, że ten ścieg wychodzi z tyłu, a na górze jest linia ciągła, a nie przerywana. A chodzi o to by był taki sam z tyłu i z przodu, przerywany.
    Jak to ustawić?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Jak na mieszkańca stolicy to cienko u Ciebie z językiem polskim. Jeżeli na górze jest linia ciągła, wskazuje to na nadmierny naciąg nici podawanej ze szpuli. Regulację, jeżeli nić jest poprowadzona prawidłowo, przeprowadza się pokrętłem zaznaczonym strzałką.Maszyna do szycie Łucznik 834, jak ustawić ścieg?
  • Poziom 9  
    Zygaqra napisał:
    Jak na mieszkańca stolicy to cienko u Ciebie z językiem polskim.

bo co, szybko piszę i zamiast "a" wskoczyło mi "e" i raz nie postawiłam spacji? Ty nigdy nie zrobiłeś żadnego błędu? i co znaczy stwierdzenie "jak na mieszkańca stolicy"? Masz jakieś kompleksy, problemy? Bo ja uważam, że nie ma znaczenia miejsce zamieszkania.

A co do ustawienia maszyny, to reszta jak na zdjęciu? Czyli górne pokrętło na 4, rodzaj ściegu na środkowy?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Dobrze, że tak myślisz. Kompleksów i problemów ci u nas dostatek. Musisz się zdecydować, z mojej wiedzy wynika, że ścieg to góra i dół nie ma przodu ani tyłu ściegu. Tymi ustawieniami ze zdjęcia się nie sugeruj, jest to tylko fragment zdjęcia z innego postu na temat tej maszyny. Przy okazji widzę na tym zdjęciu źle poprowadzoną nić. Nastawa na 4 jest nie obowiązkowa jeżeli na takiej nić górna jest za ,,ciasna" należy ją zluzować. Tu masz instrukcję obsługi https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1368668.html
  • Poziom 9  
    ustawiam na ścieg prosty, tak jak w instrukcji i nadal to samo.
    Dodaje zdjęcia jak mi ten "prosty" ścieg wychodzi. Pierwsze zdjęcie jak wychodzi od góry, a dugie jak od dołu.

zmieniałam też nitkę i to nic nie dało, nie wiem co jest przyczyną.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Sorry nie zauważyłem, że rozmawiam z kobietą, już się wyprostuję. Po zdjęciach widać górna nić zdecydowanie za bardzo napięta w stosunku do dolnej, ale to już wiemy. Jeżeli nie da się poluźnić bardziej nici górnej z tego wniosek, że trzeba naprężyć nić dolną. Jak to zrobić? Nie będę się zastanawiał nad poprawnością założenia nici w bębenku i przewleczenia jej właściwie pod sprężynkę. Opór wysuwania nici z bębenka reguluje się śrubką mocującą sprężynkę. Właściwe napięcie wygląda tak, że kiedy złapiemy za wystającą nitkę z bębenka, bębenek powinien zawisnąć i dopiero po lekkim ciągnięciu nić powinna się wysuwać.
  • Poziom 9  
    byłam u specjalisty od maszyn do szycia, stwierdził, że należy ja porządnie wyczyścić, naoliwić i wyregulować. Zaśpiewał za to 80 zł, uważam, że to sporo i się nie zdecydowałam.
    Po tej wizycie maszyna jeszcze inaczej szyje. Z góry już lepiej, ale z dołu dziwacznie. Mimo ustawienia parametrów prawidłowo.
    Maszyna do szycie Łucznik 834, jak ustawić ścieg? Maszyna do szycie Łucznik 834, jak ustawić ścieg?

Podaje też zdjęcia maszyny i pytam się, czy należy naprężenie górne wyregulować w punkcie 1.
    A jeśli chodzi o dolne to gdzie? Gdzie jest ta sprężynka? Czym należy to wyregulować?

Maszyna do szycie Łucznik 834, jak ustawić ścieg? Maszyna do szycie Łucznik 834, jak ustawić ścieg? Maszyna do szycie Łucznik 834, jak ustawić ścieg?

P.S A co za różnica czy z kobietą, czy nie?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Prawdę mówiąc taką konstrukcję mocowania szpulki dolnej widzę pierwszy raz. Czyżby szpulka nie miała bębenka z którym jest razem wyjmowana np. do nawinięcia nowej nici ? jeżeli tak to proszę zakładać nić dokładnie wg. instrukcji do której podałem namiar wyżej. Ze zdjęć wynika, że teraz nić górna jest za luźna i jest to bardzo dobry znak, dlaczego?, bo udało się przejść przez punkt właściwego naciągu. Być może fachowiec regulował naciąg na innym materiale i stąd znowu jest nie najlepiej. Dlatego regulację należy zawsze przeprowadzać na materiale, na którym będziemy szyć. proponuję małymi kroczkami zwiększać naciąg nici górnej aż do zadowalającego efektu. W rozmowie z kobietą nie pozwalam sobie na złośliwości.Jeżeli maszyna ma dobrze służyć trzeba faktycznie ją naoliwić i to koniecznie olejem do maszyn, absolutnie nie jakimś jadalnym ;-)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    witam
    mam problem z ta maszyna
    Łucznik 834
    Igła po ruchu w dol , w chwili gdy ma pojsc juz w gore jest uderzana przez ta czesc ktora obraca sie w ruchu poziomym .
    Brakuje doslownie 1- 2 mm zeby igla mogla swobodnie pojsc w gore .
    Maszyna byla zapieczona i wogole nie chciala sie obracac ( naped )
    Nasmarowalem , tryby zaczely swobodnie pracowac , ale wydaje mi sie ze przeskoczylo cos w napedzie .
    Mam pytanie jak to wyregulowac ?,
    na samym dole pod bebenkiem sa 2 zebatki czarne , ale nie wydaje mi sie zeby tam cos przeskoczylo , jest to raczej niemozliwe .
    pozdrawiam
    Waldek