Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać wzmacniacz stereo?

bonieklbn 24 Wrz 2011 21:01 8164 10
  • #1 24 Wrz 2011 21:01
    bonieklbn
    Poziom 7  

Witam!
    Zamierzam zakupić wzmacniacz stereo oraz kolumny. W temacie jestem kompletnym laikiem dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc. Jeżeli chodzi o kolumny to moją uwagę przykuły Tonsil Maestro II 180. Z tego co udało mi się wyczytać na forum są to dość uniwersalne kolumny a i ich cena w stosunku do jakości jest w porządku. Oczywiście jestem otwarty na sugestie co do kolumn i chętnie zapoznam się z Waszym zdaniem na ich temat. Jaki wzmacniacz byłby odpowiedni to tych kolumn? Marka, model? Stawiam na używany ze względu na dość skromne możliwości finansowe. Wzmacniacz + kolumny - max 2000 zł. Bardzo bym się cieszył gdyby było to 1500 zł. Pokój ma około 15-16 m/2 powierzchni. Może macie pomysły na jakiś inny zestaw w tym przedziale cenowym?
    Chętnie zapoznam się z opiniami i z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 10
  • Pomocny post
    #2 24 Wrz 2011 21:26
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Do Maestro proponuję Ci Yamahę a-720, Denona pma-720a.
    Problemem może być pomieszczenie. W piętnastu metrach Maestro mogą mieć problem z basem.

0
  • #3 24 Wrz 2011 21:44
    bonieklbn
    Poziom 7  

Na czym ów problem miałby polegać? Polecasz inne kolumny? Znalazłem oferty na wzmacniacze o których wspomniałeś - Denon 460 zł, Yamaha 530 zł. Czy to dobre ceny? Jak wspomniałem wcześniej jestem kompletnym laikiem i dopiero zaczynam swoją przygodę z audio :)

0
  • Pomocny post
    #4 24 Wrz 2011 22:00
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Około 500zł to normalne ceny za te wzmacniacze.
    W małym pomieszczeniu zawsze jest problem z basem. Ze względu na długość fali o niskiej częstotliwości. Będziesz musiał próbować różnego ustawienia kolumn.

bonieklbn napisał:
    Polecasz inne kolumny?
    Maestro są bardzo dobre. Myślę że zestawienie Maestro + któryś z powyższych wzmacniaczy, będzie ok.
    Podaj nam jakiej muzyki słuchasz, to może coś innego się wymyśli.

0
  • #5 24 Wrz 2011 22:06
    bonieklbn
    Poziom 7  

Spektrum moich zainteresowań muzycznych jest bardzo szerokie. Śmiało mogę wykluczyć z niego hip-hop, techno , trance. Z muzyki elektronicznej zdarza mi się słuchać funky house, w miarę delikatne brzmienia z wokalem. Oprócz tego wszystko od muzyki klasycznej, poprzez jazz na popie i rocku skończywszy. Dlatego zależy mi na "uniwersalności" kolumn.

0
  • Pomocny post
    #6 24 Wrz 2011 22:36
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

W takim razie, Maestro zaspokoją Twoje potrzeby. Są to na prawdę dobre kolumny, które z Altusami nie mają nic wspólnego, poza producentem. Z czystym sumieniem, mogę je polecić.

0
  • #7 24 Wrz 2011 22:36
    bonieklbn
    Poziom 7  

Jestem otwarty na propozycje, maestro to max dla mnie głównie ze względów finansowych, chętnie poznał bym rozsądną alternatywe dla tych kolumn za około 1000 zł ( 500 zł zostaje w kieszeni- ale z drugiej strony czy warto te 500 zł oszczędzać?), nigdzie nie mogę znaleźć używanych maestro więc będę musiał kupić nowe,

0
  • #8 25 Wrz 2011 10:27
    Herethic
    Poziom 28  

Maestro 2 to kolumny bardzo uniwersalne. Z całkiem przyzwoitym basem w tej cenie.
    Alternatywa dla Maestro 2? Może... Maestro S?:wink:
    Dwójek słuchałem u znajomego na Diorze 704. Fajne.
    Za te pieniądze warte polecenia.

Pozdrawiam.

P.s. A "magiczną gałeczkę" we wzmacniaczu, możesz przy nich przekręcić całkiem rozsądnie...:D

0
  • #9 25 Wrz 2011 11:08
    LysyOsw
    Poziom 26  

Miałem Maestro S (udało mi się nabyć na aukcji za 900zł), po pół roku natrafiła sie okazja na II 180, które były w stanie sklepowym z gwarancją za 1100... Trafiają się... Co do różnic raczej większych nie ma, nie porównywałem ich mając oba komplety z lenistwa, ale po zmianie stwierdzam, że na pewno nie grają gorzej, myślę że trochę lepiej, bas jest przyjemniejszy... No i są ładniejsze, moim zdaniem...

0
  • #10 25 Wrz 2011 12:32
    bonieklbn
    Poziom 7  

Rozumiem, ogólnie używanych Maestro II jest bardzo mało na allegro. Znalazłem tylko Maestro II 60. Zastanawiam się czy cierpliwie czekać czy jednak nastawiać się na zakup nowych kolumn. Jakieś sugestie?

1
  • #11 25 Wrz 2011 13:35
    LysyOsw
    Poziom 26  

Poszukaj w zakonczonych.
    Jezeli mialbym srodki na kolumny, to kupowalbym nowe.

0