Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b5 2.3 v5 (vr5) AGZ 110kw kłopot z silnikiem

25 Wrz 2011 09:16 7655 8
  • Poziom 9  
    witam wszystkich forumowiczów ! zakupiłem wreszcie mojego wymarzonego passata model variant z kolorkiem lr5v jednakże mam problem z silnikiem tj. kupiłem auto które przyjechało pod mój blok z dźwiękiem i mocą niczym ciągnik rolniczy marki Wladymirec :) autko było tanie gdyż uszkodzone nie chciał w ogóle jeździc postawiłem 99% na przeskoczony rozrząd, sprawdziłem ceny części itd i się zdecydowałem. Auto ma sekwencyjną instalację gazową zakładaną w marcu tego roku, tiptronic . po zaholowaniu auta do siebie próbowałem go odpalac lecz nic z tego z kolei po odpięciu wtyki od przepływomierza autko odpaliło jak dziecko na jałowym biegu pięknie kreci się do końca lecz przy wolnych obrotach nie pracuje równo tak jak powinien. wymieniłem olej, filtr olejowy. paliwowy, kabinowy, przepływomierz, wężyki podciśnienia świece NGK przewody wn NGK czujnik temperatury cieczy chłodzącej i czujnik temperatury powietrza dolotowego i nic się nie poprawiło auto praktycznie nie odpala z wpiętym przepływomierzem a jak odpali to zaraz gaśnie natomiast bez niego jeździ jak sprawne aczkolwiek dopiero po nagrzaniu pracuje równo gaz się przełącza płynnie skrzynia trochę przeciąga na jednym biegu ale ogólnie pracuje bez zarzutu łańcuszek rozrządu tez już pomału słychac. Proszę podpowiedziec cokolwiek co pominąłem co mógłbym jeszcze sprawdzic lub polecic mi kogoś kto zna się na tych silnikach w okolicy włodawa Lublin pozdrawiam!
  • Poziom 35  
    Interpunkcja.

błedy w pamieci, wartosci?
  • Poziom 9  
    chodzi o błędy jakie wykazuje VAG?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Błędy i porównanie parametrów zadanych z rzeczywistymi.
    Proszę także poprawić pisownię swoich postów!
  • Poziom 9  
    nie mam pojęcia co to jest i nie wiem jak się sprawdza parametry zadane a jak rzeczywiste. Posiadam program polski Vag, który zdiagnozował kilka błędów (wiekszośc przepustnicy) lecz będę mógł podac dokładne numery tych błędów za około godzinkę, gdyż nie mam teraz do nich dostępu. Nie jestem mechanikiem a w sprawach diagnostyki komputerowej jestem początkujący, dopiero się uczę. Przepraszam również za rażące błędy interpunkcyjne, które mam nadzieję nie utrudniają właściwej interpretacji mojego postu. Pozdrawiam

Dodano po 52 [minuty]:

takie błędy wykazał Vag
    masowy przepływomierz powietrza g70
    czujnik g69 powietrza dolotowego
    g42 czujnik temperatury powietrza
    sensor/ czujnik g80 ma wahania
    czujnik g88
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przy takiej ilości błędów, proponuję zacząć od sprawdzenia zasilania sterownika i dogłębnego obejrzenia wiązki silnika.
  • Poziom 2  
    Kolego znalazles rozwiazanie tej usterki?Mam takie same objawy
  • Poziom 9  
    Nowy przepływomierz, który założył mi mechanik okazał się zamiennikiem i to uszkodzonym, dopiero po zmianie na nowiutki bosha problem ustąpił raz na zawsze! Powodzenia![/table]
  • Poziom 2  
    Wlasnie ja tez zalozylem zamiennik.Jutro sprobuje boscha i dam znac.Dzieki za podpowiedz