Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer aspire 5720Z nie włacza się.

michnios 25 Sep 2011 12:44 1640 2
    michnios
    Level 9  
    Witam, mam dziwny problem otóż to, z powodu rozładowanej baterii laptop w trakcie korzystania z niego wyłączył się, przy ponownym włączeniu ukazało się do wyboru rodzaje trybów w którym chce komputer uruchomić, lecz wybranie jakiego kolwiek skutkuje zresetowaniem laptopa i ponowny wybór trybów, (gdy wybieram tryb normalny laptop resetuje się gdy ładuje się windows XP ten pierwszy przy starcie komputera). Postanowiłem z formatować laptopa lecz po załadowaniu plików windows XP z płyty CD wyświetla się komunikat
    " INSTALATOR NIE ZNALAZŁ ŻADNYCH STACJI DYSKÓW TWARDYCH ZAINSTALOWANYCH W TYM KOMPUTERZE"
    Przy wcześniejszym formacie też wystąpił ten błąd lecz wgrałem sterowniki SATA programem(nie pamiętam jakim) i płyta instalacyjna windows XP rozpoznała dysk. Teraz niestety nie mam takiej możliwości ponieważ laptop resetuje się po wybraniu trybu pracy. Proszę o jakieś pomysły dodam że laptop nie posiada stacji dyskietek niestety.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj,
    Musisz zintegrować sterowniki od kontrolera Sata z instalacją Windowsa. Program nLite się do tego nadaje. W sieci znajdziesz sporo tutoriali na temat wykonania tej operacji.

Możesz też spróbować w BIOSie przełączyć tryb SATA. Należy wyłączyć tryb AHCI i wtedy standardowa instalacja Windowsa XP znajdzie dysk, bez dodatkowych sterowników. Nie każdy BIOS umożliwia wyłączenie AHCI, ale warto zobaczyć.
    michnios
    Level 9  
    Dziękuje pięknie przestawienie pomogło wszystko w porządku ;)