Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ALPINA CDA-9887R brak dzwięku na głośnikach i cinchach

25 Sep 2011 15:09 2282 11
  • Level 19  
    Witam serdecznie,mam mały problem z w/w radiem. Po podłączeniu radia do instalacji w samochodzie,słychać przez pare sekund dzwięk w głośnikach,póżniej poprostu ginie.Nie ma sygnału ani na wyjsciach głośnikowych i na Chinchach. Co może być powodem w/w usterki? Pragne zaznaczyć,iż w radiu od momentu kupna,nie działał wentylator bezpośrednio po włączeniu radia,a chyba powinien od razu wystartować,mimo dopiero co włączenia radia.Prosze o porade,gdzie szukać usterki,lub ewentualnie czy ktoś jest w temacie i pragnąlby sie podjąc naprawy? Dodam,iż końcówka mocy wogóle nie robi sie ciepła podczas tej parosekundowej normalnej pracy,więc nie są to chyba zadne zabezpieczenia termo.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 18  
    Wentylator załącza się jak końcówki mocy osiągną pewną temperaturę, na którą ustawiony jest włącznik termiczny. Za pewne za bardzo się one grzeją, lub uszkodził się wentylator i zabezpieczenie termiczne odcina końcówki mocy aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem.
    Podaj proszę jakie głośniki masz podłączone, ile ich i jaką mają impedację.
    Pozdrawiam
  • Level 38  
    Sprawdź „radio” na stole , jeśli będzie OK. to zwarcie w instalacji głośnikowej .
  • Level 19  
    Witam,dziękuje za odpowiedz na mój post :) A więc rzecz ma sie tak. Radio było w kupionym samochodzie.Podpięty był pod nie wzmacniacz 4 x150W Sinuslive ,który zasilał głośniki Focale w aucie. (dośc poważnie zmodyfikowany cały system audio) Radio zostało wymontowane i odleżało jakiś czas na półce. Po zmianie auta z naglośnieniem seryjnym,zaszła potrzeba podłączenia go i wykorzystania oryginalnej,wbudowanej końcówki mocy. Sprzęt grał,ale strasznie sie grzał,nie włączał sie owy wiatraczek.Wyłączała sie końcówka mocy (zabezpieczenie termiczne zapewne) Kiedy ostrygła,radio po włączeniu z powrotem ładnie chodziło,aż do ponownego zagrzania. Radio zostało zdemontowane i znowu troche odleżało. W końcu postanowiłem sprawdzić owy wiatrak.Sam działał po podaniu plusa z zewnątrz. Więc odlutowałem oryginalny idący plus na wiatrak,a podałem plus z kabelka do załaczania zewnetrznego wzmiacniacza mocy,aby wiatrak już włączał sie w momencie odpalenia radia. I tak robił,lecz końcówka mocy już nie zagrała przy kolejnym montażu radia w aucie,oraz jak sie okazało,brak jest sygnału audio na cinchach. Głoś pojawia sie na wyjsciach głośnikowych na 15 sekund,po czym burknie i zanika.
  • Level 18  
    Możliwe że owe końcówki mocy uległy uszkodzeniu przez przegrzanie.
  • Level 18  
    Kolego podłącz radyjko na stole i po tych 15stu sekundach grania sprawdź temperaturę końcówek mocy dotykając je, nie powinny parzyć. Jeśli jednak są gorące, to gdzieś coś jest uszkodzone.
  • Level 18  
    No nie za bardzo, sprawdź czy coś innego się nie grzeje w torze w.mc, bo może coś się grzeje nadmiernie i włącza się zabezpieczenie termiczne.
  • Level 19  
    Znalazłem ostatnio post o podobnym sprzęcie i wręcz identycznej usterce. Mianowicie,uszkodzona była przetwornica napięcia w tej zewnętrznej puszce. Gdzie z 12V robi symetryczne +/- 10V do zasilania kostek przedwzmacniacza. Sprawdze jeszcze puche,a potem faktycznie inne układy wewnętrzne.Wymontuje mechanizm CD.
  • Level 18  
    Wymontowanie mechanizmu CD na niewiele się zda, bo on nie ma nic do tego ;) Gdyby padła ta puszka to by wcale nie działało lub by całe radio się wyłączało a nie tylko dźwięk.