Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALPINA CDA-9887R brak dzwięku na głośnikach i cinchach

Mario_Gdynia 25 Wrz 2011 15:09 2072 11
  • #1 25 Wrz 2011 15:09
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  

Witam serdecznie,mam mały problem z w/w radiem. Po podłączeniu radia do instalacji w samochodzie,słychać przez pare sekund dzwięk w głośnikach,póżniej poprostu ginie.Nie ma sygnału ani na wyjsciach głośnikowych i na Chinchach. Co może być powodem w/w usterki? Pragne zaznaczyć,iż w radiu od momentu kupna,nie działał wentylator bezpośrednio po włączeniu radia,a chyba powinien od razu wystartować,mimo dopiero co włączenia radia.Prosze o porade,gdzie szukać usterki,lub ewentualnie czy ktoś jest w temacie i pragnąlby sie podjąc naprawy? Dodam,iż końcówka mocy wogóle nie robi sie ciepła podczas tej parosekundowej normalnej pracy,więc nie są to chyba zadne zabezpieczenia termo.

0 11
  • #2 25 Wrz 2011 20:39
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Wentylator załącza się jak końcówki mocy osiągną pewną temperaturę, na którą ustawiony jest włącznik termiczny. Za pewne za bardzo się one grzeją, lub uszkodził się wentylator i zabezpieczenie termiczne odcina końcówki mocy aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem.
    Podaj proszę jakie głośniki masz podłączone, ile ich i jaką mają impedację.
    Pozdrawiam

0
  • #3 25 Wrz 2011 21:32
    pioart
    Poziom 37  

Sprawdź „radio” na stole , jeśli będzie OK. to zwarcie w instalacji głośnikowej .

0
  • #4 25 Wrz 2011 22:03
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  

Witam,dziękuje za odpowiedz na mój post :) A więc rzecz ma sie tak. Radio było w kupionym samochodzie.Podpięty był pod nie wzmacniacz 4 x150W Sinuslive ,który zasilał głośniki Focale w aucie. (dośc poważnie zmodyfikowany cały system audio) Radio zostało wymontowane i odleżało jakiś czas na półce. Po zmianie auta z naglośnieniem seryjnym,zaszła potrzeba podłączenia go i wykorzystania oryginalnej,wbudowanej końcówki mocy. Sprzęt grał,ale strasznie sie grzał,nie włączał sie owy wiatraczek.Wyłączała sie końcówka mocy (zabezpieczenie termiczne zapewne) Kiedy ostrygła,radio po włączeniu z powrotem ładnie chodziło,aż do ponownego zagrzania. Radio zostało zdemontowane i znowu troche odleżało. W końcu postanowiłem sprawdzić owy wiatrak.Sam działał po podaniu plusa z zewnątrz. Więc odlutowałem oryginalny idący plus na wiatrak,a podałem plus z kabelka do załaczania zewnetrznego wzmiacniacza mocy,aby wiatrak już włączał sie w momencie odpalenia radia. I tak robił,lecz końcówka mocy już nie zagrała przy kolejnym montażu radia w aucie,oraz jak sie okazało,brak jest sygnału audio na cinchach. Głoś pojawia sie na wyjsciach głośnikowych na 15 sekund,po czym burknie i zanika.

0
  • #5 25 Wrz 2011 22:04
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Możliwe że owe końcówki mocy uległy uszkodzeniu przez przegrzanie.

0
  • #7 25 Wrz 2011 22:46
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Kolego podłącz radyjko na stole i po tych 15stu sekundach grania sprawdź temperaturę końcówek mocy dotykając je, nie powinny parzyć. Jeśli jednak są gorące, to gdzieś coś jest uszkodzone.

0
  • #9 26 Wrz 2011 21:51
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

No nie za bardzo, sprawdź czy coś innego się nie grzeje w torze w.mc, bo może coś się grzeje nadmiernie i włącza się zabezpieczenie termiczne.

0
  • #10 26 Wrz 2011 22:30
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  

Znalazłem ostatnio post o podobnym sprzęcie i wręcz identycznej usterce. Mianowicie,uszkodzona była przetwornica napięcia w tej zewnętrznej puszce. Gdzie z 12V robi symetryczne +/- 10V do zasilania kostek przedwzmacniacza. Sprawdze jeszcze puche,a potem faktycznie inne układy wewnętrzne.Wymontuje mechanizm CD.

0
  • #11 26 Wrz 2011 22:31
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Wymontowanie mechanizmu CD na niewiele się zda, bo on nie ma nic do tego ;) Gdyby padła ta puszka to by wcale nie działało lub by całe radio się wyłączało a nie tylko dźwięk.

0
  Szukaj w 5mln produktów