Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWS 1221 demontaż całego zespołu szuflady na proszek

25 Wrz 2011 15:32 4688 1
  • Poziom 11  
    Witam, może ktoś wspomoże radą w sprawie pralki electrolux EWS 1221. Zaczyna świrować z pobieraniem wody. Coraz częściej zaczynała bardzo wolniutko pobierać wodę aż dziś stanęła z kodem E10.

Sitka poczyszczone, elektrozawór (podwójny) czysty - profilaktycznie postał zalany środkiem od kamienia. Po odłączeniu przewodów wodnych od szuflady po dmuchnięciu jeden drożny drugi słabo. Zalałem oba środkiem od kamienia, jeden ok a drugi zatkał się na dobre. Przyszło mi do głowy pociągnąć no i się napiłem cilitu od kamienia i rdzy ale i przewód udrożnił się trochę bardziej. Po złożeniu pralka pobiera wodę ale to nie to co jak była nowa i czysta. Wychodzi że przytyka się w miejscu doprowadzenia wody do pojemnika i szuflady na proszek - uff rozpisałem się

Pytanie czy ktoś może podpowiedzieć jak wyciągnąć ten cały pojemnik celem wyczyszczenia? wykręciłem 3 śruby ale ani drgnie. Od góry jest blacha, która jakby spaja całość, zawieszone na niej sprężyny itd. - czy to wszystko trzeba wydrzeć? Może jakaś instrukcja serwisowa istnieje?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Już prostrzej pralki do demontażu chyba na świecie nie ma :? Instrukcja, i owszem istnieje, ale użyj wpierw mózgownicy - zacznij od rozebrania panelu z "programatorem - inaczej nie wydrzesz pojemnika. Wspomnianą blachę zostaw - jeśli jednak lubisz robotę, to ją też zdemontuj ;) .