Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzenie pompy myjącej zmywarka Amica ZWM 415w

25 Wrz 2011 17:33 8246 6
  • Poziom 10  
    Witam . Proszę o pomoc w poszukiwaniu instrukcji serwisowej lub o napisanie jak dostać się do pompy myjącej w tej zmywarce krok po kroku . Siadła mi właśnie ta pompa bo buczy niemiłosiernie podczas cyklu mycia . Myślę , że sam dam radę wymienić tylko proszę o poradę jak ją rozebrać i dostać się do w/w pompy aby nie połamać czegoś czy też nie uszkodzić . Ile może kosztować pompa ? A może podpowiecie ile powinna kosztować naprawa tak uczciwie w Warszawie jakbym jednak nie dostał opisu (pomocy).
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    skryn napisał:
    Jakieś 250PLN brutto.

No nie wiem ale podzwonię jutro i napiszę Wam co i jak . O ile takie będą koszta to faktycznie nie będę poznawał organoleptycznie budowy mojej zmywarki :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    No to serwis Amica w Warszawie za wymianę pompy liczy sobie 145 pln . Możecie zadzwonić :) Pompa faktycznie 208 pln . Cóż pozostaje mi zamówić pompę i rozbierać zmywarkę na chybił trafił bo niestety nikt tu mi nic nie opisał .
    Pozdrawiam Artur
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Miałem ten sam problem, zmywarka podczas mycia po ok. 4 latach użytkowania zaczęła buczeć, bzyczeć tylko podczas cyrkulacji wody. Naczytałem się po forach różnych inf. i zdecydowałem się wymienić pompę cyrkulacyjną. Po wyjęciu pompy i rozebraniu silnika stwierdziłem że w pierwszej kolejności wymienię łożyska i tak zrobiłem - pomogło od razu. Na pompie widziałem też lekki wyciek nie tyle wody co jakiegoś ""syfu"" na razie to zignorowałem, pompę zamontowałem i działa już 2 tygodnie cichutko i mam wrażenie że lepiej myje.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie po kilkunastu dniach . Otóż jak napisałem wyżej faktycznie uszkodzila się pompa myjąca zmywarki . Ale z czego to wynikneło ? Ano ten model pompy ma w swojej budowie dodatkowo zamontowany elektromagnes z klapką blokującą przepływ wody do dolnego ramienia zmywarki Jest on odpowiedzialny za tak zwaną funkcję połowy załadunku zmywarki . Klapka ta jest wykonana z plastikowego tworzywa nieco odmiennej struktury niż obudowa pompy . Na dodatek klapka ta ma zawias ukształtowany w sposób litery U czyli nie jest on wykonany z pełnego odlewu tylko z przerwą pośrodku . Ta konstrukcja w połączeniu z czasem eksploatacji oraz wysokimi temperaturami spowodowała po prostu pęknięcie zawiasu i wpadnięcie tej klapki do pompy . I stąd uszkodzenie . Rozwiązaniem jest wyjęcie z pompy tej klapki kosztem stracenia funkcji połowy załadunku . Jednak wydaje się , że mało tracimy :) Polecam wam wszystkim bo ścieło mi wirnik i kosztowało 355 pln dzisiaj . A jakby nie to to zmywarka dalej by działała . Dziękuję moderatorowi za pozwolenie napisania informacji w tym temacie i zamykam go . Pozdrawiam czytelników forum .