Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzenie pompy myjącej zmywarka Amica ZWM 415w

JacekArtur 25 Sep 2011 17:33 9446 6
    JacekArtur
    Level 10  
    Witam . Proszę o pomoc w poszukiwaniu instrukcji serwisowej lub o napisanie jak dostać się do pompy myjącej w tej zmywarce krok po kroku . Siadła mi właśnie ta pompa bo buczy niemiłosiernie podczas cyklu mycia . Myślę , że sam dam radę wymienić tylko proszę o poradę jak ją rozebrać i dostać się do w/w pompy aby nie połamać czegoś czy też nie uszkodzić . Ile może kosztować pompa ? A może podpowiecie ile powinna kosztować naprawa tak uczciwie w Warszawie jakbym jednak nie dostał opisu (pomocy).
    User removed account
    Level 1  
    JacekArtur
    Level 10  
    skryn wrote:
    Jakieś 250PLN brutto.

No nie wiem ale podzwonię jutro i napiszę Wam co i jak . O ile takie będą koszta to faktycznie nie będę poznawał organoleptycznie budowy mojej zmywarki :)
    User removed account
    Level 1  
    JacekArtur
    Level 10  
    No to serwis Amica w Warszawie za wymianę pompy liczy sobie 145 pln . Możecie zadzwonić :) Pompa faktycznie 208 pln . Cóż pozostaje mi zamówić pompę i rozbierać zmywarkę na chybił trafił bo niestety nikt tu mi nic nie opisał .
    Pozdrawiam Artur
    fotoartjacek
    Level 10  
    Witam wszystkich.
    Miałem ten sam problem, zmywarka podczas mycia po ok. 4 latach użytkowania zaczęła buczeć, bzyczeć tylko podczas cyrkulacji wody. Naczytałem się po forach różnych inf. i zdecydowałem się wymienić pompę cyrkulacyjną. Po wyjęciu pompy i rozebraniu silnika stwierdziłem że w pierwszej kolejności wymienię łożyska i tak zrobiłem - pomogło od razu. Na pompie widziałem też lekki wyciek nie tyle wody co jakiegoś ""syfu"" na razie to zignorowałem, pompę zamontowałem i działa już 2 tygodnie cichutko i mam wrażenie że lepiej myje.
    JacekArtur
    Level 10  
    Witam ponownie po kilkunastu dniach . Otóż jak napisałem wyżej faktycznie uszkodzila się pompa myjąca zmywarki . Ale z czego to wynikneło ? Ano ten model pompy ma w swojej budowie dodatkowo zamontowany elektromagnes z klapką blokującą przepływ wody do dolnego ramienia zmywarki Jest on odpowiedzialny za tak zwaną funkcję połowy załadunku zmywarki . Klapka ta jest wykonana z plastikowego tworzywa nieco odmiennej struktury niż obudowa pompy . Na dodatek klapka ta ma zawias ukształtowany w sposób litery U czyli nie jest on wykonany z pełnego odlewu tylko z przerwą pośrodku . Ta konstrukcja w połączeniu z czasem eksploatacji oraz wysokimi temperaturami spowodowała po prostu pęknięcie zawiasu i wpadnięcie tej klapki do pompy . I stąd uszkodzenie . Rozwiązaniem jest wyjęcie z pompy tej klapki kosztem stracenia funkcji połowy załadunku . Jednak wydaje się , że mało tracimy :) Polecam wam wszystkim bo ścieło mi wirnik i kosztowało 355 pln dzisiaj . A jakby nie to to zmywarka dalej by działała . Dziękuję moderatorowi za pozwolenie napisania informacji w tym temacie i zamykam go . Pozdrawiam czytelników forum .