Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NetiaSpot + Dlink DAP 1160

killeratb 25 Wrz 2011 17:51 2087 6
  • #1 25 Wrz 2011 17:51
    killeratb
    Poziom 2  

witam

W zeszłym tygodniu dostałem NetiaSpot, podłączyłem, wpisałem odpowiednie dane, Internet działa.
    Teraz chce zrobić tak, żeby mój DAP 1160 łączył się bezprzewodowo z NetiaSpot i przesyłał sygnał po kablu do komputera stacjonarnego.

w DAP1160 jest 7 trybów połączenie, kombinowałem z każdym jednak nie mogę uzyskać dostępu do neta. I teraz prośba dla was:
    1. Czy ktoś mógłby krok po kroku napisać mi jak należy tego DAP1160 skonfigurować abym mógł za jego pomocą podłączyć stacjonarke do neta?
    2. Czy trzeba jakoś zmieniać konfiguracje NetiaSpot czy ustawic odpowiednio DAP'a???

z góry dziękuję za pomoc

0 6
  • #2 25 Wrz 2011 18:04
    key
    Poziom 22  

Cześć,

"Zapinasz" D-Link'a do Netii jako AP Client (możesz również mu ustawić statyczne IP w "LAN Setup", ustawiasz go jako serwer DHCP lub nie - w zależności od potrzeb (wtedy ustawiasz na komputerze IP, etc. i powinno działać)).

0
  • #3 26 Wrz 2011 11:21
    killeratb
    Poziom 2  

Ale w ustawieniach NetiaSpot nie musze nic grzebać?

OK,dzięki, spróbuje jak wróce do domu i dam znać czy trybi
    pozdrawiam

0
  • #4 28 Wrz 2011 20:59
    killeratb
    Poziom 2  

zrobiłem tak jak napisałeś i teraz hmmm... wpisalem na stacjonarce na sztywno kolejny adres IP pasujacy pod Spota, NetiaSpot widzie stacjonarke jednak jakby...nie daje sygnału internetowego na niego... jakies pomysły??

0
  • #5 28 Wrz 2011 21:07
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Wpisać DNS-y do karty sieciowej.

0
  • #6 30 Wrz 2011 19:39
    killeratb
    Poziom 2  

wpisałem dns i nadal nic...

0