Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z rozdzielczością na drugim monitorze

25 Wrz 2011 18:13 1663 1
  • Poziom 15  
    Do komputera mam podpięte dwa monitory. Pierwszy to iiyama 22 cali (1680x1050, 16:10, DVI). Drugi to telewizor Panasonic Viera 37 cali (1920x1080, 16:9, HDMI).
    Problem w tym że nie mogę ustawić w Panasonicu właściwych proporcji ekranu. Zarówno w trybie klonowania jak i dual view pulpit wyjeżdża poza ramkę z każdej strony. Nawet gdy pracuje jako główny wyświetlacz sytuacja jest taka sama.

Ekran telewizora ma ustawione proporcje 16:9, nie ma włączonego żadnego zooma, ponadto zgłasza sygnał 1080p z karty graficznej (Geforce 9500GT). Sterowniki są najnowsze. System Win7 64 bit.

Wcześniej miałem WinXP i ta sama karta graficzna pracowała z Panasonicem bez problemu, z tą różnicą, że główny monitor miał złącze D-sub.

Ponadto po włączeniu TV komputer identyfikuje go jako pierwszy monitor (w panelu nVidii nadaje mu cyferkę 1). Nie wiem jak to zmienić.

Obraz można wyregulować "ręcznie" dodatkowymi suwakami w opcjach Nvidii, jednak nie jest to zalecane i powinien on się ustawiać automatycznie.
    Dlaczego tak nie jest?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skontroluj ustawienie w Panasonicu: Ustawianie / Inne ustawienia / Powierzchnia obrazu