Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VUW PRO 240-3H - Brak ciepłej wody

Zorro8004 25 Wrz 2011 19:39 6009 9
  • #1 25 Wrz 2011 19:39
    Zorro8004
    Poziom 9  

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Posiadam w mieszkaniu w/w model kotła. Jest to kocioł dwu funkcyjny.
    Kocioł posiada przebieg czterech lat.

Od samego początku mam z nim problem (nie wiem czy akurat to jest wina kotła) ale od momentu zakupu i zainstalowania był momenty że czasami w trakcie kąpieli wyłączała się ciepła woda.Na wyświetlaczu pojawiał się błąd "S 52"
    Wzywałem serwisanta od Vaillanta, wymieniał różne części ale nadal nic to nie dało. Wzywany był kilka razy ale po każdej wizycie serwisanta i tak problem się pojawiał.

Po pewnym czasie zjawił się kominiarz i powiedział że dwa piece gazowe są podłączone pod jeden komin i tak nie może być. Po prostu o to chodziło że moje spaliny cofało z powrotem i czujnik wyłączał kocioł.

Zapadła decyzja żeby na zewnątrz budynku postawić własny komin od kotła.
    Ok.
    Wykonałem tak jak kominiarz kazał.
    Tylko co z tego, jest jeszcze gorzej.
    Ciepła woda jak się wyłączała tak się wyłącza nadal i do tego doszedł jeszcze jeden problem.
    Piec czasami nie startuje. Wyświetla błąd F.29 trzy krotna próba uruchomienia pieca.

Bardzo proszę o jakąś pomoc.
    Mój serwisant oraz kominiarz rozkładają ręce. Nie maja pojęcia o co chodzi.

Pozdrawiam
    [/b]

0 9
  • #2 25 Wrz 2011 21:02
    zybie
    Poziom 30  

W kotle są trzy elektrody dwie zapłonowe jedną jonizacyjną. Ustaw tą jonizacyjną tak aby była dobrze ogrzewana przez płomień.

1
  • #3 26 Wrz 2011 00:54
    1Qmaty
    Poziom 18  

Wygląda na uszkodzony zawór gazowy w kotle.

0
  • #4 26 Wrz 2011 08:03
    Zorro8004
    Poziom 9  

Ale rozmawiamy cały czas na temat nie odpalania się pieca?? Tak??

A co z tym że wyłącza się ciepła woda??

Pozdrawiam

0
  • #6 26 Wrz 2011 20:00
    Zorro8004
    Poziom 9  

A pomorze mi ktoś w sprawie zaniku ciepłej wody??
    Miał ktoś może taki przypadek??

Czy jest jakaś minimalna oraz maksymalna długość komina dla mojego modelu kotła??
    Jeśli tak to jaka ona jest??

Pozdrawiam

0
  • #7 26 Wrz 2011 21:28
    DARIUS67
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeżeli miałeś serwisanta, to go zmień. Wezwij kolejnego, warto zwrócić uwagę aby był to serwisant, nie instalator.
    Do wyczyszczenia masz wymiennik główny. Zachowanie kotła jest prawidłowe, lecz użytkowanie kotła zagraża obecnie życiu.
    To nie żart, spaliny zamiast przez wymiennik płyną obok, załamanie płomienia powoduje brak wyczucia płomienia przez jonizację, a rozgrzewająca się obudowa palnika - izolacja, rozgrzewa się do tak wysokich temperatur, że czujnik spalin reaguje jakby spaliny cofały się do pomieszczenia.
    Ratuj życie, to ważniejsze niż zaoszczędzenie kasy na serwisanta. Przegląd kotła wraz z chemicznym oczyszczeniem wymiennika to ok. 400 zł. 200 za przegląd 200 za czyszczenie wymiennika. To i tak bardzo tanio za zdrowie i za do tej pory zbyt duże rachunki za gaz.

0
  • #8 27 Wrz 2011 01:14
    1Qmaty
    Poziom 18  

Sugestia uszkodzonego zaworu dot. głównie problemów z zapłonem. Niemniej w trakcie poboru c.w. kocioł również może na chwilę wyłączać palnik.

Min. wys. komina 4 m, od wlotu z kotła.
    Max dł. odc. poziomego 2 m.
    Min. wys. od. pionowego nad kotłem =2D rury.
    D rury i komina nie mniejsza niż D wylotu z kotła.

Czy nawiew z zewnątrz jest wystarczający, min. 200 cm2.
    Wymiary komina?
    Jak usytuowany jest wylot komina w stos. do ścian, okapu i szczytu dachu.
    Gdzie jest kratka went. w stos. do kotła i czy jej wylot (na dachu) nie jest wyżej niż wylot komina?
    Czy przy pracy i wyłączaniu się w trakcie poboru c.w. wyczuwa się spaliny.
    Sprawdzić ręką (na górze kotła) -wyraźne ciepło, lub zaparowanie lusterka.

Jeśli zanieczyszczony wymiennik i płomień częściowo lub całkowicie omija go, to dodatkowo powinna być, w górnej części, gorąca obudowa.

Mile widziane także inne własne spostrzeżenia.

0
  • #9 03 Mar 2012 06:45
    Mikołaj Burakowski
    Poziom 2  

Generalnie piec jest do czyszczenia a dopiero potem mozemy rozmawiac o jakis czesciach czy to mech. gazowy czy elektrody jonizacyjne

Proszę poprawić błędy pisowni. UPOMNIENIE ustne.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo

0
  • #10 23 Paź 2012 16:32
    hydro-technika
    Poziom 2  

99% automatyka gazowa miałem taki przypadek (oczywiście po eliminacji ciśnienia gazu,prądu jonizacji,poprawności fazy itd.)

Proszę poprawić błędy pisowni. UPOMNIENIE ustne.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo

0