Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitodens 222-W temperatura wody w zasobniku.

25 Wrz 2011 19:53 4423 10
 • Poziom 9  
  Witam,
  mam Vitodens 222-W z zasobnikiem 46 litrów. Na kotle mam ustawioną temperaturę 74 stopnie. Kocioł nagrzewa wodę w zasobniku do 40 stopni. Po nagrzaniu wody w zasobniku, palnik długo się nie uruchamia. Woda stygnie do np. 28 stopni. Po odkręceniu ciepłej wody palnik uruchamia się i znów dogrzewa wodę do 40 stopni. Czy tak ma być? Przy jakiej temperaturze wody w zasobniku kocioł powinien włączyć się samoczynnie, żeby dogrzać ją do wymaganej?


  Pozdrawiam


  Rafał.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Najpierw ustaw odpowiednią temperaturę wody c.w.u. To że masz ustawione na kotle 74 st.C to dotyczy raczej temp. w kotle a nie w zintegrowanym podgrzewaczu.
 • Poziom 9  
  Temperatura CWU jest ustawiona na 40 stopni.
 • Poziom 30  
  W którym miejscu jest zamontowany czujnik cwu w zasobniku
 • Poziom 9  
  Czujnik CWU pewnie gdzieś w zasobniku.
 • Poziom 30  
  Pewnie gdzieś w zasobniku i dlatego pewnie masz taką wodę
 • Specjalista - systemy grzewcze
  zybie napisał:
  Pewnie gdzieś w zasobniku

  W tym kotle czujnik c.w.u. zamontowany jest fabrycznie w warstwowym zintegrowanym podgrzewaczu wody. Tak więc nie podejrzewam usterki w tym miejscu.
  ratt1 napisał:
  Czy tak ma być?

  Żeby kocioł się uruchomił na c.w.u. to musi być przepływ wody i spadek temperatury w podgrzewaczu czyli trzeba odkręcić wodę żeby zaaktywować palnik. Wg mnie kocioł pracuje OK. (Ten kocioł to trochę rozbudowany kocioł dwufunkcyjny a nie standardowy jednofunkcyjny tak jakbyś chciał).
 • Poziom 17  
  Histereza CWU wynosi -4K, -12K... a więc działanie przez Ciebie opisane jest OK.
  Zapewne masz cyrkulację, która w tym kotle nie jest dopuszczana (cyrkulację można tam wpiąć jedynie przez krócieć zimnej wody) - powoduje ona zaburzenie uwarstwienia wody w zasobniku, wyłącz cyrkulację i sprawdź jak to wtedy pracuje.
 • Poziom 9  
  Dzięki Panowie.
  Davvid80, nie mam cyrkulacji. Czy w ustawieniach serwisowych jest możliwość zmiany histerezy z poziomu sterownika stałotemperaturowego? Chciałbym sprawdzić jak kocioł będzie zachowywał się przy innych nastawach.

  Mam jeszcze jedno problem. W czasie podgrzewania CWU, jak kocioł pracuje na pełnej mocy (74 stopnie), z zaworu bezpieczeństwa leci woda. Po spadku temperatury na kotle, czyli jak w zasobniku wzrośnie temperatura wody, z zaworu przestaje cieknąć. Serwisant wymieniał zawór, coś tam sprawdzał i rozkłada ręce.
  Oczywiście taka sytuacja (przepuszczanie zaworu) zdarza się tylko wtedy, kiedy spuszczę z zasobnika całą ciepłą wodę i kocioł zaczyna podgrzewać zimną od temperatury np. 16 stopni. Co może być przyczyną?
  Zmienić serwisanta??
 • Specjalista - systemy grzewcze
  ratt1 napisał:
  Czy w ustawieniach serwisowych jest możliwość zmiany histerezy z poziomu sterownika stałotemperaturowego?
  Nie.
  ratt1 napisał:
  z zaworu bezpieczeństwa leci woda

  Z którego? Bo powinny być dwa. Jesli z tego zabudowanego w kotle czyli zaworu bezpieczeństwa c.o. i jeśli faktycznie:
  ratt1 napisał:
  Serwisant wymieniał zawór, coś tam sprawdzał i rozkłada ręce.
  to szybko zmień gościa na innego. Trzeba uzupełnić/sprawdzić ciśnienie wstępne w zb. przeponowym c.o. zabudowanym w kotle.
 • Poziom 9  
  Witam,
  problem rozwiązany. Przyszedł inny serwisant i zrobił to , co zalecił Wawrzeczko_t. Dopompował powietrza do zbiornika przeponowego. Ciśnienie było poniżej 1 bara.

  Dzięki za pomoc.