Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II przeakaźnik czasowy do sterowania spryskiwaczy ksenonów

25 Wrz 2011 20:41 4478 10
  • Poziom 16  
    Witam dokładam spryskiwacze do Ksenonów,mam fabryczny przekaźnik czasowy do sterowania spryskiwaczy,ale auto nie ma wyprowadzonych instalacji pod ksenony,bodajże od 2000r.dopiero były.Więc moje pytanie czy sygnał sterujący ten przekaźnik jest na multitimerze,czy dać sobie spokój.
  • Poziom 21  
    Sygnał pochodzi wprawdzie z multitimera , ale jest to ten sam co steruje silnikiem spryskiwacza szyb przednich .
  • Poziom 16  
    no niby tak,ale jak tak podpiąłem,to leci non stop razem z sprysk. szyby
    gruby czerwony -stały plus
    szaro/ziel. - ACC
    bronz.- masa
    czar./czer cienki -ster. ze spryskiwaczy (wtedy leci non stop,przekaźnik nowy)
    czar./czer. gruby sygnał na silnik sprys.lamp
    Niby według schematu

Opel Astra II przeakaźnik czasowy do sterowania spryskiwaczy ksenonów
  • Poziom 21  
    To chyba tak musi być. Schematy modeli z roku 2003 i 2004 są także identyczne (dlatego też nie sądzą , że to pomyłka).
  • Poziom 16  
    spróbuje jeszcze podmienić przekaźnik,może jest walnięty
  • Poziom 42  
    Jeżeli schemat jest prawidłowy dla tego modelu , to nie ma co kombinować; pracuje razem ze spryskiwaczem szyb!
  • Admin grupy Samochody
    Przełącz "po zapłonie" do przekażnika pompki ksenona na' właczone światła' i wtedy pompka będzie chodziła razem ze spryskiwaczem szyby ale tylko po włączeniu świateł.
  • Poziom 16  
    T5 napisał:
    Przełącz "po zapłonie" do przekażnika pompki ksenona na' właczone światła' i wtedy pompka będzie chodziła razem ze spryskiwaczem szyby ale tylko po włączeniu świateł.

Też tak myślałem,ale przekaźnik kosztował 170zł,więc chciałbym aby działał jak powinien,czyli po 3 impulsach daje sprysk na ksenon,lub po dłuższym przytrzymaniu spryskiwacza szyby.
    Jazda wieczór-noc plus kiepska pogoda wywali cały płyn ze spryskiwacza,bo na ksenon idzie konkretna dawka
  • Poziom 42  
    Czy na pewno jesteś pewien ,że ten przekaźnik potrzebuje trzech impulsów? Może tylko jeden. Sprawdź go na stole podając trzy impulsy plusa!
  • Poziom 16  
    sprawdzałem na aucie i wyprowadziłem istalację,bo nie było pod niego,ale teraz nachodzi mnie myśl,czy nie działa na zasadzie że każdorazowo daje impuls,ale na krótki psik,muszę zmolestować znajomego co ma Astrę z oryginalnymi ksenonami i sprawdzić jak to jest u niego
  • Poziom 11  
    Może potomnym się przyda (odgrzewając kotleta)...
    Przekaźnik, aby zadziałał:
    1. musi być włączony zapłon,
    2. muszą być włączone światła pozycyjne (lub mijania, opcjonalnie włączone halogeny przeciwmgłowe),
    3. musisz włączyć spryskiwacz szyby przedniej.

Przekaźnika nie aktywuje się żadnymi impulsami, tylko normalnie włączając spryskiwacz szyby przedniej. W momencie włączonych świateł pozycyjnych (lub mijania w opcji z włączonymi halogenami przeciwmgłowymi) dowolnie krótkie (lub długie) przytrzymanie manetki spryskiwaczy szyby przedniej aktywuje pompkę spryskiwacza reflektorów na około 1,0 s.

W podanym zdjęciu schematu jest błąd: kabel "po stacyjce" (GYGN) to w rzeczywistości kabel doprowadzający +12 V do prawego światła pozycyjnego. Jest to potwierdzone lekturą schematu Opla Astry/Zafiry i organoleptycznie, gdyż posiadam oryginalne spryskiwacze u siebie w takim aucie.

Myślę, że jest to dobre miejsce na to, aby uzyskać sygnał włączonych świateł pojazdu do sterowania światłami DRL.