Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanatorium opłaty za TV. Jak coś takiego zrobić?

devgron 25 Wrz 2011 20:56 2732 11
  • #1 25 Wrz 2011 20:56
    devgron
    Poziom 9  

Witam
    U Nas w sanatorium pobierana jest opłata jeżeli kuracjusz chce oglądać TV u siebie w pokoju. Jako że administrator budynku nie potrafi sobie z tym zagadnieniem poradzić (dostał pracę bo jest kolegą prezesa...), niestety ja muszę to rozpatrzyć.

Potrzebowałbym dobrego pomysłu na odłączanie sygnału nie ingerując w kabel antenowy bądź gniazdko antenowe.
    Moje pomysły jak na razie same z siebie się eliminują:
    -Ucięcie kabla antenowego 15cm za końcówką antenowa przy TV, dorobienie eFek oraz łączenie kabli beczką. Nie miałbym dużo pracy jeżeli delikwenci nie chcieli by płacić za TV. Minus... Średnio inteligenty kuracjusz sobie z tym poradzi.
    -Zabieranie TV z pokoju. Minus... Musiałbym mieć gdzie je składować, bardzo dużo pracy.
    -Zabieranie im kabla antenowego. Minus... Niektórych kabli nie da się ruszyć (za szafami itd.). Jak w podpunkcie pierwszym "Średnio inteligenty kuracjusz sobie z tym poradzi. "
    -Fikcyjny kabel. Niesprawny kabel antenowy. Minusy jak w pkt. wyżej a do tego dochodzi przymus posiadania dwóch kabli do każdego TV.

Przepraszam za moje "fachowe" słownictwo"...

Jakie macie jeszcze pomysły?

0 11
  • #2 25 Wrz 2011 21:08
    irekr
    Moderator

A jak jest "uruchamiana" płatność za oglądanie...?

A tak ogólnie: chodzi o uszczelnienie by nie mogli "podkradać" sygnału czy by mieli pełny dostęp do odbioru...?

Z prawnego punktu widzenia jeżeli pensjonariusz przywiezie swój odbiornik i będzie odbierać na antenie pokojowej to nie wolno mu tego zabronić. Co innego jak chce korzystać z instalacji odbiorczej.... lub chce korzystać tak z odbiornika TV jak i instalacji.

A abonament Sanatorium odprowadza za każdy odbiornik...?

0
  • #3 25 Wrz 2011 21:12
    devgron
    Poziom 9  

Płatność hmmm
    Domyślnie wszystko jest w pokoju. Po przyjeździe do sanatorium klient jest informowany o tym że jeżeli chce oglądać TV musi dokonać stosownej opłaty w kasie. I to na tyle. Jak przyszedłem do tego sanatorium nikt tego nie kontrolował a TV czy opłaciłeś czy nie i tak miałeś w pokoju. Jak można łatwo pomyśleć opłacają tylko ludzie "z pierwszej łapanki" lub ludzie starsi.

0
  • #4 25 Wrz 2011 21:14
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Są do kupienia "multiswitche" terowane po RS232, RJ45 lub USB, przeznaczone właśnie do sieci kablowych.
    Są rónież moduły montowane w telewizorach i sterowane sygnałem z kabla antenowego - ale są dość drogie.

0
  • #5 25 Wrz 2011 21:18
    irekr
    Moderator

Edytowałem...

Najprościej będzie wpuścić to w koszty i dac sobie siana z naliczaniem opłaty lub zabierać odbiorniki.
    Obawiam się że koszt uszczelnienia systemu będzie wyższy niż dochody, do tego strona prawna zamówienia i koszt sprzętu.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak z opłatami abonamentu..?
    W przypadku firm takich jak hotele i sanatoria nie bagatelizowałbym sobie problemu...

0
  • #6 25 Wrz 2011 21:21
    brofran
    Poziom 36  

devgron napisał:
    Jakie macie jeszcze pomysły?

W każdym z TV zabudowac miniaturowy wyłacznik zwierajacy sygnał wizyjny do masy . Ten wyłacznik musiałby być akrywowany np. specjalnym kluczem- srubokrętem . Bardziej skomplikowany układ załaczania to np. specjalny pilot i układ elektroniczny w srodku TV.

0
  • #7 25 Wrz 2011 21:21
    devgron
    Poziom 9  

Tak jest opłacane wszystko za odbiorniki.
    Co do tego ile to jest pieniędzy hmmm za 21 dni są to 43zł.
    Jeszcze nie widziałem kogoś ze swoim odbiornikiem, więc to automatycznie odpada ;-)
    Szukam jakiegoś naprawdę prostego rozwiązania no i koszty też są ważne.

0
  • #8 26 Wrz 2011 11:01
    wieswas
    Poziom 32  

Administrator takiego sanatorium się kompromituje.
    Następnym krokiem będą płatne windy i toalety.
    Jego "gościnność" zapewne na długo pozostanie w pamięci kuracjuszom.

0
  • #9 26 Wrz 2011 11:30
    robokop
    Moderator Samochody

A cóż w tym dziwnego? Praktyka stosowana już od dawna w szpitalach - żeby było śmieszniej to chyba nawet nie przez zarząd szpitala, a zewnętrzną firmę która wyposaża szpital w infrastrukturę TV i odpala mu "działkę" z zysków. TV podłączane przez timery z wrzutnikami.

0
  • #10 26 Wrz 2011 11:37
    devgron
    Poziom 9  

Nie przesadzajmy.
    Np. pacjent pełnopłatny ma to wszystko wliczone w cenę pobytu, hotelowy także.

0
  • #12 26 Wrz 2011 14:49
    devgron
    Poziom 9  

Myślę nad kontraktronem przy włączniku TV.

0