Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak kombinować z TP, żeby podłączyli mi neostradę

26 Wrz 2011 12:08 2412 12
  • Poziom 9  
    Witam, mam nadzieję, że nie popełniłem kolejnego błędu typu zła nazwa tematu bądź założyłem go w takim dziale, gdzie nie trzeba :)

Otóż mój problem polega na tym, iż w 2008 roku chciałem złożyć zamówienie na neostradę, ale mi odmówiono, ponieważ nie miałem pociągniętego kabla oraz to, że miałem telefon radiowy od 2001 roku. Teraz minęły 3 lata od ostatniego telefonu do błękitnej linii, posiadam internet radiowy już od 5 lat, muszę się przyznać, dużo gram w gry FPS, gdzie ping ma znaczenie, a z tym moim radiowym netem dostaję palpitacji serca i siwych włosów ;/ i zdecydowałem, że musi nastąpić tego kres i postanowiłem jeszcze raz złożyć ofertę, ale zanim to zrobię, chciałem się was drodzy forumowicze spytać, jak z nimi walczyć ?

Dziś jestem bardziej ogarnięty w tych sprawach, ale nie wiem jeszcze wielu rzeczy. Mianowicie w ich ofercie pojawiła się możliwość podłączenia neostrady bez telefonu wraz z podłączeniem linii telefonicznej, co na moje warunki było by dobrym rozwiązanie, bo nie chce telefonu, ale jest teraz problem polegający na tym, że na dzień dzisiejszy nie mam pociągniętego żadnego kabla pod mój dom, dwa - że DSLAM stoi do 300-350m licząc jeden zakręt, a na wprost mojego domu stoi słupek TP oddalony o jakieś mniej więcej 30m.

Co ja mogę w takim przypadku zrobić ?
  • Poziom 39  
    To zależy co jest po drodze między słupkiem a Twoim domem. Czy to jest kawał pola czy trasa szybkiego ruchu robi różnicę. U mnie kiedy TP wymieniała infrastrukturę podciągała przyłącze do każdego domu bezpłatnie. Przemyśl zmianę telefonu na TP chociaż na rok wtedy mają obowiązek na wniosek podłączyć linię a do samej Neostrady powiedzą, że nie muszą (bo nie jest to usługa powszechna) albo będą odciągać w nieskończoność.
  • Poziom 34  
    TP nie musi Ci zapewnić Neostrady (ADSL). Wynika to z faktu, że nie jest to tzw. usługa powszechna. Zatem nic nie zrobisz. Jednak dostęp do usługi powszechnej TP musi zapewnić. W ramach tej usługi rozumie się m.in. klasyczny analogowy telefon na linii przewodowej (PSTN). Na Twoim miejscu walczyłbym właśnie o PSTN. Problemem jest też to, że SRDA (taka bezprzewodowa emulacja linii PSTN) też jest rozumiany jako spełnienie usługi powszechnej.

Jeżeli dostaniesz już wymarzony kabel, to można już zawsze dołączyć jakiś, choćby wolny ADSL. Ponadto myślę, że można też położyć kabel na własny koszt, ale jeżeli będzie on poza Twoją działką, to będzie to zbyt skomplikowane.

P.S. Czas ping wcale nie musi być niski dla Neostrady. Zależy to od zbyt wielu czynników.
  • Poziom 9  
    Zapomniałem sprostować, że telefon radiowy został zdjęty w 2008 roku, wtedy, kiedy odmówiono mi podłączenia tego neo. A jeżeli chodzi o drogę do DSLAM, to ona wygląda tak, że mieszkam obok ruchliwej drogi i dzielona jest po obu stronach drogi przez chodnik, i patrząc od strony drogi asfaltowej leci ona kawałek (jakieś 20 metrów) potem jest zakręt w lewo, jest długa prosta (centrum miasta, koło 300-350m), jeszcze kawałek chodnika i wiedzie prosto do tegoż DSLAM-u, jeśli natomiast chodzi o słupek, to jeżeli wyjdę prosto z bramy i spojrzę w prawo, to słupek mam na wprost siebie, czyli leci on przez większość chodnika -> jest potem przejście na drugi chodnik przez jakieś 2-4 metry drogi i potem wzdłuż kolejnego chodnika stoi sobie słupek, jest jeszcze jedna opcja, że istnieje jeszcze jeden słupek w zasięgu mojego domu i wiedzie on całą drogą przez chodnik, tyle że jest on jakieś około 100m dalej ode mnie.
  • Poziom 23  
    maciej_333 napisał:
    P.S. Czas ping wcale nie musi być niski dla Neostrady. Zależy to od zbyt wielu czynników.

Doradzałbym branie opcji 1, co najwyżej 2 Mb... przy 6 niemal na pewno ustawią przeplot, co wiąże się ze zwiększeniem pingu do bramy z około 16-18 (dla neo) do nawet 60-80...
  • Poziom 27  
    kenjisan napisał:
    Zapomniałem sprostować, że telefon radiowy został zdjęty w 2008 roku, wtedy, kiedy odmówiono mi podłączenia tego neo. A jeżeli chodzi o drogę do DSLAM, to ona wygląda tak, że mieszkam obok ruchliwej drogi i dzielona jest po obu stronach drogi przez chodnik, i patrząc od strony drogi asfaltowej leci ona kawałek (jakieś 20 metrów) potem jest zakręt w lewo, jest długa prosta (centrum miasta, koło 300-350m), jeszcze kawałek chodnika i wiedzie prosto do tegoż DSLAM-u, jeśli natomiast chodzi o słupek, to jeżeli wyjdę prosto z bramy i spojrzę w prawo, to słupek mam na wprost siebie, czyli leci on przez większość chodnika -> jest potem przejście na drugi chodnik przez jakieś 2-4 metry drogi i potem wzdłuż kolejnego chodnika stoi sobie słupek, jest jeszcze jedna opcja, że istnieje jeszcze jeden słupek w zasięgu mojego domu i wiedzie on całą drogą przez chodnik, tyle że jest on jakieś około 100m dalej ode mnie.
    Chyba cie zmartwie nikt ci tego nie zrobi, przyjedzie firma partnerska policzy ile metrów do kopania i zlecenie będzie zakończone brakiem możliwości technicznych z opisem prac do wykonania.
  • Poziom 9  
    No ok, ale skoro mam tak (wg.mnie) małą odległość od głównej skrzynki czy nawet od słupka (mniej niż 100m), to przecież mógłbym tak jak maciej napisał zamówić usługę powszechną, czyli telefon na linii analogowej tylko teraz pytanie, czy zamiast podpięcia telefonu po linii nie zaproponują mi znów telefonu drogą radiową, a tego przecież nie chce, bo zależy mi na internecie od TP, to co wtedy? Z tego, co szukałem w osobnych tematach ludzie najpierw musieli podpinać telefony, żeby potem mieć neo, więc chyba trzeba będzie tak spróbować zrobić...

A co do słupka, znów zapomniałem (ach, ta skleroza...;/) napisać, że kabel mógłby iść przez moją działkę i przez kolejną, której właścicielem jest jakaś baba, ale ta działka tylko zarasta krzakami i drzewami, więc mógłby być z tego użytek, a z tego co o tej babie wiem to to, że tanio skóry by nie sprzedała ;/
  • Poziom 34  
    Pomysł z telefonem PSTN i potem kombinacja z ADSL to właśnie to, co proponowałem. Sęk w tym, że mogą Ci ponownie zaproponować SRDA. To realizuje usługę powszechną. Ponadto na SRDA modem telefoniczny i FAX też działają (to jako ciekawostka). Jeżeli odmówią Ci usługi PSTN, to TP jako usługodawca powszechny jest zobowiązany płacić Ci co miesiąc te parę zł... Z tego co wiem często wolą płacić, niż kłaść kabel. Ponadto niejednokrotnie zaraz po położeniu kabla na koszt TP abonenci rezygnują z umowy i przechodzą np. do Netii. Właśnie m.in. z tego powodu TP niechętnie kładzie kable w sieci dostępowej. Położenie kabla na obcej działce jest w zasadzie nierealne, bo taki grunt właściwie traci całkowicie swoją wartość.
  • Poziom 9  
    Aha, no dobra, a jeżeli powiedziałbym przy proponowaniu telefonu radiowego, że nie chce go, ponieważ mam zakłócenia takiego kalibru, że słyszę rozmowy innych ludzi bądź nawet niektóre stacje radiowe, bo miałem takie przypadki, że coś takiego się działo... To czy wtedy może coś ruszyć czy po prostu mogą poprzestać na projektach ?
  • Poziom 34  
    kenjisan napisał:
    Aha, no dobra, a jeżeli powiedziałbym przy proponowaniu telefonu radiowego, że nie chce go, ponieważ mam zakłócenia takiego kalibru, że słyszę rozmowy innych ludzi bądź nawet niektóre stacje radiowe, bo miałem takie przypadki, że coś takiego się działo... To czy wtedy może coś ruszyć czy po prostu mogą poprzestać na projektach ?

Jeżeli faktycznie były jakieś zakłócenia w SRDA to można to wykorzystać. Jednak kabla raczej i tak Ci nie położą. Nie mają w tym zwyczajnie wielkiego interesu. Pewnie skończy się na tym, że po ekspertyzie odmówią. To zobliguje ich do płacenia.
  • Poziom 27  
    Obecny dostęp radiowy w TP to G4F w technologi GSM ,SRDA i NMT nie są już instalowane jako nowe instalacje POTS.TP zaproponuje ci taki dostęp do telefonu jeśli odmówisz nie będziesz miał prawa do rekompesaty.Na położenie kabla potrzebny jest projekt i uzgodnienia i chęć w zainwestowanie w budowe przyłącza.Obecnie TP jest skłonna inwestować tylko w duże firmy.Znam osobe która buduje firme jest ok 100 m od głównego kabla i TP już dwa razy odmówiła budowy przyłącza.TP nawet nie chce inwestować w swoje stare kable ,na moim terenie pewna miejscowość jest zasilana po części 2 km odcinkiem kabla z 1939 roku !!! a TP ani myśli go wymienić .Tak jak pisałem powyżej TP ci tego nie zrobi ale życze ci powodzenia.
  • Poziom 9  
    No właśnie i w tym jest problem, fakt zakłócenia mógłbym wykorzystać, ale jeżeli im się nie zachce, to będzie lipa jednym słowem a ich pieniędzy nie chce bo ja chce mieć internet z neo... Ale pamiętam, że sąsiadka też miała radiowy i miała te problemy z tymi zakłóceniami i żądała, żeby jej założyli kabel i o dziwo to zrobili, więc to ma coś na rzeczy, chyba dobrze myślę ?
  • Poziom 35  
    Cytat:
    Ale pamiętam, że sąsiadka też miała radiowy i miała te problemy z tymi zakłóceniami i żądała, żeby jej założyli kabel i o dziwo to zrobili, więc to ma coś na rzeczy, chyba dobrze myślę ?

I ty nas pytasz co zrobić? Spytaj sąsiadki kto jej zakopał ten kabel. Takie tematy są zawsze rozwiązywane lokalnie. Może też brakować dla ciebie wolnych par w kablu rozdzielczym; może są zwielokrotnienia a sąsiadka ma tylko telefon bez ADSL-a, oprócz samych kosztów może być dużo więcej przeszkód.