Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1.9D - błędne obliczenia komutera pokładowego

26 Wrz 2011 12:47 2521 2
  • Poziom 2  
    Witam. Od ponad roku borykam się z problem jakim jest błędne wskazania poziomu paliwa. Samochód to Peugeot 206 1.9D 2002r. Czyli instalacja MUX-owa z kalkulatorem wtrysku. Problem powstał pewnego dnia gdy brakło mi paliwa a wskaźnik pokazywał jeszcze 1/4 baku. Auto odwiedziło 2-3 elektromechaników i żaden nie może dojść w czym tkwi problem. Ja mając już dość mechaników zacząłem sam szukać przyczyny i doszedłem do tego że:
    -Pływak w baku jest sprawny i się nie zawiesza,
    -po podpięciu programu diagnostycznego widać różnice to znaczy widać dwie różne wartości (np. poziom paliwa zmierzony w baku:18l, poziom paliwa wskazywany 28l),
    -po podłączeniu wyświetlacza z funkcjami wyświetlania informacji z komputera pokładowego odczytałem że na dystansie 7500km średnie spalanie wynosiło 3,6l (przy czym rzeczywiście pali mi około 6,5l/100hm) a chwilowe spalanie przy 130km/h wynosiło 6l, a przy 60-70km/h - około2500obr./min. 2,8l/100km.
    Gdzieś tkwi problem, że oblicza błędnie spalanie i przez to źle wskazuje również wskaźnik. Nie wiem jakie parametry sczytuje kalkulator do wyliczenia spalania. Wiem że silnik ten posiada 1 wtryskiwacz z czujnikiem "przepływu" paliwa ale nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie on działa.
    Bardzo prosiłbym o jakaś fachową pomoc.
    Pozdrawiam Damian
  • Poziom 2  
    podbijam do góry :)
  • Poziom 13  
    W PP czasami jest możliwość zmiany pojemności baku. Sprawdź czy ta opcja nie została zmieniona.