Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny dźwięk w wyjściu słuchawkowym Asus eeepc 1001Ha

26 Wrz 2011 13:08 983 2
  • Poziom 8  
    Witam!
    Proszę o pomoc. Od jakiegoś tygodnia wyjście słuchawkowe nie działa jak powinno a mianowicie, gdy netbooka mam podpiętego pod wieżę lub słuchawki to dźwięk stereo brzmi jakby kanały się odejmowały i słychać tylko różnicę między nimi i lekkie buczenie jak przy dotykaniu palcem kanału w jacku tylko, że ciszej. Gdy przesunę suwak balansu w którąś stronę(obojętnie w którą brzmi tak samo) dźwięk wraca, ale dwa kanały w jednym no i to lekkie buczenie zostaje. W komputerze wbudowane głośniki są stereo i jest wszystko ok. Myślałem, że to może coś z software, ale odpaliłem Linux'a live i tam jest tak samo. Nie grzebałem w sofcie przed usterką. Mechanicznie raczej też nic nie powinno być chyba, że pod moją nieobecność w domu, ale wątpię.

Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Wygląda na naderwane złącze słuchawkowe, tak jakby zabrakło wspólnego przewodu masy. Spróbuj delikatnie poruszać wtyczką i jeśli na chwile wraca właściwy dźwięk lub trzeszczy, to ktoś musi rozebrać i przylutować.

Pozdr!
  • Poziom 8  
    Niestety ruszałem wtyczką i nic. Otworzyłem komputer, sprawdziłem luty na płycie i nic - są ok. Sprawdziłem sygnał bezpośrednio na lutach i jest to samo :(