Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ch這dna C.W.U. w termet GCO-DP-14-00 sterownik TSTR A2I1 ( wiedza i schemat)

EkoGrzew 26 Sep 2011 16:14 3092 5
Tespol
    EkoGrzew
    Level 19  
    witam szanownych serwisant闚
    mam problem z CWU powy窺zego kot豉. dotyczy przep造wu wody i szybko軼i w doprowadzeniu do temp zadanej c.w.u.
    zadana temp 50 st nie jest osi庵ana/ przep造w wody to 5 l/min
    kocio startuje prawid這wo z temp cwu 25st. osi庵a temp 41-42 st (na czujniku, wy鈍ietlacz) dopiero po ok 40 sek i si wy瞠j nie podnosi.
    oczyszczony hydraulicznie udro積iony.
    przypuszczam ze problem tkwi w mo磧iwo軼i ustawienia mocy palnika i regulacji temp wody na sterowniku.
    niestety nie posiadam schematu w/w sterownika (producent TESTER 安iebodzice) wewn徠rz znajduje si kilka potencjometr闚 kt鏎e nale瘸這by ustawi, niestety po 軼ie磬ach na ta chwile nie jestem w stanie doj嗆- nie chce rozkr璚a p造tki.
    je郵i si kto z was orientuje i zgadza z moja teoria prosz o pomoc w ustaleniu kt鏎y potencjometr nale篡 przestawi (min/max)
    s widoczne cztery. pierwszy najbli瞠j transformatora od lewej ozn na p造tce P4 (du篡) nast瘼nie trzy kolo siebie.(ma造 du篡 ma造) sadze ze to kt鏎y z nich.
    prosz o pomoc/ ewent schemat.
    pozdrawiam
    Rados豉w

dwa du瞠 potencjometry s bezpo鈔ednio od pokr皻e ustaw zakresu temperatur widoczne od zewn徠rz. pozostaj jedynie dwa ma貫. ustawione fabrycznie na medium (w osi na 12)
    co nimi ustawiamy?

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

c.d.
    to jest dla mnie niepoj皻e....
    palnik pali pe軟a moc, wszystkie odczyty w normie, a wymiennik ch這dny; cwu osi庵a temp trzydzie軼i kilka stopni....
    nie mog si tu nigdzie dopatrze zaw. trojdrog. bo mo瞠 jest gdzie zmieszanie niew豉軼iwe....
    przy odkr璚aniu kranu cwu zbyt duza zw這ka czasowa dla elektrody joniz.(4-5 sek)

Dodano po 52 [minuty]:

pomiary przep造wu cwu i temp max na wyj軼iu i ustaw potencjom na 60 st C
    5,5 l/min - 48 st C / pocz徠kowa 22stC
    10,5 l/min -32 st C / pocz徠kowa 22st C

wg instrukcji zakres temp przy 5,5 l/ min powinien mie軼i sie w przedziale 35stC - 60
    przy 10,5 l/ min 35- 50

pomiary wykona貫m przy wy pompie aby woda tylko bezpo鈔ednio bez pomieszania schodzi豉.

co jest nie tak?

DO ADMIN
    poprawi貫m. aczkolwiek nie pope軟iam b喚d闚 ortograficznych tak瞠 m鏬豚y by bardziej wyrozumia造...:)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemy郵e. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj si
  • Tespol
  • Tespol
  • Helpful post
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    radoslav1 wrote:
    jak nie mo瞠cie w tej kwestii pom鏂 , to poprosz mo瞠 o kontakt z kim kompetentnym z termetu bezpo鈔ednio. zna kto kogo takiego?

Oto kto kompetentny:
    serwo66
    Level 25  
    Raz w 篡ciu mia貫m styczno嗆 z tym kot貫m, oczywi軼ie pracowa w豉軼iwie w swoich parametrach, ale szczerze m闚i帷 nadaje si tylko do biur itp. tylko do mycia r彗 i szklanek. Do domu nie sprawdzi si i nic tam nie ulepszysz.
    EkoGrzew
    Level 19  
    mirzzo; dzi瘯uj troch mam rozja郾ione
    serwo 66; zgadzam si z tob. chocia to podyktowane jest raczej moc i wydajno軼i kot豉.
    pozdrawiam
    radek

A kolega zosta zwolniony z obowi您ku stosowania si do regulaminu???
    Prosz zapozna si z nim i stosowa przy pisaniu post闚.
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpis闚 naruszaj帷ych zasady pisowni j瞛yka polskiego, niedba造ch i niezrozumia造ch.
    mod.serwisant73

cho**ra admin:) ju poprawi貫m. co ty taki ma這stkowy jeste...?:)
    EkoGrzew
    Level 19  
    do rozwi您ania tego problemu przyczynia si tak瞠 temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1229740.html

i w豉郾ie w zwi您ku z tym i udra積iam wymiennik tego kot豉 (nagrzewnice) mam bardzo wa積e pytanie techniczne.
    nagrzewnica kot豉 dwufunkcyjnego posiada 4 otwory. 2 dla obiegu pompy C.O. i 2 dla C.W.U.
    moje pytanie brzmi:
    czy wt豉czaj帷 wod w jeden otw鏎 tej nagrzewnicy powinna ona wyp造wa przez pozosta貫 trzy czy tylko przez przez otw鏎 danego obiegu???:)

PROBLEM ROZWI╴ANY