Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłowniki Nice Wingo - same się otwierają.

26 Wrz 2011 16:27 3056 5
  • Poziom 21  
    Witam.
    Nie mogę znaleźć podobnego tematu, może szukam pod złymi hasłami. Otóż mam problem z siłownikami Nice Wingo. Polega on na tym że brama się sama otwiera. Nie chodzi tu o otwieranie z pilota lecz ręką. Pomimo iż te klapki są opuszczone czyli otwieranie ręczne jest zablokowane to bramę można swobodnie ręką otworzyć bez żadnych trudności. Tylko słychać w siłownikach podczas otwierania ręką takie pykanie. Oczywiście wiem że muszę to rozebrać ale chcę najpierw zapytać co mogło się zepsuć, na co mam zwrócić uwagę.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Obejrzyj dokładnie czy na masz problemu na ślimaku.Często uszkodzeniu ulega tuleja posuwająca się na ślimaku(uchwyt do bramy) . Jak zaczniesz otwierać ręcznie bramę i ślimak nie będzie się obracał to znaczy że jest uszkodzona tuleja na ślimaku.Wymiana jest prosta.
  • Poziom 21  
    Dziękuję za odpowiedź. Jutro sprawdzę ponieważ nie ma mnie teraz na budowie tylko jestem w domu. Generalnie to Ci powiem że kiedyś jak się bramę otwierało ręką po zwolnieniu blokady to stawiała ona mały opór, trzeba było co jakiś czas tak nią "bujać" trochę w przód trochę w tył a w tej chwili zero oporu, bramę można pchnąć jednym palcem i się otwiera tak jakby w ogóle siłownika nie miała.

Ps. A gdyby się okazało że to jednak nie ten ślimak to gdzie jeszcze można szukać przyczyny? Pytam ponieważ to pykanie dochodzi tu gdzieś z okolic tej klapki do zwalniania blokady.
  • Poziom 24  
    Jeżeli okaże się że to nie tuleja to pozostaje ci dostać się do mechanizmu awaryjnego rozłączenia . Tak czy siak musisz rozkręcić cały siłownik i posprawdzać ruchome elementy mechaniczne . Równie dobrze mógł dostać ci się piasek do trzpienia awaryjnego odłączenia(pod klapką) co doprowadziło do jego zatarcia.Trzeba to wszystko oczyścić i wymienić przy okazji małą gumową uszczelkę na trzpieniu.
  • Poziom 21  
    Tak też jutro zrobię. Dziękuję. Poinformuję jutro co się stało. Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Problem rozwiązany. Dla potomnych, jakby ktoś miał podobną przygodę to trzeba zdjąć obudowę silnika siłownika, odkręcić tą blokadę do awaryjnego otwierania, przykręcona jest na dwie śrubki, wyjąć ten "sworzeń" no i zwyczajnie go oczyścić i przesmarować. Naleciało tam brudu, nie było smarowania i zwyczajnie po wciśnięciu już nie odbił. Przy okazji jak się ma już to rozebrane warto nasmarować te koła zębate w środku bo u mnie po paru latach było już tam praktycznie sucho.