Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zły zasięg wifi. Jaką antenę do komputera kupić?

star158 26 Wrz 2011 18:07 2873 2
  • #1 26 Wrz 2011 18:07
    star158
    Poziom 12  

Witam, potrzebuję zwiększyć moc sygnału wi-fi. Więc tak, między moim domem a garażem jest odległość ok. 230m. Router który stoi w domu nie ma możliwości wymiany antenki. Zasięg wi-fi w garażu to tylko 1 kreska na 5(sprawdzane na laptopie Acer Extensa 5220) przez co praktycznie nie mam możliwości przeglądania tam sieci. Zaznaczam że nie mogę przestawić ani zmienić routera. Stąd moje pytanie: Czy dało by się kupić taki zestaw aby poprawić ten sygnał?
    Myślałem o antenie z kartą na usb np.
    1.SCORPIO ACTIV 2,4 GHz
    2.Dookólna Antena aktywna 14dbi 5m USB ta niestety trochę droga.
    Czy może lepiej kupić kartę i antenę oddzielnie? Gdzieś czytałem że w tym rozwiązaniu są duże straty na kablu antenowym. Antena w obu przypadkach stała by zapewne na zewnątrz garażu. A może macie jakieś inne pomysły na rozwiązanie tego problemu? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

0 2
  • #2 26 Wrz 2011 18:53
    netotron
    Poziom 26  

Witam
    Repeater z gniazdem na "poważniejszą" antene
    pozdrawiam

0
  • #3 26 Wrz 2011 19:50
    star158
    Poziom 12  

Czyli mogło by być coś takiego i do tego jakąś antenę np. taką lub taką? Uważacie że to najlepsze rozwiązanie w tym przypadku? Moje propozycje mogły by się nie spisać? Oczywiście nie przeszkadza mi to że musiał bym mieć podpięty kabel usb do lapka. A co myślicie o tych na usb(antena z wbudowaną kartą)? i jeszcze jedno pytanko: jaka jest różnica między antenami 2,4GHz a 5GHz? Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

0