Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LSI41 - miga druga dioda od prawej, nie spuszcza wody

Stuart 26 Wrz 2011 20:03 1430 4
  • #1 26 Wrz 2011 20:03
    Stuart
    Poziom 12  

Witam,
    Ciąg dalszy przygód z moją Ariston LSI41. Tym razem zmywarka zatrzymuje się niedługo po rozpoczęciu programu, cichutko buczy, a pompa spustowa nie działa, woda stoi. Miga druga dioda od prawej.

Czy to również może być przyczyna programatora i np. uszkodzonego kondensatora MKP czy pompa.

pozdrawiam,
    Krzysiek

0 4
  • #2 03 Paź 2011 20:13
    Stuart
    Poziom 12  

Witam,

Podłączyłem pompę spustową na krótko - działa (wirnik się kreci). Uruchomiłem program testowy krótki - po włączeniu pompy spustowej słychać buczenie ale nie następuje spust wody. Jak zassałem ustami przez wąż spustowy to woda schodzi ze zmywarki. Sprawdzałem sterownik (kondensatory) - są OK, wygląda że ją załącza.

:(

0
  • #3 03 Paź 2011 20:21
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Stuart napisał:
    po włączeniu pompy spustowej słychać buczenie

Po prostu ją wymień.

0
  • #4 03 Paź 2011 20:54
    Stuart
    Poziom 12  

Ale ja wyjąłem (pompę - część z silnikiem i wirnikiem) podłączyłem do prądu i wirnik się kręci. Wymienić pompę??

0
  • #5 08 Paź 2011 17:33
    Stuart
    Poziom 12  

Witam,

Wymieniłem pompę - po problemie.

Co dziwne wirnik pompy po wyjęciu i podłączeniu się normalnie kręcił. Dopiero inspekcja kielicha, węża odpływowego i test z podłączoną pompą na krótko w zmywarce z wodą wykazał, że jednak nie pompuje. Czytałem, że jest to częste uszkodzenie pompy odpływowej "ze starości" - albo po podłączeniu wirnik wpada w oscylacje ale nie startuje albo się kręci na sucho (pompa wyjęta) ale zalany jednak nie startuje - pompa tylko buczy.

Pozdrawiam,
    Stuart

0