Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu?

keseszel 26 Sep 2011 21:50 11864 8
 • #1
  keseszel
  Level 26  
  Witam.
  Astra F, 93 r. Od pewnego czasu wyłącza mi się nawiew w trakcie jazdy. Czasem wystarczy uderzyć w deskę i ruszy, ale teraz pomaga to coraz rzadziej, a takie ekstrim jednak drażni. Wymontowałem filtr kabinowy( do wymiany ), od strony silnika auta wyjąłem mocowanie filtra ( było ciężko, ale po dłuższym czasie się udało ). Odkręciłem dwie śruby mocujące silniczek i chciałem tą samą drogą wyciągnąć go, ale nie przejdzie, mogę uszkodzić łopatki tłoczące powietrze. Czyli nie tędy droga. Od strony kabiny zdemontowałem schowek, kanały idące w okolicach schowka, plastiki środkowe przy hamulcu ręcznym i dźwigni zmiany biegów i zabrakło mi pomysłu. Wychodzi mi, że muszę pół auta rozebrać by dojść do silniczka. Są tutoriale, ale dotyczą chyba Astry G, bo silniczek rzekomo jest za schowkiem od pasażera. Jakiś pomysł ?
 • #2
  m.jarek1
  Level 18  
  Witam.Silnik wychodzi przez otwór filtra.
 • Helpful post
  #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  keseszel
  Level 26  
  Silnik może i wyjdzie od strony filtra, ale po zdjęciu łopatek. Zdjęcie ramion wycieraczek i plastikowego podszybia raczej nie pomoże. Przyglądałem się podszybiu i wydaje mi się, że pastik jest tylko nakładką. Na pewno dziś sprawdzę i dam znać.
 • Helpful post
  #5
  viper555
  Level 39  
  Nie kszań musisz wszystko rozebrać podszybie ,wyjąć silnik wycieraczek, zdemontować obudowę filtra górną część obudowy dmuchawy odpinasz zatrzaski i wychodzi w całości.P

  Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu? Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu? Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu?
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  ociz
  Moderator of Cars
  To na zdjęciach to akurat nie z Astry a raczej z Kadetta.
 • #8
  viper555
  Level 39  
  Nie ma znaczenia demontaż taki sam.P
 • #9
  keseszel
  Level 26  
  Zwracam honor ;) Demontowałem w kiepskich warunkach oświetleniowych, do tego dopytywałem sie mechaników w pracy i podpowiedzieli mi, że muszę podobno rozmontować sporo ...tapicerki... W dzień okazało się, że faktycznie wystarczy odkręcić plastik jak podawał Motronic :D. Silnik wymontowany, dziękuję za pomoc. A i moja krótka uwaga ... internet z Play 4G RZĄDZI - przesył na poziomie 95B/s - polecam, to kształtuje charakter bardziej niż joga...