Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

42LG3000 po wymianie 36 kondensatorów w matrycy.

26 Wrz 2011 23:48 8291 16
  • Poziom 32  
    Witam trochę się napracowałem, żeby to rozłożyć wymienić wszystkie kondki przy świetlówkach i wydaje mi się poprawnie złożyć i problem. Głos mam O.K. w każdym przypadku. Obraz po antenie jakby zatrzymywał się w połowie klatki i pojawiają się czarne pasy (wyświetla tylko fragmenty). Obraz jak i OSD są jakby była wyświetlana co druga linia. Przy tym telewizor jest wyraźnie spowolniony funkcje pojawiają się z opóźnieniem. Na AV i HDMI jest obraz ale dalej co druga linia i nie obserwuje się opóźnienia. Sporadycznie na AV zamraża i robi mleko (jak ugniatam góre z prawej strony matrycy- jak dotknę lewa stronę ustępuje). Co ciekawe przy sygnale z HDMI tego nie robi nawet przy macaniu/ugniataniu góry matrycy. Natomiast cały czas wyświetlana jest co druga linia i lekkie drżenie tych linii. Teraz zauważyłem, że puszczając drugi telewizor obok z zupełnie niezależnego sygnału AV widzę cień tych linii na tym drugim. LG jest podpięty przez trafo separujące do sieci sygnał dostaje po HDMI z tunera sat. Drugi TV podpięty jest po Cinch z drugim tunerem sat. Jak z tunera HD wyjmę antenę sat to obraz po HDMI ulega zamrożeniu ale te linie zostają. Znikają natomiast cienie tych linii z tego drugiego. Tak jakby po masie to zakłócenie jakoś się przenosiły. Sugerowałoby to jednak na zasilacz, bo już się bałem że uszkodziłem matrycę (na co wskazuje to macanie góry matrycy powodujące mleko ...), ale może jednak nie... Pozdrawiam

Obrazek wyżej po AV niżej po antenie. Po HDMI ciut lepiej niż po AV.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Darek.S napisał:
    ma to jak gdyby związek z macaniem góry matrycy.

A od "dołu" :| też "macałeś". Jaja sobie robisz.
  • Poziom 40  
    Kolega naprawiając tv zrobił z niego przypadkowo telegraf iskrowy.
  • Poziom 30  
    Sklepy z podzespołami kochają elektrodę:) Sprzedaż elektrolitów rośnie w cudownym tempie:) Uwalony panel ale elektrolity wymienione:)
  • Poziom 32  
    Żadnych jaj sobie nie robię. Napisałem macanie mogłem dotykanie. Wiemy o co chodzi.Skoro koledzy tacy wrażliwi na przyszłość poprawie słownictwo. Zdaje sobie sprawę , że to może być panel a napisałem dlatego , że inaczej zachowuje się po antenie a nieco inaczej po AV i miałem nadzieje, ze to może jednak co innego niż uszkodzona (mechanicznie matryca. A póki co elektrolitów nie wymieniałem, te 36 kondensatorów to 15pF/6kV których jest po 18sztuk po obu stronach matrycy i kilka było zwęglonych a wszystkie wygrzane więc kolega "zorbek" złośliwość by sobie darował. Matryce mogłem uszkodzić sam przy demontażu/montazu bo to delikatne i ryzyko zawsze istnieje.
  • Poziom 13  
    Witam

Bo zdjęciach widać, że to raczej będą uszkodzone Gate D-IC czyli te boczne taśy flex przyklejone do szkła
  • Poziom 32  
    Tych taśm o ile kojarzę to nawet nie dotykałem ale nie wykluczone, ze przy wkładaniu matrycy do obudowy gdzieś się podwinęły, czego nie zauważyłem i je naderwało. No cóż jeśli tak się stało to będę się rozglądał za nowa matrycą. Ale to może już być nieopłacalne o ile w ogóle osiągalne...Mogło też tak się zdarzyć, że z któregoś lutu sieje łukiem do obudowy. Kondensatory które dostałem są większe i przy lutowaniu było ciasno... Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Reanimacja matryc AuO nie ma sensu. Stracisz kupe czasu i pieniedziy wymieniajac kondensatory HV za miesiac padnie bonding. Matryce w tym modelu sa jednymi z najbardziej awaryjnych to samo w serii LG5000.

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Zdaje sobie sprawę z jednorazowości obecnej produkcji niemniej jednak z czegoś trzeba żyć.
    Dobrze, ze mam także inne zajęcia, które rekompensują takie straty. czasami jednak udaje sie coś zrobić, więc nie można zakładać z góry , że sie nie da... A w tym konkretnym przypadku zawalić mogłem po prostu ja i na przyszłość będę ostrożniejszy. Juto jeszcze raz to rozbiorę i okaże sie co poszło nie tak

Ano ukruszony rożek matrycy a są tam ścieżki do właśnie tych bocznych driverów.
    Pytanie czy ma ktoś do zaoferowania T420XW01 T.C.
  • Poziom 40  
    Zamiast tej jak piszą awaryjnej chińskiej AUO montowanej do tańszej wersji tv można włożć bez przeróbek np. LC420W02 LG/Philips i inne np Samsunga, CMO o rozdzielczości 1366X768. Jedyny problem to znalezienie sprzedawcy za cenę do zaakceptowania. Przy okazji tego postu wiemy jak ryzykowne jest dobieranie się do podświetlenia w dużych matrycach.
  • Poziom 33  
    Te AUO są bardzo delikatne i przed wymianą tych kondensatorów przy podnoszeniu szkła najlepiej posłużyć się czymś np. kartą kredytową, bo jakiekolwiek uchwycenie dłonią panela kończy się zwykle pęknieciem szkła w rogu matrycy i to kolega pewnie zrobił przez przypadek. Podobnie jest przy zakładaniu ramy, szkło musi być usytuowane z milimetrowa dokładnoscią, bo po założeniu matrycy i odpaleniu Tv okazuje się, że jakiś kawałek szkła odpadł przy skrecaniu i zaciskaniu ramki i stad powstają te linie.
  • Poziom 40  
    Ja podam swój prosty i bezpieczny sposób na wymontowywanie szkła. Szkło przyklejamy taśmą wookół tej metalowej ramki aby precyzyjnie się trzymała na swoim miejscu. Odkręcamy śrubki, matrycę odwracamy, zostaje wymontowana z ramką. Wkładanie z ramką jest proste i bezpieczne.
  • Poziom 40  
    Dobra rada, zastosuję. Ciekawe czemu proste i użyteczne pomysły nie przychodzą łatwo?
  • Poziom 32  
    satgal napisał:
    Ja podam swój prosty i bezpieczny sposób na wymontowywanie szkła. Szkło przyklejamy taśmą wokół tej metalowej ramki aby precyzyjnie się trzymała na swoim miejscu. Odkręcamy śrubki, matrycę odwracamy, zostaje wymontowana z ramką. Wkładanie z ramką jest proste i bezpieczne.

I tak i nie. W moim przypadku plastikowa ramka po skręceniu przestała być prostokątem a stała sie czworobokiem zbliżonym do prostokąta. Szyba ładnie na tym siadła, nie zauważyłem tylko, że wypustek rogu ramki długości 5mm. szerokości 0,5mm i takiejż wysokości (swego rodzaju marker/ogranicznik) , który miał być na zewnątrz szyby wylądował na jej krawędzi. Teraz już nie wiem czy tak sie stało już po położeniu szyby (bardziej prawdopodobne), czy przesunęła sie ona po załozeniu metalowej ramki. Fakt faktem, ze przy dokręcaniu ten wypustek spowodował ukruszenie rogu matrycy. Gdybym ten wypustek zeszlifował cała operacja zakończyłaby sie sukcesem. ma ofertę jakiejś matrycy Sharpa. Wcześniej spróbuje skrosowania kynarem tych oberwanych ścieżek z górnego flexa na boczny. Szanse małe bo poszło ich 5 albo 6 i nawet pod lupa ciężko rozeznać w które miejsce idą. jedna na pewno zlokalizowałem omomierzem (jakoś udało mi się wycelować końcówka pomiarowa w skrajna grafitowa ścieżkę). Niestety jest ich więcej.
  • Poziom 40  
    Typowo uszkadza się jeden róg szyby gdy celujemy, bo przy dużych matrycach nie ogarniemy wzrokiem na raz obu. Szyba trochę waży, róg kruchy a mój wzrok z racji wieku już kiepski. Są przypadki że szyby nie uda się już wyjąć bo temperatura roztopiła plastyk zklejając go ze szkłem.