Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz warsztatowy 0-43V 5A

Tomtech29 27 Wrz 2011 00:09 4209 4
  • Zasilacz warsztatowy 0-43V 5A

Witam.

Przedstawiam projekt, Zasilacza który postanowiłem zmontować na własne ryzyko.
    Zasilacz jest moją pierwszą konstrukcją i posiada wiele wad!

Jedną z nich jest: Zestaw (gotowców) kit,oraz kombinatorskie zastosowanie dwóch identycznych zasilaczy impulsowych do laptopa,marki "dell"
    Mam nadzieje że znajdzie ktoś chwilkę czasu oraz chęć w rozwiązaniu problemu z tym "obiektem"!
    krótki opis:
    @ 2 X zasilacz Dell 19V Dc 6.7A moc 130 Wat.
    @ 1 X multimetr do pomiaru prądu i napięcia
    @ 1 X zasilacz z małym trafkiem 12V 350mA do zasilania wyświetlacza LCD, oraz Generatora, wyłącznik termiczny(termistor) z przekaźnikiem. (wyłancza zródło napięcia sieć 230V) po przekroczeniu 61oC w wewnątrz zasilacza temperatury tranzystora mocy.
    @ 1X płytkę z stabilizatorem,regulcją napięcia od 15 V 5A do 24V przełącznik skokowy, Usb port 5V 1.8A ,wentylator mały+Fan Pc do sterowania zasilaczem nr.1 (dell) wyjście przystosowane pod uniwersalną wtyczkę.
    @ 1X LM7805 - LM 7812 1A.
    @ 3 X tranzystor 2N3055 itd.

Sorry opis! panelu front jest wstępnie planowany ,Jeszcze nie wiem jak wykonać?
    mam tez problem z podłączeniem amperomierza do ogranicznika prądu w gałęzi napięcia ujemnego.
    W taki sposób aby wyświetlał stan,ograniczenia prądu - potenciometr (current)!

Dorzucam zdięcia schematu i bebechów!

Zasilacz warsztatowy 0-43V 5A Zasilacz warsztatowy 0-43V 5A Zasilacz warsztatowy 0-43V 5A Zasilacz warsztatowy 0-43V 5A Zasilacz warsztatowy 0-43V 5A Zasilacz warsztatowy 0-43V 5A Zasilacz warsztatowy 0-43V 5A Zasilacz warsztatowy 0-43V 5A

O nie mogę filmiku tu władować 32Mb
    Pozdro.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #2 27 Wrz 2011 06:52
    Józef18
    Poziom 32  

Witam

Projekt dosyć fajny.
    Ale mam pytanie na jakiej zasadzie działa przycisk reset ? Czy nie spowoduje zwarcia na końcówkach ? I ogólne pytanie do czego ma służyć ?

Co do filmiku to możesz wrzucić na youtube.

Pozdrawiam
    Józef

• #3 27 Wrz 2011 21:37
    Kaczorowski
    Poziom 8  

Wow. Robi wrażenie.Panel naprawdę ładnie ci wyszedł. Jeszcze tylko opisy :). Można wiedzieć ile Cię kosztował ten zasilacz?

• #4 27 Wrz 2011 22:44
    628467
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 28 Wrz 2011 02:49
    Tomtech29
    Poziom 9  

Witam.

co do "resetu" przyznam że nie jestem ekspertem który otwiera tranzystor? (nie będe tworzył) osoby które się znają na rzeczy. Proszę o kilka słów w tym temacie,Myślę że przectawiony układ nie będzie problemowy?
    Zasilacz w języku:(Pismo Arabskie) kropek,kresek,wężyków.Skąd to przyszło ? nie kojarzę. A co do tranzystora mocy 2N3055,Jak na razie nic a nic nie poszło z dymem ,tyle że jeden mocno się grzał-podłączyłem dodatkowo dwa rówolegle na emiterach pozakładałem rezystory 0.45 Ohm 10W. Q1 jest sterowany przez Q2 BD 140 na zdięciu jest tylko 1 X 2n3055 bez rezystora,sorry zdięcie gdy testowałem.
    Przepraszam za moją pisownie moje posty aż kują w oczy proszę jednak czytać z przymrużonym okiem! będe się starał opisać na tyle,na ile to możliwe.

Część podzespołów w tym zasilaczu pochodzi z uszkodzonych (orginalnych zasilaczy do laptopa) Tu: wycena będzie trudna oraz zbieranina z całebo świata drobnicy ,Ceny w Euro! i tp.

Nigdy nie wiem co odpowiedzieć na pytanie : ( nie dla szpanu!) chciałbym aby się sprzydał i był pod ręką wkrótce opiszę zakres generatora i wkleje zdięcia z oscyloskopu.
    Pozdrawiam i dziękuje za Odpowiedzi.

Dodano po 24 [minuty]:

w zasilaczu impulsowym nr.1 za transeptorem do tranzystora kluczującego jest układ regulacji, napięcia od 15 V do 24 V czyli na wejściu jest: 20V z zasil nr.2 + 15V. = 35 V. albo do MaX 44V.

W zasilaczu "linowym" ( Regulator ) 0-43 z Układem LM723 na wej.10 jest zenerka ZD1 30V.Nie wiem czy ona ogranicza napięcie do układu?

Szukaj w 5mln produktów