Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekierowanie portów w Routerze Tp-Link TD-W8901G

27 Wrz 2011 01:59 10761 14
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 28  
  Polecam zobaczyć na symulatorze, zakładka Forwarding (przekierowania), Add New (dodaj nowy), wpiszujesz zakres portów (lub 1 port), adres IP do którego będzie przekierowany ruch na tych portach (i w drugą stronę), protokół (najlepiej zostaw ALL jeśli nie wiesz jakim protokołem posługuje się dana aplikacja z której będziesz korzystał i na końcu SAVE - zapisujesz. Aby działało to zawsze - polecam ręczne przypisanie adresu IP do danego MAC na stałe w routerze IP&MAC Binding. Jakich portów używa dana aplikacja możesz się dowiedzieć z dokumentacji do niej lub zadać pytanie działowi wsparcia technicznego danego produktu.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 28  
  Jeżeli potrzebujesz 1 komputer pokazać światu to użyj funkcji DMZ - wpisz jego IP tam właśnie. Strasznie cudujesz z tymi ustawieniami. Windows 7 domyślnie nie odpowiada na pinga, można to jednak zmienić. Poza tym sprawdź poprawność działania DYNDNS (czy rozwiązuje adres do twojego zewnętrznego IP).
 • Użytkownik usunął konto  
 • Specjalista Sieci, Internet
  lordpakernik napisał:
  jakie porty mam odblokować?
  Niech ktoś po prostu to wyjaśni. A czemu w 7 nie odpowiada na ping?
  DMZ to chyba nie będzie konieczny.
  To ty powinieneś wiedzieć. Chcesz wystawić jakiś serwer, nie piszesz nawet jaki. Każda usługa serwerowa ma swoje standardowe porty:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Port_protoko%C5%82u
  Mamy się domyślać? W dodatku mogą być jakieś niestandardowe rozwiązania.
  Windows 7 ma zablokowane w firewallu odpowiedzi na ping. Tak zrobił Microsoft dla zwiększenia bezpieczeństwa. Jak się coś nie odzywa, trudniej takie coś namierzyć i zaatakować. Można odblokować:
  http://www.sysprobs.com/enable-ping-reply-windows-7
  Sorry, ale nie mam czasu tłumaczyć na polski.
  DMZ, w tym wypadku, to taka forma przekierowania portów, gdy WSZYSTKIE porty są przekierowane bez jakiejkolwiek zmiany. Można użyć, gdy nie wiemy na pewno, które porty są używane, ale bezpieczne to nie jest.
 • Poziom 28  
  DMZ jest najlepszym rozwiązaniem ponieważ udostępniasz wszystkie porty, tak jak gdyby komputer był wpięty bezpośrednio (tak jak w tej chwili router) - odpada więc problem przekierowania, którego nie robisz we wskazany we wcześniejszych postach (prawidłowy) sposób. Twoje prywatne IP jak to nazywasz masz wpisać w DMZ. DYNDNS to zupełnie odrębna sprawa - tam powinno się znaleźć twoje "Publiczne IP" - najlepiej automatycznie aktualizowane przez router przy każdej zmianie. Dostałeś link do symulatora TPLink i opis jak dodać przekierowanie. Jeśli nadal nie jesteś w stanie tego zrobić proponuję pomoc zdalną poprzez Mikogo albo TeamViewer.

  lordpakernik napisał:
  A czemu w 7 nie odpowiada na ping?


  Bo tak jest bezpieczniej i tak sobie to wymyślili autorzy tego oprogramowania.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 28  
  Tak to mniej więcej działa. Załóżmy że twoje IP zewnętrzne to 83.23.0.0 a wewnętrzne 192.168.0.10. Ustawiasz forward (przekierowanie) na wybranym porcie lub zakresie portów, np. SMTP 465, POP3 110, FTP 23. Protokół jak już pisałem jeśli nie wiesz jaki to zostawiasz ALL (każdy). Forward wyglądałby tak:

  Service port: 23
  IP Address: 192.168.0.10
  Protocol: ALL
  Status: Enabled

  i to wszystko

  dla zakresu portów w port wpisujesz np. 1-4000. DynDNS po odpytaniu adresu, np. lordpakernik.dyndns.tv powinien zwrócić 83.23.0.0 . Jeśli zapytanie nastąpi z któregoś z portów z przekierowania zostanie ono przekazane do komputera przypisanego w IP Address (dla naszego przykładu 192.168.0.10) pomimo tego, iż znajduje się on za NATem.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 28  
  lordpakernik napisał:
  A jakie porty są potrzebne do VNP? Czy wpisywać na pałę od 1 do 4000?
  A co z ddyn? Wpisywać w router. Dodam tylko że dzisiaj po uruchomieniu kompa nie działał internet gdy usunąłem z połączeń lokalnych połączenie VNP wszytko zaczęło grać.


  Chyba VPN - może lepiej się zastanów co uruchamiasz na tym komputerze, a jeśli nie masz pojęcia co i jak przekierować wykorzystaj DMZ - prościej się już nie da.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Specjalista Sieci, Internet
  To trzeba z ciebie wyciągać, do czego to ci potrzebne i co chcesz osiągnąć?
  Mapowanie dysku a FTP to niezupełnie to samo. Aby mieć dostęp do plików protokołem FTP, trzeba mieć serwer FTP. Standardowo w Windows nie jest uruchomiona taka usługa. Jest za to protokół SMB - używany przy standardowym udostępnianiu w sieci. Ten działa na portach od 135 do 139 i 445. Wygląda na to, że powinieneś wchłonąć sporo wiedzy - jakieś książki, bo tak to ciężko.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Tu masz pod Windows darmowy serwer FTP . Jak ustawić DMZ? Miałeś już opisane powyżej. Ma się tam znaleźć twoje "prywatne IP" i nie pytaj gdzie tylko poszukaj w routerze bo wszystkie TPLinki mają taką funkcję. Przypisz też na stałe (w routerze) to IP do MAC karty komputera który udostępniasz, po to aby po restarcie routera powiązanie nadal działało na ten sam komputer, a nie każdy inny, któremu jako pierwszemu zostanie nadany taki adres z puli. Co na jakim porcie działa (tylko światowe standardy) znajdziesz tutaj .