Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony czytnik CD w wieży Philips FW535C/34

30 Lis 2004 22:04 4336 12
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Mam podstawowe pytanko przy wymianie czytnika nie zapomniałeś czasem usunąc zworki???może dlatego nie widzi płyt????
  • Serwisant
    Wydaje mi się ,że w tym typie czytnika nie ma zworki lutowanej tylko jest klamerka zwierająca wszystkie piny tasiemki,napisz coś więcej czy po przesunięciu czytnika powraca do pozycji spoczynkowej,czy soczewka wykonuje ruchy góra ,dół czy świeci laser,sprawdz napiecia i wszystkie zabezpieczenia na płycie masz dobre?
  • Pomocny post
    Serwisant
    Małe sprostowanie zaglądałem dzisiaj z ciekawośći do serwisówki do wieży Philips FW-535 i jest tam zastosowany czytnik VAM2201 nie tak jak pisze kolega VAM1201(CDM12.1) i ten VAM2201 ma zworkę zabezpieczającą obok taśmy połączeniowej.
  • Poziom 30  
    VAM 1201 to nowsza wersja CDM12.1
    Jeżeli chodzi o laser to napewno jest zabezpieczony tylko klamerka:)) Gdy nie czyta ci zadnej płyt to po sprawdzeniu zimnych lutów spróbuj podstawic DRAIVERY beda to "chyba 4 sztuki tda 7079"

A jężli chodzi o laserek to może kolega niech poda czy laserek jest z tasma czy może jest mocowana taśma w gniazdo na laserku:))
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    no to postepuj wg tego co pislame o dreiwerkach:)) ale podstawa to sprawdzic zimne luty no i musisz jakość tak wyjac mechanizm by zobaczyc czy wogole laser swieci:((
  • Poziom 14  
    Pytanko!
    Czy laser świeci? i czy soczewka fokusuje ( podnosi sie )?
  • Pomocny post
    Serwisant
    Jeszcze jedna poprawka sprawdzałem w bazie i w wieży Philips FW535C/34 jest VAM1201 a w wieży Philips FWV535/34 jest VAM2201 dlatego takie zamieszanie.Przepraszam ,pytanie gdzie kupowałeś tego VAM1201?jest napewno sprawny?