Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Inwertorowa czy Migomat na drut proszkowy

misiek1784 27 Wrz 2011 12:28 6000 2
  • #1 27 Wrz 2011 12:28
    misiek1784
    Poziom 14  

Witam serdecznie. Chciałbym kupić spawarkę do celów hobbystycznych (spawanie cienkich blach około 1,5-2,0mm oraz profili załóżmy 3-4mm) w granicach do 1000 zł i nie wiem co wybrać. Odwiedziłem sklep i sprzedawca polecił mi Migomat (bez gazowy) na drut proszkowy (0,6-0,8) 160 A płynna regulacja prędkości podawania drutu tylko bez możliwości płynnej regulacji prądu spawania bo jest tylko 4 zakresy (zakres 1 i 2 oraz min max dla każdego zakresu) cena takiej spawarki to 750 zł. Zastanawiam się czy wybrać tą co opisałem przed chwilą czy może spawarkę inwertorową kupić. Co doradzicie??

• #2 28 Wrz 2011 19:37
    ffff
    Poziom 16  

Po drucie proszkowym zostaje żużel ,a do czego jej potrzebujesz jak do cykania to i elektrodą otuloną też sobie poradzisz .

• #3 28 Wrz 2011 22:29
    Rojbert
    Poziom 14  

ja bym na twoim miejscu kupił półautomat spawalniczy z butlą, z budżetem 1000zł na pewno się zmieścisz.
    Przede wszystkim piszesz że chcesz spawać cienkie blachy więc elektrodę sobie odpuść bo nie dasz rady a jak ci się uda to i tak będziesz nie zadowolony z wyników.
    migomat na drut samoosłonowy ma kilka wad, zostaje szklaka no i cena drutu jest wyższa
    przemyśl, przekalkuluj, co2 nie jest aż tak drogi a i spawanie cieniutkich blach i grubszych profili będzie dziecinnie proste

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo